Bu kadarı biraz fazla olmadı mı?

CHIP Online
21-07-2011, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Çinlilerin taklit ceplerine bir yere kadar tahammül gösterdik ama onlar bakın sonunda neyi kopyaladı

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bu-k ... lmadi-mi_28172.html


Resimlerle: Bu kadarı biraz fazla olmadı mı?

Çin dendiğinde hemen herkesin aklına, başta cep telefonları olmak üzere, sahte veya taklit elektronik cihazlar geliyor. Ama herhalde hiç kimse, bir gün bu kadar ileri gideceklerini tahmin edemezdi...

Yukarıdaki resimde gördüğünüz ve galerimizde daha da ayrıntılı olarak görebileceğiniz fotoğraflar, ilk bakışta etkileyici bir Apple Store; yani Apple mağazası gibi görünebilir. Şimdi sıkı durun: Bu mağaza aslında "sahte" bir Apple Store'dan başka bir şey değil!

Çin'de yaşayan ve adı açıklanmayan bir Amerikalı tarafından keşfedilen ve fotoğraflanan bu mağaza, iç tasarımı ve satılan ürünlere bakıldığında klasik Apple Store'dan hiç de farklı değil. Öyle ki, çalışanlar bile klasik Apple Store çalışanı t-shirt'leri giyiyor. İşin garip kısmı ise, bu çalışanların kendilerini gerçek bir Apple Store'da çalışıyor zannetmeleri. Yani işe alınırlarken, onlar bile buranın gerçekten Apple'a ait olduğunu sandıkları açıkça ortada.

Fotoğrafları çeken Amerikalı, kamerasını eline aldığında çalışanlardan tepki gördüğünü ve fotoğraf çekmenin yasak olduğu uyarısı ile karşılaştığını söylüyor. Ancak kendisinin Apple tarafınfan görevlendirildiğini ve Apple Store'larla ilgili araştırma yaptığını söylediğinde herkesin kendisine daha dostça davrandığının altını çiziyor. Bu da, çalışanların kendilerini gerçekten Apple çalışanı sandığının güzel bir kanıtı olarak sunuluyor.

Ama Çinliler, "çakma" mağazada ufak tefek hatalar da yapmadı değil... Hepsi haberimizin ikinci sayfasında...

Tüm konu: Bu kadarı biraz fazla olmadı mı?

Resimlerle: Bu kadarı biraz fazla olmadı mı?


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Çinliler taklit işini bundan daha da fazla abartabilir mi?

endlessnight
21-07-2011, 11:54   |  #2  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

Çakma dünyasının lideri adamlar. Yaparlar her türlü.