BlockKeeper spyware

RHCREEP82
04-11-2009, 07:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

herkese merhabalar arkadaslar bu benim forum da paylasacagim ilk sey umarim birilerinin isine yarar
her neyse sorun su asagida gordugunuz snapshot cok sirin ve beles,dostcanlisi bir zararli yazilim tarayicisi/kaldiricisi gibi gorunse de aslinda bir spyware.ve genellikle kucuk flash yuklemeler le daha siz farkina bile varmada kendini yukluyor
ardindan sahte taramalar yapip cikan sahte sonuclarla (345 tane spayware bulundu gibi)
sizi korkutup
browseriniza da hakim olmanin verdigi controlle sizi odeme yapmaniz icin bi siteye yonlendiriyor
kisacasi hicbi sekilde engelleyemiyosunuz(ayrica sahte bir 30 sn de bir sahte bi guvenlik penceresiyle yeni yeni spyware lerin sisiteminize atakta bulundugunu gormrk de ayrica sinir bozucu."windows security center "penceresi acmasi da cabasi yani benim gibiler bir an icin aldanabiliyor.(neyse ki int alisveris huyum yok.)12 saat cabalama sonucu simdilik bos cikti
program files regedit default programs c: vs hicbiryerde izin bulunamiyor
simdi son care bir anti malware indirdim sonuclari bekliyorum
gelisme olursa haberdar ederim olmazsa format gibi geliyor bana.

Süleyman.
04-11-2009, 10:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Geçmiş olsun. Çok yaygınlaştı bu sahte güvenlik yazılımları. Bilinen markalardan şaşmamak gerekiyor.

Kruis
04-11-2009, 18:26   |  #3  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
496 mesaj

http://www.anti-spyware-101.com/remove-blockkeeper silme yöntemi burada mevcut.

Burak Torun
04-11-2009, 18:46   |  #4  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Ekran görüntüleri çok yapmacık zaten ben hemen anlayabiliyorum sahte olduğunu...