Böyle Bişey Başına Gelen Varmı

rocky61
24-01-2008, 23:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Aynı şey 20 günde iki defa karşıma çıktı format atmak zorunda kaldım.Bir dahaki sefer karşıma çıkarsa ne yapmam gerekiyor yada niçin böyle olduğu konusunda herhangi bir fikri olan varmı ?

uGuR.uK
25-01-2008, 17:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

yükledigin programlarda veya dosyalarda bi virüs olabilir, sen farkında olmadan. kaspersky veya eset smart security yükleyip, internetten güncelleyip güvenli kipte bi tam tarama yaptırmanı oneririm. sorun virus falan deilse, bilgisayarının dil ayarları bozuluoda olabilir. bu ayarlarda bi degisiklik yapıosan veya yapan bi program kullanıosan o yaptıklarını geri al ve birdaha kullanma.

rocky61
25-01-2008, 18:00   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Fikrin için teşekkür ederim...Virüs olmadığına eminim..Dil ayarkarı ile ilgisi olduğuna kanaat getiremedim çünkü böyle bir dil yokki dil ayarları bozulsun..Benim aklıma bad sector geliyor sadece ama ona emin olamıyorum.Programlara gelince herzaman aynı programları kullanırım değişiklik yapmam...Niye banada bildiğim sorunlar rastgelmez yahu :)...Cidden böyle birşey bitek benim başıma mı geliyor çıldıracağım.Format atmaya üzülmüyorumda oyun kuruyorum yarısına gelince format atmak zorunda kalıyorum o zoruma gidiyor...

BOOMFUNKMCS
25-01-2008, 20:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

elazigli arkadaşımın dediği gibi ve bencede en olası şey sisteminde virüs var,bad sector olma ihtimali kafana takılmasın çünkü öyle birşey olsaydı bad sector lü alanı kullanamazsın ve bu oluşan bad sector ssitem dosyalarına yada kurulu sistem ayarlarına hasar vermez,sadece o alanı kullanamazsın.

LYDER
26-01-2008, 16:08   |  #5  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
733 mesaj

eğer vista teması yüklediysen belki ondan kaynaklanıyor olabilir bi dene istersen

kalP
12-02-2008, 01:09   |  #6  
Yeni Üye
41 mesaj

Çince, hinduja gibi dil ayarı girmissin. Başlat==>Ayarlar==>Denetim Masası==>Bölge&Dil seçeneklerinden Türkçe veya kullandığın dil ayarını değiştirmeyi düşünebilirsin.

(*) Tavsiye niteliğindedir. Oluşabilecek sorunlardan sorumluluk kabul edilmez.Masum