bu da ne demek oluyo

yucelugr
06-12-2011, 19:55   |  #1  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
135 mesaj

slm ben bir kaç gün önce pc kullanırken birden ekran kapandı tekrar açmayı denedim ama kasayla ekran arasında iletişim yok yani sorun muhtemelen kasada ama ney? anlam veremdim çünkü bu yüksek bir ihtimal ama windows sorunu da değil ama başınıza geldiyse diye yazdım çok korkuyorum hhaa bide şüphe duyduğum bir küçük bilgi pc kullandığım oda sıcaklığı 7-10c arası ama pc açıldıktan 15dk sonra 10c oluyor belki sıcaklıkla alakalı birşey fazla anlamam ama neyse arkadaşlar eğğer bir bilginiz varsa paylaşın kafam çok karışık düşünsenize birden ekran kapanıyo ama kasa çalışıyo yada işlem yürütmeden sadece açık durabilirmi ekran kapandıktan sonra da herhangi birşey yok kasada sadece çalıştığıı gibi duruyo kabloda sorun yok denedim çalışıyor biraz uzun ve karışık oldu ama kusura bakmayın iyi forumlar

cazanova97
06-12-2011, 20:05   |  #2  
cazanova97 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
274 mesaj

Soğuk olması sizin yararınıza. Sorununuza gelince ramleri değiştirin muhtemel sorunlardan biridir. Ekran kartını tak-çıkart ypaın ve parçaları bu şekilde deneyin.

yucelugr
06-12-2011, 20:11   |  #3  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

ama ben pc alalı fazla olmadı bu yüzden kasa içini açmam garantiyi bitirir ayrıca neyin nerde olduğunuda bilemem ama sorun olmazdı açsam pcyi deşerdim yinede bulurdum ramı neyse yinede teşemmürler şaka gibi ama konuyu yazdıktan 3dk sonra yine kapandı pc bu nasıl bu sorun böyle yaaawwww

yunus07
06-12-2011, 20:12   |  #4  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
992 mesaj

Monitöre sinyal gelmiyorsa (led yanıp sönüyorsa) arkadasında dediği gibi ramları sök tak düzelir
Çünkü benimde başıma gelmişti.

yucelugr
06-12-2011, 20:15   |  #5  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj
Alıntı: yunus07  
Monitöre sinyal gelmiyorsa (led yanıp sönüyorsa) arkadasında dediği gibi ramları sök tak düzelir
Çünkü benimde başıma gelmişti.
heralde yeni okudun cvabı

furro
07-12-2011, 18:22   |  #6  
furro avatarı
Üye
94 mesaj

aynen ram ı sök ve tak olmazsa yeni bir kasa şart

yucelugr
08-12-2011, 09:38   |  #7  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

tamam sağol yaparım iyi forumlar

Deniz Selçok
08-12-2011, 14:43   |  #8  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Yeni bir kasa şart ne demek yahu. Sorun yaratmayın çözüm üretin insanlara. Beyfendi öncelikle kablo kontrolü en önemlisidir. Eğer fiziksel bir eksiklik yok ise muhtemelem sorun donanımdadır.

yucelugr
08-12-2011, 15:06   |  #9  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

kablolarda bir sorun yok ekranda sorunsuz ama herhalde çözdüm windows pc durduk yere yeniden başlatıyor ama tam tekrar açarken bir sorun oluyo çünkü bazen açılabiliyo ama arada sırada zaten forma yazmadan önce görseydim böyle birşeyi kesin formatlardım qc yi neyse çok teşekkürler iyi forumlar

mustafa2116
08-12-2011, 22:04   |  #10  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: yucelugr  
slm ben bir kaç gün önce pc kullanırken birden ekran kapandı tekrar açmayı denedim ama kasayla ekran arasında iletişim yok yani sorun muhtemelen kasada ama ney? anlam veremdim çünkü bu yüksek bir ihtimal ama windows sorunu da değil ama başınıza geldiyse diye yazdım çok korkuyorum hhaa bide şüphe duyduğum bir küçük bilgi pc kullandığım oda sıcaklığı 7-10c arası ama pc açıldıktan 15dk sonra 10c oluyor belki sıcaklıkla alakalı birşey fazla anlamam ama neyse arkadaşlar eğğer bir bilginiz varsa paylaşın kafam çok karışık düşünsenize birden ekran kapanıyo ama kasa çalışıyo yada işlem yürütmeden sadece açık durabilirmi ekran kapandıktan sonra da herhangi birşey yok kasada sadece çalıştığıı gibi duruyo kabloda sorun yok denedim çalışıyor biraz uzun ve karışık oldu ama kusura bakmayın iyi
Sorunun tek bir çözümü yok üstüne tek bir hatadanda oluşmuyor bu tür sorunlar.

Tıpkı Kalp rahatsızlıkları gibi vücudun çeşitli yerlerinden belirtiler gösterip ansızın vurabilir.

anakartınızın işlemciye dokunduğu noktlarda tellerin fazlasıyla bükük olması sonucu işlemci ayaklarının bağlantısının kesilmesi.
Ekran kartınızın ısınması sonucu durum durdurması.
Anakart Sayısal işlemcinin fazla zorlanması.
Yazılımsal döküm hataları.
Eksik yada yanlış donanım aygıtları.
Güç kaynağından gelen dengezi elektirik
Ram hataları.
Hdd tabanlı durdurmalar.
Kullanıcı yönetim merkezli güvenlik ayarları.
Regedit Bozuklukları.
Aşırı dosya dengesizliği
Program atakları.
Program tabanlı diğer değişik ayarlar

Bunlardan herhangibiri olabilri öncelikle bunlardan hangilerinin olamayacağını belirlemeniz gerek ki olabilecek hataların yaklaşık cevaplarını verebilelim.

Kapalı Hesap (186082)
08-12-2011, 22:10   |  #11  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj

Bence sorun çok basit biyerlerde öyle kasa değişikliğine gitmez :) ya monitor kapanmıştır ya kablodur ya ekran kartı cıkmıştır yada ram. Veya pc reset atınca düzelecektir. :)

Mertcan0725
08-12-2011, 23:13   |  #12  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,706 mesaj

Ekran kartını çıkartıp onboard u kullan bakalım değişecek mi

yucelugr
09-12-2011, 08:13   |  #13  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

aa şunu söylemem lazım foruma yazmadan önce pc kapanıyo vede açılmıyordu ama şimdi öyle değil pc kapanırken mavi bir ekran geliyo ve pc tekrar açılabiliyor açılınca da küçük bir ekran da windowsun sorun algıladığını söylüyo ve sorun da bluescrean yani tam yazamadım ama türkçesi mavi ekran oluyor iyide şimdi bu sorun neyden kaynaklanıyor şu anda okuldan yazyıyom eve gidince fotoğrafları çeker yüklerim bide siz bakarsınız o kadar güncelleştirme var pc de şimdi bir format ile kaybolması çok acı olacak netim kotalı o yüzden iyi forumlar

Son Düzenleme: yucelugr ~ 09 Aralık 2011 08:19