Bu dava yılan hikayesine döndü!

CHIP Online
03-12-2011, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yasaklandı, yasak kalktı. 24 saat geçti ve yine yasaklandı! İşte yılan hikayesine dönen o yasak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bu-d ... ne-dondu_30662.html


Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Apple, Ağustos ayında Avustrlaya'da büyük bir zafer kazanmış ve Samsung'un Galaxy Tab 10.1'inin satışını mahkeme kararıyla durdurtmuştu. Apple'a göre Samsung, tablet PC'si ile Apple'ın birçok patentini ihlal ediyordu.

Bu yasak geçtiğimiz güne kadar devam etti. Ama Samsung'un beklediği iyi haber geç de olsa geldi, Avustralya mahkemeleri Galaxy Tab 10.1'in satış yasağını kaldırdı.

Ve şimdi, Samsung karara sevinmeye vakit bile bulamadan, Galaxy Tab 10.1 Avustralya yüksek mahkemesi tarafından yine yasaklandı. Bunun nedeni ise, Apple'ın, yasağın kalkması kararına yaptığı itiraz. Şimdilik bir "tedbir yasağı" gibi görünen bu karar, mahkemenin, Apple'ın itirazını dinlemesinden sonra tekrar kalkabilir. Ama mahkeme Apple'ı haklı bulursa, yasak da devam edebilir.

Kısacası Avustralya'da yaşanan bu dava, giderek yılan hikayesine dönüşüyor. Bu hikayenin sonunda kazanan kim olacak; işte orasını tahmin etmek mümkün değil...


Tüm konu: Bu dava yılan hikayesine döndü!

Resimlerle: En çılgın 11 Apple patenti!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Apple ve Samsung arasındaki davaların sonunda kazanan sizce kim olacak?

erkan1994
06-12-2011, 06:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

samsung 100/100 gönlümden kazanmasını diliyorum ben çünkü bu apple çok ama çok kötü ve adi bir yalancıı bir firmadır kendisi adi ve yalancıdan ne beklenir siz söleyin kimse de bana apple ürünü kullanıp kullanmadığımı sormasın aldım almaz olaydım iphone 4 ile macbook pro yu ikisinin de garantisi çok az kaldı ve yine ikisinin de çok fazla çok ama çok fazla teknik sorunları var bolca en çok da macbook pro da herneyse ben içimden samsung un lider yenilikçilik olarak kazanmasını diliyorum çünkü o daha iyi bir firmadır dahada iyi şeyler çıkaran bir firmadır sadece halkların görüşü değişiktir o kadar yani temiz yürekli olan samsung apple değil başkası hiç değil bu kadardır.