Boğaz ağrısına ne iyi gelir

neiyigelirki
11-08-2016, 21:11   |  #1  
neiyigelirki avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2016

Bu yazımızda boğaz ağrısına ne iyi gelir onu inceliyeceğiz. Öncelikle boğaz ağrısı nedenlerini inceleyim. Boğaz ağrısı üst solunum yollarında meydana gelen bir rahatsızlıktır. Boğaz ağrısını kışın görüldüğü gibi yazında görülebilir. Kışın yaygın enfeksiyon salgını neden olduğu gibi yazın hızlı hava değişimi, ıslak saçlar ve vücut ile soğuk ortamlarda bulunma gibi nedenlerle oluşabilir. Boğaz ağrısı sadece bu nedenlerle olmayabilir. Genel olarak vücudunuza giren bir enfeksiyon neden olabilir. Yediğiniz bir besin boğaz ağrısına neden olabilir.

BOĞAZ AĞRISINA NE İYİ GELİR

Boğaz ağrısına iyi gelecek bitkiler, çaylar, yöntemler ;

SICAK İÇECEKLER

Öncelikle sıcak su boğazınızdaki enfeksiyonu çözecek özelliğe sahiptir. Normal ve diğer her türlü sıcak çay içmek boğaz ağrınıza iyi gelebilir. Sıcak içecekler içerek sorunu çözebilirsiniz.

TUZLU SU

Bir bardağın içine tuz ekleyerek gargara yapmanız boğaz ağrınıza çözüm olacaktır. Gargarayı ağrınız geçene kadar tekrarlayınız.

YUMUŞAK YİYECEKLER

Yiyeceğiniz bazı sert besinler zaten hassas olan boğazınızı daha fazla tahriş edebilir. Çorba içerek hem boğaz ağzınız artmasını önleyeceksiniz hem sıcak bir öğün olarak içerseniz ağrınızı dindirecektir.

LİMONLU ÇAY

Limonun içerisinde bulunan C vitamini virüslere karşı bir silahtır. Sadece limon değil bütün turunçgiller boğaz ağrınıza iyi gelecektir. Limonu sade olarak kullanabilirsiniz ancak limonlu çay yapmanız işinizi kolaylaştırır. Bir bardak siyah çaya yarım limon sıkarak içiniz.

 

Limondaki C vitamini karabiberdeki antibakteriel özellikle birleştirerek daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.


BOĞAZ AĞRISINI KOLAYLAŞTIRICI ÖNLEMLER

Düzenli veya düzensiz sigara kullanıyorsanız bu dönemde sigarayı bırakın. Siz en iyisi tamamen sigarayı bırakın.

Kirli havadan uzak durun. Kirli havadaki porteküller boğazınıza yapışarak gıcık olmanıza ve öksürerek tahriş etmenize neden olabilir.

Sert yiyeceklerden uzak durun. Sert ekmek dışı bile boğazınızı tahriş edebilir.

Soğuk içeceklerden uzak durun.

Kaynak : http://neiyigelirki.com/bogaz-agrisina-ne-iyi-gelir/

confickerbelasi
12-08-2016, 00:33   |  #2  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2010

aç bir coca-cola zero geçer.