blue screen error caused by a device

HPQ-User
24-09-2008, 12:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mder sormuş:
bilgisayarıma windows office yükleyecektim.internetten indirdim.yüklerken sorun oldu.ben de kaldırdım.tune up programındanda istenmeyen tüm back up,files ları sildim. bir dakika sonra mavi ekran cıktı ve windows güvenliği için kapatıldı dedi.güvenli modda açıp virüs (avg) tarattıp.bulduğu virüsleri sildim.ama şu anda normal modda açılmıyor.arasıra açılıyor beş dakika içinde kapanıyor, bu arada system32 bir dosyayı trojen olarak gösteriyor. ben size güvenli modda yazıyorum.yardımlarınız için teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
acer  aspire 4920G laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1)

stern
24-09-2008, 12:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

genelde mavi ekran hataları donanımsal veya driver problemleridir. güvenli modda açıldığına göre sistem şu adımları ilk olarka kontrol etmende fayda var
başlat>çalıştır>msconfig

başlangıç sekmesinde tümünü devre dışı bırak
hizmetler sekemesine geldikten sonra tüm microsft hizmetlerini gizle ve tümünü devre dışı bırak butonuna tkla aardından tamam diyerek sistemi yeninden başlat ve bu şekilde tekrar bir kontrol yap

sorunun devam etmesi halinde hijackthis programını kullanarak log dosyasının içersiğini buraya yapıştırırsan faydalı olur bunun dışında yine güvenli modda ike

veya www.bitdefender.com adresinden online bir tarama yapmakta sistemde (eğer virus ile ilgili bir problemse) sorunu çözecektir

kolay gelsin

SAİNT
24-09-2008, 13:21   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

format tek çare yazılımsal çakışmalar olama yüzdesi yüksek bence. hiç uğraşmanı tavsiye temem temiz bir format.

sah1n
24-09-2008, 14:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Güvenli modda bilgisayar internete girmez ki ? Yoksa ağ desteği ile güvenli moddamı başlattın.
Saint arkadaşın dediği gibi; temizlemeye uğraşsan bile sistem dosyaların hep zarar görmüştür.Hadi temizledin açtın diyelim 1 hafta sonra abuk sabuk hatalar alacaksın en iyisi temiz bir kurulum.