Bomboş harddisk

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ilkerCARTI
19-10-2005, 17:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

[font=Comic Sans MS]
Eski bilgisayrımdan kurtulup yeni pc ile birlikte işletim sistemi almadım dolayısıyla harddisk tamamen boş.Win98SE cd si ve başlangıç disketini defalarca denememe karşın yükleme yapamıyorum. Ms-dos ekranında harfler yazamıyorum ama klavyemin çalıştığını biliyorum çünkü bios ayarları yapabiliyorum. Harddiskte öncelikle ne yapmam gerektiğini bilen varsa lütfen bana yardım etsin.
CPU AMD SEMPRON 2500 S754 64 BIT
GIGABYTE K8NS AMD NFRC3 400 DDR SATA ATX
HD 80 GB SAMSUNG

cyclops
26-10-2005, 10:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
174 mesaj

şimdi birkere win 98 i bi kalem geç win xp cd si bul bir yerden sonra onu cd rom a tak sonra bi kere başlat bakalım cd ye giriyor mu yoksa öyle aptal aptal bekliyo mu giriyosa kurarsın sorun yok yok bekliyosa o zamanda tekrar başlat bilgisayarı başlarken del e bas genelde del oluyo çünkü biosa girme tuşu sonra biosta first boot second boot gibi bir yer var oraya gir oradan first boota cd sürücünü ayarla ayarları kaydet ve çık o kendi kendine başlasın bu sefer cd ye girecek ve ondan sonra sen kurmaya başlıyacaksın sistemi ilk kuruş için hard diski nasıl şakillendireyim diyecek windows sana ntfs ile şekillendir yavaş şakillendir sonra işte next ok felan la geçiştiriyorsun olayı kurulum tamamdır.