BOZUK HDD den EXCEL DOSYASI KURTARMA

asilkan70
20-09-2011, 13:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

merhaba arkadaslar.
öncelikle problemin olusma durumu:
pc kıtlendı.power tusduna basılı tutmustum.actıgımda hall.dll hatası verıyordu.hıc bır sekılde gormuyordu.
baska pc ye ıkıncı hdd olarak takıyorum. c-d-e olan harddisk 2 bölüme dusmus ve disk biçimlendirilsinmi dıye uyarı veriyor.biçimlendırmeyı denemedım cunku bıcımlendırme yapılamadı dıyebılır fızıksel bozulma varsa
hiç bir müdahale etmedim. C de işletim sisteminin oldugu bölümde excel dosyam vardı.onu kurtarmam gerekli.
nette mydisk.com.tr yi gördüm msn destekten konustum kurtarılır dediler.gönderip göndermemekte kararsızım.o excel dosyasınada cok ıhtıyacım var.kendım yapabılırmıyım bılmıyorum.
şimdi sizlerin önerisi nedir?yardımcı olacak arkadaslara sımdıdıen cok tşkler.

trakya85tm
20-09-2011, 14:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

http://download.chip.eu/tr/Kurtarma-araclari_11916.html
burdaki araçlardan faydalanabilirsin.

asilkan70
20-09-2011, 14:40   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

tşkler önerin için
ama takıldıgım nokta kendım mı ugrasayım yoksa profesyonel kuratrımamı gondereyım %100 ulasım için.

asilkan70
20-09-2011, 17:15   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

yokmu bilgisi olan arkadaslar? biçimlendirip işlem yapılsa alınırmı?

Erdem_Aydın
21-09-2011, 12:04   |  #5  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

bak eğer diskte senin değidiğin gibi bi sorun varsa biçimlendirme yapamıyorsan bunu o programlarla kurtaramazsın... profesyonel destek alman lazım... o programlar çalışan hdd den silinen dosyaların bi kısmını bulabilir ama bozulmuş ve biçimlşendirme yapılamayan bi hddden bişe bulamazlar...

ha bu arada... böyle önemli dosyaların yedeklerini mutlaka almanı tavsiye ederim.. çalıştığı bi program güme gidince ben artık her önemli dosyayı bi dünya yere kopyalıyorum.. flash , harici hdd , hatta kuzenin pcsi.. cd ye ilan yazabilirsin... bunlara kulak ver bence ;))

Son Düzenleme: Erdem_Aydın ~ 21 Eylül 2011 12:08
trakya85tm
21-09-2011, 13:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

DİSKİN WİNDOWS TARAFINDAN GÖZÜKMESE BİLE DOSYALARI HATTA SİLİNMİŞ BÖLÜMLERİ BİLE KURTARABİLİRSİN YETERKİ ÜZERİNE BİRŞEY YAZILMAMIŞ OLSUN.FREEWARE OLANLARINI BİR DENE ÖNERDİĞİM LİNKTEN MESELA PC Inspector File Recovery PROGRAMINI DENEYEBİLİRSİN.

Hasret Hayal
21-09-2011, 13:22   |  #7  
Yeni Üye
22 mesaj

doğru olduğunu kabul

asilkan70
21-09-2011, 16:28   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

öncelikle yardımlarınız için tşkler.yedek için de soyledıklerınız cok dogru normalde yapılmayacak bır hata yaptım cunku alacak dosyaysıysdı :)
sabitdisk bios ta görünüyor ikincil hdd olarak taktıgımda ise bozulmadan önce 3 e bölümlenmisti.suan 2 tane bölüm görünüyor ve biçimlendirilsinmi diye soruyor.ben biçimlendirmeyi denemedim. oyuzden biçimlendirilemedi diye bi hata olup olmadıgını bılmıyorum.üstüne herhangi bişey yazılmadı.çünkü biçimlendirme soruyor bende hiç elllemedim.format kısmında c diye görünüyor ama bazende c tanımlanamıyor dıye gorunuyor.