Bombalar patladı!

CHIP Online
29-08-2012, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

IFA 2012'nin ilk gününe damgasını vuran bombalar ve daha fazlası... Hepsi haberimizde...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bombalar-patladi_35631.html

Resimlerle: 3 gün sonra patlayacak bombalar!

Berlin'de başlayan IFA 2012 fuarının yıldızları notbook – tablet karışımı "hibrit" cihazlar olacak gibi görünüyor. Dev markalar, yeni hibritlerini ardı ardına tanıtmaya başladı.


Sony, daha önce de internete sızan VAIO Duo 11 isimli hibritini IFA 2012'de resmi olarak tanıttı. Cihaz hakkında çok fazla detay verilmese de, Windows 8 ile çalışacağı açıklanmış durumda. Cihaz hakkında açıklanan diğer bir detaysa, tahmin edebileceğiniz gibi, ayrılabilir bir klavyeye sahip olacağı. Donanım özelliklerindense, tanıtımda hiç bahsedilmedi.


Sony, VAIO Duo 11 ile birlikte, VAIO Tap20 isimli bir de hepsi bir arada sistemi tanıttı. Özel bir ayak üzerinde duran sistem, dilendiğinde bu ayağın yatırılması sayesinde, masaüstünde duran 20 inç'lik bir tablet gibi de görünebilecek.


Hbrit cihazları ile şov yapan bir diğer dev ise Asus oldu. Asus, Biri Windows 8, diğeri Windows RT ile çalışan iki hibrit sistemi IFA 2012'de resmi olarak tanıttı. Her iki model de, Asus Vivo adı altında satışa sunulacak. Windows 8'li Vivo 11.6 inç'lik ekrana, Atom işlemciye, 2 GB RAM'e ve 64 GB SSD'ye sahip olacak; NFC desteği de sunacak. Windows RT'li Vivo ise 10.1 inç büyüklüğünde olacak, NVIDIA Tegra 3 işlemci ile çalışacak. 2 GB RAM, 32 GB SSD ve NFC, cihazın sunduğu diğer özellikler.


<span style="text-decoration: underline;">Ve Samsung... Haberimizin ikinci sayfasında...</span>


Tüm Konu: Bombalar patladı!

Resimlerle: 3 gün sonra patlayacak bombalar!

Kaynak: www.chip.com.tr

bosluk
29-08-2012, 21:36   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2006

Haberdeki "hibrit" olayını anlamadım yanlız ben. Hibrit demek benim bildiğim iki ayrı firmaya ait bambaşka şeyleri aynı anda çalıştırabilen donanım demektir. Misal intel ve amd işlemciyi aynı anda destekleyen anakart, ya da hem android hem de windows kurulumuna izin veren tablet gibi. Bu cihazlarda böyle birşey geçmiyorken sadece klavye ayrılabilmesi ya da ekran dönmesiyle hibrit oldukları nereden çıkartılmış anlayamadım cidden.