Bu Galaxy S3 nereden çıktı?

CHIP Online
10-06-2012, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

4 çekirdekli Galaxy S3'lerin yanında 2 çekirdekli ve daha fazla RAM'li Galaxy S3'ler nereden çıktı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bu- ... en-cikti_34125.html

Resimlerle: Samsung Galaxy S3 test merkezimizde...

Samsung Galaxy S III birkaç hafta içinde ABD'de satışa sunulacak. ABD'de satışa çıkacak Galaxy S III, cihazın global sürümüyle hemen hemen aynı özellikleri paylaşıyor, ancak ABD sürümünün üç farkı bulunuyor: LTE özelliği, 1GB yerine 2GB RAM ve dört çekirdekli işlemci yerine çift çekirdekli işlemci.


ABD'de satılacak Galaxy S III'ün çift çekirdekli oluşu, bazı kullanıcıları telaşlandırsa da bu, cebin daha yavaş olduğu anlamına gelmiyor. Zira bazı testlerde Qualcomm'un Snapdragon S4 çipsetinin HTC One S gibi ceplerde daha yetenekli olduğu ortaya çıkmıştı.


Samsung ve HTC'nin ABD'de uç nokta ceplerinde dört çekirdekli işlemciler yerine Qualcomm Snapdragon S4 işlemcisini seçmesinin nedeni, LTE bağlantı özelliğine dayanıyor. Galaxy S III'ün ABD sürümündeki Snapdragon S4, işlemci, hücresel antenler ve LTE özelliği tek bir çipsette birleşiyor. Bunun yanında Samsung'un Exynos 4 dört çekirdekli işlemcisi, sadece bir uygulama işlemcisi ve ABD'nin LTE ağlarını desteklemiyor. Samsung, işlemcisinde LTE teknolojisi için destek sağlayabilirdi ancak bu, pilde, tasarımda ve ürünün piyasaya sürülme tarihinde bazı ödünler verilmesine neden olacaktı.


Tüm Konu: Bu Galaxy S3 nereden çıktı?

Resimlerle: Samsung Galaxy S3 test merkezimizde...

Kaynak: www.chip.com.tr