Bu davalar gerçekten açıldı!

CHIP Online
31-07-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Teknoloji ve internet tarihinde açılan "akıllara zarar" 4 dava... Hepsi içeride!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bu- ... n-acildi_48665.html

Resimlerle: Saç baş yolduran telif davaları

Apple ile amsung arasındaki davaların biteceğine inanan kalmadı. Sadece onlar da değil; günümüzde hemen her teknoloji devinin, en az bir diğer teknoloji deviyle davası var.


Ama sadece büyük şirketler arasında açılmıyor davalar; büyük şirketlere kafa tutan bireylerin davaları da her zaman söz konusu.


Peki teknoloji tarihi hep böyle miydi? Cevap ne yazık ki evet, ama canınızı sıkmayın, işte birbirinden büyük ve ciddi, ya da komik ve eğlenceli 4 teknoloji davası...


1. Erik Estavillo, Blizzard ve World of Warcraft'a karşı


Microsoft, Sony, Nintendo gibi dev şirketlere dava açan Erik Estavillo aslında dava açmanın bağımlısı olmuş ama farkında değil.


Kendisini bilgisayar oyunlarının zararlarından korumaya çalışan, World of Warcraft'ın "Kurnaz ve aldatıcı uygulamalarının, mutluluk arayışını engellediğini" belirten Estavillo, adını en çok bu dava ile duyurdu.


World of Warcraft'ta bir yerden bir yere gitmenin çok uzun zaman almasından mutsuz olan ve bu yüzden dava açan Estavillo, şahit olarak Depeche Mode'dan Martin Gore ve aktris Winona Ryder'ı çağırdı(!)


Tüm Konu: Bu davalar gerçekten açıldı!

Resimlerle: Saç baş yolduran telif davaları

Kaynak: www.chip.com.tr