Boş DVD Medyaları

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
diamondmonster
03-03-2006, 20:33   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
148 mesaj

Merhaba arkadaşlar

Bundan 1-2 gün önce dergimiz CHIP'ın yapmış olduğu DVD-RW testini esas alarak Philips DVDRW 1648K modelini satın aldım

Bilgisayarıma taktım otomatik kuruldu hiçbir sorun yaşamadım
Deneme amaçlı olarak DVD çekmek istediğimde gidipWORLCUP  marka DVD-R 'lerden satın aldım.
Fakat kopyalama işlemini başaramadım.1-2 deneme de aynı şeklide hüsranla sonuçlanınca DVDRW cihazının arızalı olabileceğini düşünerek telaşa kapıldım.

Fakat sonraIOMEGA  marka DVD+R medyalardan satın aldım.Kopyalama işlemini tekrar denedim ve bu sefer hiçbir engelle karşılaşmadan ilk seferde DVD kopyalamayı başardım.

CD kopyalarken boş medyalarda herhangi bir ayrım farketmiyordu hangisi olursa olsun kopyalıyordu
Fakat DVD'de aynı durum söz konusu değil galiba
Sonuçta WORLDCUP tanınmamış bir marka...

Cihazım + ve - medyaları destekliyor fakat bir markada kayıt yapmazken diğerinde bir problem çıkarmıyor

Cihazımda bir bozukluk olmadığından eminim.
Sizce DVD kopyalama işleminin ardındaki bu hatada boş medyaların etkisi önemli mi ?

Recep Baltaş
04-03-2006, 10:46   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Boş medya tabiki çok önemlidir.Bu ferrariye rus mazotu koymak gibi bir şey.Mesela ben HYUNDAI ve FLY kullanıyorum aleti aldığımdan bu güne (LD 4263 B) 300 e yakın DVD yazdım ve bir tane bile yakmadım.Arkadaş gitti ASUS aldı bırakın DVD yi CD bile yazamdı alet hep yaktı medyaları.Diğeri gitti NEC aldı aletin tek yaptığı iş döngüsel artıklık denetimi hatası vermek.Yani hem meday hem de alet önemli.

Ben LG derim başka bir şey demem.

make-believe
04-03-2006, 12:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Ben de LG DVD Writer kullanıyorum ger çekten hiç bir DVD medyada sorun çıkarmıyor. Hangi markayı alırsam alayım kayedediyor. Şu ana kafar kullandığım markalar: Hyndai, Princo (favorim) Nortek, Diamond. Kaldıki bunlar ucuz medyalar...

Pioneer yada NEC alacaktım baktım medya seçiyorlar ...

LGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG...

R02I4I5X
04-03-2006, 12:32   |  #4  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

Creative , Samsung ve LG dışında başka marka tanımam,almam,kullanmam :)

syes1970
06-03-2006, 16:12   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

merhaba bende philips dvd writer kullanıyorum ilk başlarda bende çok cd-dvd yaktım ama sonunda verbatim-oky ve magic ve fly markalarda hemen hemen hiç sorun yaşamadım en iyisi verbatimdir onu kullanırsan hiç sorun yaşamazsın tabi kullandıgın programda önemli ben nero 6.6 kullanıyorum

diamondmonster
07-03-2006, 01:38   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
148 mesaj

Sağol syes1970

Kullandığım o dandik marka olan WOLRDCUP'u değiştirdim
Dediğim gibi artık IOMEGA ve onun yanısıra CURSOR marka medyalarla takılıyorum :)

Bunlarda herhangi bir problem yaşamadım ;)

Banned
07-03-2006, 01:46   |  #7  
Banlandı
621 mesaj

BenQ - Verbatim  muhteşem ikili

TT06
07-03-2006, 03:06   |  #8  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj