Bu Donanım Özelliklerinden Alacağım Performans

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
krall
06-04-2005, 22:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

P4 3.0Ghz LGA775 CPU
Intel D95PBL Anakart
512Mb Kingston Hyperx DDR-2
128MB 6600GT
80Gb 7200Rpm 8Mb Cache Harddisk
LG Flatron T710BH Monitör

Sorularıma cevap verirseniz sevinirim:
1) Bu bilgisayardan yeterli hız ve oyun performansı alır mıyı? zorlandığı oyunlar çıkar mı?
2) 350W kasa yeter mi? 400w olmalı mı?
3) Monitör ile ilgili sorun yaşar mıyım? (o fiyatlardan yukarısına para veremem)
4) İstanbul'da nereden alabilirim bilgisayarı güvenilir ve ucuz olarak? Eğer bir şey fikrimi değiştirmezse Vatan Bilgisayar'dan alacağım kısmet olur ise.

Şimdiden teşekkür ederim.

lazrailefsanesi
06-04-2005, 23:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Bu sistemle sorun cıkmadan oyun oynaman lazım hele o ekran kartıyla Kahkaha
350 W yetmesi lazım ama her 350 W yazana inanma.Buna dikkat et.
benim mönüterim LG  Flatron 775 FT 6 sene oldu hala bana mısın demedi.Senin monütörü bilmiyorum burda diger arkadasların yorumlarına bekle o yüzden.
Birde Aman vatandan alma.Bu forumda cok sikayet var vatandan.

free_x_man
07-04-2005, 01:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

1)öncelikle bence işlemcin amd olmalı çünkü oyun için alıyorsun 2)kasan da 400 watt olsun
ramların dual olsun daha iyi performans alırsın ayrıca twinmos 2.tercihin olsun.vatana gitme tavsiye etmem.enson gittiğimde uzn bir süre oralarda süründürmüşlerdi beni ve arkadaşımı.çoğu arkadaşta şikayetçi zaten.sen en güzeli işi bilen biri ile mecidiyeköye git orada daha ucuza toplayabilirsin sitemini.oyunlar için bir şey diyemem.oyun işine cursed bakıyo bu forumda ona sorucan.yalnız amd işlemciyi ısrarla tavsiye ederim.forumları incelersen anlarsın.

lecturer
07-04-2005, 19:33   |  #4  
Yeni Üye
38 mesaj

işlemci , anakart ve ekran kartın iyi. Raminde oyunlar için yeterli. Monitör de 17'' ler arasında kendine iyi bir yer edinmiş sağlam bir markadan temiz bir monitör
İYi OYUNLAR

jaina
07-04-2005, 21:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Genel olarak sistemin iyi
Eğer ek özellikler, overclock gibi şeyler ile ilgilenmediğni varsayıyorum o yüzden Intel anakart stabilite ve sağlamlık açısından iyidir.

Ram olarak tek 512 almanı, daha sonra bir 512 daha eklemeni tavsiye ederim, artık 256 az ve yetersiz kalıyor.

350W yeterli olacaktır, sonuçta sli veya bir çok harddisk ve optik sürücü kullanmacayağın için yeter. Ancak gelecekte yeterli fazlalık payı olsun diyorsan 400W

İstanbulda Vatan genel olarak aldıktan sonra, almadan öncede iyi bir ağ ve geniş bir mal kapasitesi var. Ancak bence gereksiz bir pahalılık var. Oradan toplayacağın bir bilgisayarı başka bir yerde 100 dolar daha ucuza toplayabilirsin.

Tavsiyem parçaları istanbula, mecidiyeköy Vega, Dijitalcenter, Dijitaltrend,
Kadiköyde Eksen bilgisayardan bir bilen ile tek tek alıp, sonra bir akradaş yada iyi bir bilgisayarcıya birleştirmendir. Böylece en iyi sonucu elde edersin.

Kasa olarak kesinlikle en kötü AOPEN al, yada kötü bir kasa alıp PS sini çope at ve yeni bir PS koy, tagan tt fsp türü.

Kolay gelsin.

BLaCKSeA
09-04-2005, 03:41   |  #6  
Üye
66 mesaj

Jaina yardımcı olmakta teksin wallahi.Sadece bir şey ilave edicem müsadenizle BTX uyumlu en az 480 wattlık bir kasa bugün sistem toplayan herkesin olmazsa olmazı olmalı.Tekrar tekrar dönüp kasayla uğraşmak istemiyenler için tabii...

jaina
09-04-2005, 12:06   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Tabiiki Btx destekli bir kasa almak iyi. Gelecekde uğraşmayacam diyorsan
ancak daha BTX in nasıl gözükeceği 1 ay önce belli oldu.

Sana tavsiyem madem böyle bir bilgisayar alacaksın, git bir CMS Stacker case al, btx atx uyumlu. ( Süper deli gibi bir kasa, o kadar ferahki...)
PS yi alabilirsen TAGAN, ZALMAN al, TT yi pek tavsiye etmem, kalitelidir ancak seslidir biraz. Tagan en iyisidir bu işte. ( Tabii elinde var ve yeni sistemde ayninisi kullanacam diyorsan gerek yok....)

Tabii bu dediğim biraz tuzlu, kasa sadece 180 dolar. Ancak aopen türü kasalar daha btx edestek vermiyorlar. Ona göre.

krall
09-04-2005, 16:42   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Btx kasalar cidden tuzlu. param biraz daha fazlasına pek yetmeyecek gibi görünüyor. para biriktiriyorum harıl harıl ama bir yere kadar... amd64 al diyor millet ama elimde o anakart var ve kullanılmamış halde beni bekliyor. anakart masrafını karşılayamam muhtemelen. power supply olarak  (gerçek bir 350w kasada) geleni niye atayım? yetmez veya adidir diye mi yoksa sesi yüzünden mi? Vatan dememin sebebi de güvenmek için. küçük yerlerdekilerle bir sorunda uğraşmak istemiyorum. bahçelievlerde oturduğumdan da gitmem de 2-3 dakikalık yol değil yani :)
Ram olarak twinmos demiş arkadaş. iyi ama kingston gibi bir markadan hyperx alıp daha fazla performans elde etmez miyim? ve 512 alacağım dendiği gibi. sonra da 512 olarak arttırıp 2 gb yaparız kısmetse.
PS olarak  Tagan'ı tercih edebilirim. ilk defa sizden duydum (pek alakam yoktur psler ile) ama inceleyince netten, iyiliğini anladım. ama vatan'da yok herhalde. ben onlara da getirtemezsem nasıl taktırırım ve nereden taktırırım bilmiyorum. bu soru işareti. ama alırsam 380w olanını alırım. sağ olun tekrar. sorularıma gene cevap verirseniz sevinirim

BLaCKSeA
11-04-2005, 18:14   |  #9  
Üye
66 mesaj

birşey daha ilave edek...Kurmayı düşündüğün sistemin oynayamayacağı oyun şu an piyasada yok gibi...

jaina
12-04-2005, 19:59   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Krall kardeş rica etsem lütfen vatan dan sakın ALMA. neden mi?
Bilgisayarı alana kadar iyi süper, ancak sonra?
Bak bu daha dün oldu, çok taze bir olay.

Arkadaşımda
amd64 754 3400+
Abit nforce 3 bir anakart.
2048+512 ram
200gb harddisk
..
..
.. su soğutma felan.

bu bilgisayara arkadaşım 5 ay önce 7 milyar para verdi. Vatandan aldı çünkü her parça vardı ellerinde.
Dün bir sorun oldu ve bilgsiyara vatana götürdü, birde dvd writer taktıracaktı. Sadece kasayı bırakmak için 3 saat bekledi sıradan dolayi. Ondan sonra kasayı bıraktı, işte dediler pazar günü alabilirsiniz.

Bir gitti aldı eve geldi, Dvd writer takılmış ancak bilgisayar birdefa açılıp bu meret düzgün çalışıyormu diye bakılmamış...
Sonra bilgisayarın açılması en az 3 dakika fazla sürüyor ve bilgisayarımda hiçbir optik okuyucu gözükmüyor....
Ve kasayı arkadaşım bugün kafasına atmaya geri götürdü Vatana.

Onun dışında gerçek 350W Aopen sana haydi haydi yeter.
Hyper x lere ben para veririm diyorsan al kardeş.  Benim bildiğim biraz pahalılar oncak, düzleride senin işini görür.
512 almak herzaman daha iyidir.

Kasa olarak Aopen 350W alırsan tagan ile uğraşmana gerek yok. Çok rahat kullan. Onun dışında o olayı vatandan istersin getirtirirler, zor bir olay değil ayrıca, vatanda yaparlar. Ancak dediğim gibi vatanda yaptırtma lütfen. Git ne bilim daha küçük bir yerde yaptı ama vatan değil, onlar için malın SATILMASI önemli, SONRASI değil....

krall
15-04-2005, 17:38   |  #11  
OP Taze Üye
6 mesaj

Çook sağ ol ilgin için jaina. Vatan'ı ben de ürün çeşidi için istiyordum. Sağ ol tekrar. Düşüneceğim. Ama hala ufak bir yerin malın alımında bile güvenilir olup olmadığından ve ilgilerinin boyutundan şüpheliyim. ama Vatan için deddiklerin önceliklidir. Çok çok sağ ol.

Aopen 350W kasalar kaç para acaba?

krall
15-04-2005, 17:47   |  #12  
OP Taze Üye
6 mesaj

Bu arada unuttuğum 2 soru aklıma geldi.
1) Fan yeter mi? Muhtemelen çok ısınacaktır çünkü. ekstra çözümsüz olur mu?
2) bu Aopen 350W'ın lcd ekranlı modeli var mı? sıcaklığı takip etmek istiyorum. Yoksa da o kasaların fiyatı ne kadar? (nete pek giremiyorum, ben bakamıyorum da. kusura bakmayın)

Tekrar teşekkürler,

Saygılarımla,
            Krall

jaina
17-04-2005, 16:47   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

geç cevap verdiğim için pardon, giremedim internete iki gün.

Şimdi Aopen 350W kasalar 50-60 dolar en fazla 80 dolar.

2. sorun için ise 80 dolarlık kasalarda dediğin LCD ekran ve fan hızlarını ayarlama sıcaklıkları kontrol etme yoktur. Sadece THERMALTAKE de dahi bir kaç modelde vardır ki bu modeller 180 dolar gibi bir fiyat ve Power Supplysiz satılırlar.

Onun dışında Prescot için üretilmiş olan hava tahliye borusu olan AOpenlerde öyle bir sorunla karşılaşmazsın zaten takma kafana. Isı problemi seni fazla rahatsız etmeyecek öyle bir kasa alırsan.

jaina
17-04-2005, 16:50   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Ayrıca işlemci sıcaklıklarını Anakartının yanında geleck olan bir cd den bazı programlarla
çok rahat takip edebilirsin.

Recep Baltaş
17-04-2005, 20:10   |  #15  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

AMD athlon 64....

krall
18-04-2005, 14:27   |  #16  
OP Taze Üye
6 mesaj

Jaina çok teşekkür ederim ilgin için. Diğer cevap atanlara da teşekkürler. Aklımda soru bırakmadınız. Hala çok ısınıp yanmalardan falan korkuyorum biraz ama sorun olmaz herhalde. Tekrar teşekkürler ilginize, kolay gelsin.

Saygılarımla,
            Krall

Eyüp Korkusuz
18-04-2005, 14:50   |  #17  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Isınmayı sorun etme sonuçta yukarıda gerçi arkadaşlar da baya açıklamış ama yeni sistem kasalarda uçaklarda olduğu gibi bir sistemde kullanılıyor yani havayı bir fan içeriye alıyor diğer fanda içerideki havayı dışarıya atıyor... Hava sürkülasyonu süper yani bunları sorun etme güzel birde işlemci soğutucusu patlatırsın onlarda fazla bir para değil zaten pahalı olanlarıda varda sen abartmazsın...

Kolay gelsin...

krall
19-04-2005, 13:05   |  #18  
OP Taze Üye
6 mesaj

Çok teşekkür ederim. 2 yıl piyasadan uzak kaldım. ondan dolayı çoğu konuda toparlanmak için 1 yıla yakındır dergilerden ders çalışır gibi çalışıyorum ama kasalar hakkında pek bilgi bulamamıştım da. :D teşekkürler tekrar