BS Player da ses senkronu hatası.

FurkanKISA
26-07-2010, 17:49   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
104 mesaj

merhabalar! dün gece "Lock, Stock and Two Smoking Barrels" adlı filmi indirdim.Lakin bir baktım ki ses senkronları uymuyor.Önce bu sorunun başlı başına videodan olduğunu düşünüyodum ki, filmi kazara windows media playerdan açtım, orda gördüm ki aslında bir sorun yok.Ancak windows MP ye alt yazı koymayı bilmiyorum sıkıştım kaldım!
  -şimdi özetle sorularım şunlar...
1.Bu sorunu BSP de nasıl çözerim?
2.WMP de alt yazı olayı nasıl oluyor?
şimdiden teşekkür ederimGöz kırpma

Son Düzenleme: FurkanKISA ~ 26 Temmuz 2010 18:39
jupiter65
26-07-2010, 20:30   |  #2  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj
Alıntı: FurkanKISA  
merhabalar! dün gece "Lock, Stock and Two Smoking Barrels" adlı filmi indirdim.Lakin bir baktım ki ses senkronları uymuyor.Önce bu sorunun başlı başına videodan olduğunu düşünüyodum ki, filmi kazara windows media playerdan açtım, orda gördüm ki aslında bir sorun yok.Ancak windows MP ye alt yazı koymayı bilmiyorum sıkıştım kaldım!
  -şimdi özetle sorularım şunlar...
1.Bu sorunu BSP de nasıl çözerim?
2.WMP de alt yazı olayı nasıl oluyor?
şimdiden teşekkür ederimGöz kırpma
filmi kazara windows media playerdan açtım,  
Bu tür dosyaları sürekli BS Player ile açmak istiyorsan sağ tıklayıp varsayılanı BS Player olarak ayarlayabilirsin.
BS player ile filmi izlemeye başlayınca, mause yi filmin altına doğru getir mavi bir arayüz görülür. Buradaki menülerden sağdan sola 4. olanın üstüne gelince "Alt yazı" ayarları çıkar. Eşitle menüsünün oklarına tıklayarak filmin alt yazısını sese göre senkron edebilirsin. 
 Dublaj filmlerdeki ses senkronunu kesin olarak çözebileceğin bir program olarak VirtualDubMod önerebilirim. Ses veya görüntü senkron bozukluklarını tam olarak bu yazılımla çözüyorum. Saliselerle bile oynama imkanın var. Çok hassas.

FurkanKISA
26-07-2010, 21:13   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
104 mesaj

hocam peki Win.Med.Player a nasıl alt yazı ekliyoruz?

jupiter65
26-07-2010, 22:35   |  #4  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj
Alıntı: FurkanKISA  
hocam peki Win.Med.Player a nasıl alt yazı ekliyoruz?
Codec paketini indirmen gerek. http://www.inndir.com/program.php?id=21130
Ama bence BS Player işini fazlasıyla görür. Alt yazı senkron ayarlama özelliği de var. Tabi WMP deki görüntü daha canlı oluyor.