Bu oyun piyasaya çıkmadan üç milyon sattı!

CHIP Online
09-08-2011, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bu inanılmaz oyun, birçok dev yapımın satışlarını solladı ve üç milyon satış rakamına ulaştı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bu-o ... on-satti_28492.html

Resimlerle: Önümüzdeki aylarda çıkacak 7 türden 7 oyun!

Oyun sektöründen her gün farklı bir haber geliyor, her gün farklı bir oyun piyasaya çıkıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan ve bir anda bütün oyuncuların dikkatlerini üzerine toplayan Minecraft ise, başarıdan başarıya koşuyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Minecraft, Markus "Notch" Persson isimli bir şahıs tarafından üretildi. Nitekim geçen zaman içerisinde oyun o kadar çok tuttu ki, kendi çapında bir satış rekoruna imza attı. Persson yazdığı tweet'inde bu rakamın üç milyon adet olduğunu söyleyerek sevincini kullanıcılarıyla paylaştı.

Notch ve ekibi an için, oyunun 1.8 "Advanture" güncellemesi üzerinde çalışıyorlar. Yeni güncellemeyle birlikte birçok yeni şehir, farklı ses ve yaratık türü oyuna ekleneceği gibi, savaş sisteminde de büyük değişiklikler olacak. Ayrıca oyun içerisindeki ölme cezaları bir hayli arttırılacak ve her ölümün sonunda yetenek puanı kaybedilecek.

Minecraft'ın henüz resmi olarak piyasaya çıkmadan böyle bir satış yapması gerçekten şaşırtıcı. Notch ise bu başarıyı Kasım ayı içerisinde Las Vegas'da yapacağı "MinecraftCon" ile kutlamayı planlıyor.

Tüm konu: Bu oyun piyasaya çıkmadan üç milyon sattı!

İzleyin: Minesweeper The Movie

Resimlerle: Önümüzdeki aylarda çıkacak 7 türden 7 oyun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Son dönemde hangi oyunların başından kalkamıyorsunuz?