Bu ne nefret? :)

jamall
14-02-2012, 22:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Herkese Merhaba. Haftalardır yeni bir telefon almak için araştırma yapıyordum. Avea kampanyalı nokia 500'de karar kıldım. İnternetten yorumlaru okuyayım biraz dedim. Aman Allahım. :) Çöp, tuvalet kağıdı yapmam, maçta hakeme bile atmam gibi yorumlar :D Belli ki daha önceki Symbian ve Nokia telefonlardan içi yanmış milletin. Ben 3 senedir Nokia kullanıyorum. Kardeşim, kız arkadaşım hep nokia kullanıcısı. Telefon almaya karar verdiğimde önce karşıma Blackberry ve Iphone tayfası çıktı verin 1000 lira daha diyince sustular allahtan. :) Ama android yetmedi bitmedi. Ne sistemmiş be. Yok şu uygulama, yok bu app, yok çok seri. Kimseye derdimi anlatamadım. Zira ben canım istediğinde arada twitter a girebileceğim, kırk yılda bir internet tarayıcısı ile bir şeyler açıp kurcalayacak bir insanım. Millet bana gpu yok o telefonda hd oyun oynayamazsın bile dedi. 1. si oyun oynayacak zamana sahip değilim şahsen, 2. si oyun oynayacak olsam bilgisayarda oynarım zaten niye kalkıp telefonda oyun oynamak istiyeyim anlamadım. :) İnsanlar devamlı nokia batıyor dedi. Yeni windows telefonlardan 6 tane birden piyasaya sürecekleri haberi çıktı. Symbian anna hantal dediler. Videolarını izledim evet arkadaşın wildfire s kadar hızlı değildi ama Belle işletim sistemi ile hızlandığı söylendi. Yine videoları izledim belle gerçekten gayet rahat çalışıyordu.. Bir de şarj sorunu varmış android telefonlarda bu benim için çok önemli. 

Sonuç olarak Nokia 500 almak üzereyim. :) Telefon kullanma profilim okuduğunuz gibi. :) Bu telefon gerçekten bu kadar kötü mü yoksa symbian nefreti sebebiyle mi her ürüne çamur atılıyor?

Unheil
14-02-2012, 22:42   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

Kaç lira vereceksin bu telefon için :)

jamall
14-02-2012, 22:46   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

1000 dakika konuşma, 1000 sms, 2 gb internet ve telefon 24X50 lira :)

Unheil
14-02-2012, 22:54   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

Ben 1 ay öncesi Nokia C5-03 aldım gayet memnunum senin dediğin gibi kardeşim bu ne nefret? Millet çok çok özellikle bir şey yapacağını zannediyor telefon dediğin basit kullanışlı ve ŞIK olmalı yok HTC yok Iphone ne önemi varki? sonuçta 1 metreden yere hızla fırlattığında hepsinin hasarı 200 liralık olacak :D ? 
İşin şakası bu telefon benim C5-03 le aynı özelliklerde her şeyi aynı birebir ikizler sadece görünüşleri farklı :) Ama almak istemenin sebebi Avea veriyor sandığım üzre ki tabi öyle olmalı taahhüt var herhalde fiyatı iyi %10-20 indirimle almış olursun. benim telefonum 450 liraya aldım ötv KALDIRIM larına denk geldim :D insanlar hemen atmayı çok seviyorlar yok "bende altın kaplama iphone vardı sen haha fukara mısın ne işin var aveayla n500 le felan diyenlerle dolu sanal alem işte karşındaki 12 yaşındaki çocuk çıkıyor :D :) sen kafana takma yorumları asıl telefon vodafonun o çin malı saçmalıklarından alınmaz fıstık gibi nokia dan şaşmayacaksın 10 arkadasına danıstın eminim 8 i aman ne yapacaksın eski işletim sistemini kullanıyor demiştir bendekiler de öyle dedi ama kullandıkları ya c3 01 di ya c3 dü ya samsung e250ydi ya nokia 2100 dı :D o yüzden bu insanları dinleme telefon özellikleri harika tek sorun kamera o kadar güzel değil :)

serkanizm
14-02-2012, 23:14   |  #5  
serkanizm avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
130 mesaj

arkadaşım sen hiç kafanı yorma direk al derim             android falan hikaye nokianın yanında 3 gün şarzı gidiyor en ağır şartlarda kullansam bile arkadaşta androidli htc  aldı şarzı sadece 5 saat gidiyor

Son Düzenleme: serkanizm ~ 15 Şubat 2012 00:24
Qromodynmc
14-02-2012, 23:24   |  #6  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Evet millette bi Nokia düşmanlığı oluşmuş durumda,Sürekli Nokianın yavaşlığından Bahsedip duruyorlar ama,Ne bilim akıl var mantık Var,Hızlı olan Galaxy s2,İphone 4 gibi ceplerin fiyatı belli,Nokianın N8inin vs fiyatı belli,Rakip değillerki fiyat olarak,İnsan bu cepleri kıyaslamaya kalkıyor.. Onun dışında,Gerçekten Belle ile symbian bayağı hızlandı,İşletim sisteminin sizi pişman edeceğini sanmam :)

dabbe1
15-02-2012, 02:04   |  #7  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

tipik Apple funboyu onlar NOKIA ilk pda telefonu yaptığında o mallar portakalda vitamindiler bugün NOKIA kötü diyorlar... tekno tuğlaya tonla para verip yere düşürünce kırılılmasına aldırış etmezler çöpe atıp yenisini alır o alıklar... NOKIA yere düşünce kırılmayan modelleri yıllardır üretiyor...

darka34
15-02-2012, 17:17   |  #8  
Yeni Üye
25 mesaj

yahu dabbe1 sen ne kadar gereksiz bir insansın ya ? 

önce biraz ingilince öğren ve fanboy yazmasını öğren. Ortada tekno tuğla yok, he illa tuğla arıyorsan gözlerinin arkasında, o kafandaki kalın kemiklerinin arasındadır.

seviyesiz yorumlar yaptıkça böyle yorumlar alırsın

dabbe1
15-02-2012, 17:49   |  #9  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj
Alıntı: darka34  

önce biraz ingilince öğren ve fanboy yazmasını öğren. Ortada tekno tuğla yok, he illa tuğla arıyorsan gözlerinin arkasında, o kafandaki kalın kemiklerinin arasındadır.

seviyesiz yorumlar yaptıkça böyle yorumlar alırsı

asıl gereksiz tip sensin Apple  fanboyu moron... sen daha kiwi'de vitaminken NOKIA telefon ve PDA üretiyordu... ayrıca istediğim gibi yazarım zaten TÜRKÇE yazıyoruz...

sado7337
15-02-2012, 18:38   |  #10  
sado7337 avatarı
Yıllanmış Üye
219 mesaj

BENCE HİÇ bakma milletin dediğine al direk  bende e72 kullanıyorum nokıa kalitesi sonuçta. nokıanın battığı felan da yok 2011 in en çok satan markası.

sado7337
15-02-2012, 18:40   |  #11  
sado7337 avatarı
Yıllanmış Üye
219 mesaj

seviyesiz yorumlar yaptıkça böyle yorumlar alırsı

bir funboyu daha :D

ofisisi
15-02-2012, 21:24   |  #12  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
26 mesaj

blackberry alma da ne alırsan al. aylardır başım beladan kurtulmadı :))

darka34
16-02-2012, 22:19   |  #13  
Yeni Üye
25 mesaj
Alıntı: sado7337  
bir funboyu daha :
ahmak önce biraz ingilizce öğren

darka34
16-02-2012, 22:21   |  #14  
Yeni Üye
25 mesaj

dabbe1 sen de hayatımda gördüğüm en kompleksli insansın.

fakir olabilirsin ama alamadığın şeye laf etmeni anlamıyorum. kedi ve ciğer misali ;)

ceviz kadar beynin biraz çalışsa mac os da kullanabilirsin, ios da . Bak benimki çalışıyor hem windows hem mac kullanıyorum.

dabbe1
16-02-2012, 22:54   |  #15  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj
dabbe1 sen de hayatımda gördüğüm en kompleksli insansın.

fakir olabilirsin ama alamadığın şeye laf etmeni anlamıyorum. kedi ve ciğer misali ;)

ceviz kadar beynin biraz çalışsa mac os da kullanabilirsin, ios da . Bak benimki çalışıyor hem windows hem mac kullanıyorum.

tipik ceviz beyinli Apple fanboyu yorumu... boş beynin algılamaz ama Apple denen teknoloji özürlü marka daha telefon yapamazken NOKIA yapıyordu... mac osx ile işim olmaz...

Qromodynmc
16-02-2012, 23:06   |  #16  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Arkadaşlar biraz daha nazik olalım,Bu arada Beyinle mac osx ne alaka,Hatta apple ürünlerini kullananların söyledikleri şey şu" İos daha basit,daha kullanışlı",Peki diğer osları kullananlar nasıl kullanıyor?,Diğerlerinin daha zeki olmadıklarını düşünürsek,İos kullanıcılarının diğerlerini karmaşık bulmalarının sebebi Belli..

dabbe1
16-02-2012, 23:14   |  #17  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj

o eleman arıza çıkartmasa nazik olurduk... geldi konunun içine sıçtı...

confickerbelasi
16-02-2012, 23:38   |  #18  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj

bu güzelmiş iphone'da güzel bence paran hangisine yetiyorsa onu al yada psikolojine hangisi daha uygun olanı al.

Donanım
Başa dön
Güç yönetimi
BL-4U 1110 mAh Li-Ion batarya
Konuşma süresi (maksimum):
GSM, 7 saate kadar
WCDMA (3G) için 5 saate kadar
Bekleme süresi (maksimum):
GSM, 500 saate kadar
WCDMA (3G) için 455 saate kadar
Video oynatma süresi (VGA,15 kare/saniye, maksimum): 5 saat 15 dk
Video kayıt süresi (VGA,15 kare/saniye, maksimum): 1,5 saat
Müzik çalma süresi (çevrimdışı mod, kablolu kulaklıkla, maksimum): 35 saat
Çalışma süreleri, kullanılan radyo erişim teknolojisi, telefon operatörü şebeke yapılandırması ve kullanımına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Hafıza
Dahili hafıza: 2 GB
MicroSD hafıza kartı yuvası, 32 GB'ye kadar hafıza
Çalışma frekansı
GSM/EDGE 850/900/1800/1900
WCDMA 850/900/1700/1900/2100
WCDMA ve GSM bantları arasında otomatik geçiş
Uçuş modu
Veri ağı
GPRS/EDGE sürüm 6, B sınıfı, çoklu yuva sınıf 33
HSDPA Cat10 14,4 Mb/s, HSUPA Cat6 5,76 Mb/s
WLAN IEEE802.11 b/g
Veri modemi görevi görebilme yeteneği
Rehber, takvim ve notlar için MS Outlook senkronizasyon desteği
Veri servisi gerektirir. Veri servisleri şebekelerin tümünde mevcut olmayabilir. Veri iletim hızları, HSDPA 14 Mb/s kadar yüksek olabilir. Ancak, şebeke özelliklerine ve başka koşullara bağlı olarak değişiklik de gösterebilir. Bir veri bağlantısının kurulması ve sürekliliği, şebeke kullanılabilirliğine, servis sağlayıcı desteğine ve sinyal gücüne bağlıdır.
Bağlantı
Bluetooth 2.1 +EDR
Yüksek Hızlı USB 2.0 (mikro USB konnektör)
Mikro USB konnektörü ve şarjı
2 mm şarj cihazı konnektörü
3,5 mm standart AV konnektörü