Bu cebin sahipleri başlarını belaya sokmamalı

CHIP Online
07-03-2009, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Amerika'da yaşıyor ve bu cep telefonunu kullanıyorsanız başınızı derde sokmamanızda yarar var...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Bu-c ... okmamali_11309.html

911'i arayan kişinin yerinin kahraman polisler tarafından anında belirlenmesi Hollywood aksiyon filmlerinde sıkça gördüğümüz bir manzaradır. Ancak bu sadece bir film kurgusu değil. Tüm cep telefonlarının bu hizmeti desteklemesi yasal olarak da mecburi tutuluyor. Ancak elbette bu özelliği desteklemek telefonlar için ekstra bir yazılım gerektiriyor ve bunda da her yazılım gibi hatalar bulunabiliyor.

İşte bu hata bu aralar LG'nin başını ağrıtıyor. T83LGV03 veya T83LGV04 OS sürümlerini kullanan LG 830 Spyder model cep telefonu 911 aramalarında GPS üzerinden yer belirleyemiyor ve bu nedenle arama kesiliyor. Amerika'da yaşayan Spyder sahipleri, şu sıralar cep telefonlarının yazılımını yükseltmek veya başlarını 911 aramayı gerektirecek hiçbir belaya sokmamak arasında tercih yapmaya çalışıyorlar.

Tüm konu: Bu cebin sahipleri başlarını belaya sokmamalı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Acil aramalarda sorun yaşanması bir cep telefonunun piyasadan toplatılması için geçerli bir neden mi?

hoglu
07-03-2009, 17:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
130 mesaj

Haber değişik, tartışma konusu normalde. Haberin RSS ve Sayfadaki başlığı ilginç, "Aman beladan uzak durun". Görende telefonun içinden öcü çıkacak sanacak, telefonların her şeyi yerli yerindeydi de bir 911 arama sorunu kalmıştı kapalı alanlarda, sizce cep telefonlarının etrafa yaydıkları radyasyona ne demeli peki? Aa hayır olamaz elinize malzeme verdim, yakın zamanda "Mutasyona uğramak, 8 kollu ve 8 bacaklı bir varlık olmak istemiyorsanız, bundan uzak durun". Haberin içeriğide "İsviçredeki bilim adamları X marka telefonun diğer cep telefonlarına göre %20 daha fazla radyasyon yaydığını bulmuşlar".

Eleştirim tartışma konusunda değildir, her ne kadar tek sorunumuz 911 değilsede haberin içeriğinide eleştirmiyorum. Eleştirim, "Bu linke tıklayanın 3. gözü kafasnın arkasından çıkıyormuş, TIKLA" gibi benim yazdığım mesajdadır.

Dipnot: Linki  yeni pencerede açabilirseniz üçüncü gözünnüz hakikaten çıkıyormuş, ama açabilirseniz. :p

Son Düzenleme: hoglu ~ 07 Mart 2009 20:39
cmblc
08-03-2009, 00:51   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
68 mesaj

Acil aramalarda sorun yaşanması bir cep telefonunun piyasadan toplatılması için geçerli bir neden mi?

Değil mi?

bwhiteb
08-03-2009, 00:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

toplatılmalı elbette Beğenmedim

Fattur
08-03-2009, 17:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Amerika'da yaşayan Spyder sahipleri, şu sıralar cep telefonlarının yazılımını yükseltmek veya "başlarını 911 aramayı gerektirecek hiçbir belaya sokmamak arasında tercih yapmaya çalışıyorlar".

son kelimeler güzeldi;(tırnakladım Kahkaha)

Ayrıca toplatmaya gerek yok.Ufak bir günceleme yaptırsın düzeltirler..