bu nedir ya

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
zeyram
04-12-2005, 12:52   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
141 mesaj

arkadaşlar sistemimi Spybot-Search&Destroy ile taratıyorum ve her defasında doubleclick diye bişeyler buluyor.seçili hataları düzelt diyorum seçili hatalar düzeltildi diyor gel gelelim tekrar taratıyorum aynı şey yine çıkıyor bundan nasıl kurtulurum  acil yardım edin lütfen.

Banned
04-12-2005, 14:28   |  #2  
Banlandı
191 mesaj

birtür spyware diyebiliriz buna.cookie diye adlandırılır gerçekte.sayfalardaki bilgileri tutar.örn: microsoftun sitesinde var bu yahooda var.realtime özelliği açık olan bazı antivirüsler bunaları kendileri uyarı vermeksizin temizler ve böyle ek yazılımlara kullanıcının ihtiyaç duymasını ortadan kaldırır.panda antivirüs bu yazılımlara örnektir.ve ayrıca ne kadar düzelt desende yazılım realtime temizlemesse tek başına sürekli var der.sonuçta internete mutlaka giriyorsundur.panda antivirüsü yükleyerek dediğimi deneyebilirsin.platinium olanı daha etkilidir.

zeyram
06-12-2005, 23:48   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
141 mesaj

arkadaşlar bu doubleclick denen dosya www.chip.com.tr (yani bu siteye) a girdiğimde ortaya çıkıyor.bu gerçekten zararlı birşey mi? chip öyle şeyler yapmaz demi arkadaşlar.

Banned
07-12-2005, 09:33   |  #4  
Banlandı
191 mesaj

bu okadarda zararlı değil ama belli siteler için geçerlidir.her sitedeki double clickler aynı değildir.bazıları hatta bu görünüm verilmiş tuş takipçileridir.bu nedenlede çoklu fonksiyona sahip ve kullanıcı müdahalesi olmadan silen antivirüslerin kullanılması ricamdır.şirketlere özellikle bu tip sorun olmasın diye panda antivirüs yazılımları kullandırıyorum.panda antivirüs dışındada şuanda hiçbir antivirüs yazılımı bu double'ları tanıyıpta kullanıcı müdahalesi olmadan silmemektedir.

darkstar
07-12-2005, 11:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

babana bile guvenmeyecen bu sevirde Dil çıkarıyor

Banned
07-12-2005, 12:15   |  #6  
Banlandı
191 mesaj

benim sorunum yok bu konuda onuda söyleyim nasıl olsa panda kullanmaktayım arkada o işi halledeiyor.ayda bir sadece raporlara bakarım onun haricinde sistemi hiç taratmamada.taratsamda bişey çıkmıyor realtime işi kendi hallediyor zaten.banada sadece bu antivirüsü kurduğum şirket vb.yerlerde yada kendi sistemimde sadece seyretmek kalıyor.

Son Düzenleme: scream730 ~ 07 Aralık 2005 12:17
zeyram
08-12-2005, 20:33   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
141 mesaj

ben antivürüs olarak kaspersky kullanıyorum real time özelliği var ama pek işe yaramıyorherhalde senin dediğine göre.bunun yanında spybot and destroy , adware se ve microsoft antispyware kullanıyorum.anlıyacağın biraz paranoyaklık var ama gelgelelim yine giriyor bu meretler.

Banned
08-12-2005, 23:14   |  #8  
Banlandı
191 mesaj

girer girmesse şaşarım zaten piyasda şuanda butip zararlılara birtek panda karşı koyabilmekte diğerlerinde manuel müdahaleler gerekli yoksa bişey yapamazlar.cokie çok çeşitlidir onuda söyleyim keyloger versiyonlarıda mevcuttur.verilerinizi olduğu gibi karşıya iletir.banka hesapları vb bilgilerde gider bunlarlan.