bu problemi bu gece çözmem lazım

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
free_x_man
02-04-2005, 20:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
475 mesaj

arkadaşlar bi zahmet yetişin yardıma ihtiyacım var.arkadaşlar elimde bir takım müzik cd leri var.bu cd lerden bazı türküleri kopyalamam lazım 4 gündür uğraşıyorum ve sabah 8 de kopyaladığım şarkıları teslim etmek zorundayım.şimdi şarkıları kopyalıyorum yazma işlemi sonunda şöyle bir not çıkıyor.report bölümünde şarkıların kopyalandığını fakat bazı şarkıların hatalı ve eksik kopyalandığını yazıyor.aklınıza gelebilecek hertürlüyazma programı dendim  olyor.nero nun orijinal programını yükledim.cd romu temizledim[cd cleaner ile)yine de olmuyor.fakat ilginçtir copy cd seçeneği ile tüm cd yi kopyalayabiliyorum ve sorunsuz çalışıyor kopya cd.fakat belli şarkıları kopyalayınca kopyaladığım cd çalışmıyor bazen de bazı şarkılar çalışıyor bazıları çalışmıyor.acaba format seçeneğinde yanliş bir seçenek mi seçiyorum dedim aynı şarkıları her türlü formatta denedim olmuyor.ban yardım ediniz.eğer daha fazla açıklama isterseniz sabaha kadar bilgisayar başındayım.en geç 40dk içinde istediğiniz bilgileri burya düşerim.şimdiden sağoln.bir de cd kopyalarken(örneğin 20 şarkı içinden 5 şarkı kopyalıyorum)bana mp3 cd data cd vb soruları sormayacak yani direk şakıları seçip kopyalayacak freeware bir program ve link bildirirseniz iyi olur sağolun.

yas
03-04-2005, 13:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Audio CD'den birkaç parçayı seçip CD'ye basmak demek, önce parçaları ripleyip bilgisayar'a almak daha sonra CD'ye basmak demektir (diye düşünüyorum.). FreeRip, dBpowerAmp veya Media Player 10 gibi programlar ile istediğin parçaları mp3 olarak bilgisayarına al. yalnız parçaların 198 kbps olarak rip'lenmesi lazım. Daha sonra bunları CD'ye Audio CD olarak bas.

Tek program istiyorsan Chip'in verdiği Ashampoo Rip & Burn programını kullanarak aynı işlemleri daha  çabuk ve pratik oalrak yapabilirsin, tabi çok geç değilse Gülümseme

free_x_man
04-04-2005, 00:34   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

arkadaş sağol 2 parça hariç hepsini kopyaladım fakat hala şaşkınım.ya 5 tane mp3 vardı bunlardan toplam 21 tane çekmem kazımdı her bir mp3 için farklı yöntemlerle kopyalama yapmak zorunda kaldım.örneğin 1. mp3ü windmedya player ile 2 yi ashampoo 3yü ilk önce bir klasör oluşturdum sonra birer birer bu dosyaya attım sonra da ashampoo ile yazdım.evet aynen bu şekilde becerebildim.diğerleni de inan unuttum ama çok garip bir tecrübe.duysam inanmazdım.hiçbir cd yi bir öncekinde kopyaladığım yöntemle kopyalayamadım.bu işlerde acemi de değilim.hergün 2-3 tane cd kopyalarım.anlamadım vallaha