Bu Sefer Gerçekden Yardıma İhtiyacım Var :(

quiet
19-01-2011, 23:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

selam chip ailesi benim diğer konularımda bazı sorunlardan bahsetmiştim  video dosyaları mkv vs okuma hatası donmalar kilitlenmeler sanırım bu sorun benim hdd diskden kaynaklı bac sektor diye duydum  ama çözüm bulmuş değilim şuanda hdd sorun çıkarmıyor komple c ve d  diski format çektim ( formatıda low format çekemedim 2 defa denemem rağmen %57 de donuyor pc kapatıp tekrardan üçüncüye  format atdığımda hızlı format seçeneğini şeçtiğimde anca  o şekilde atladım o sorunu şimdi ise win 7 kurulumu başarılı şekilde kurdum ve düzgün çalışıyor tek disk üzerinden çalışıyorum bölmeyide şimdilik düşünmüyorum sonra dedim chkdisk yapim bi diski şöle gözden geçireyim  istedim zamanlamayı ayarladı kapatdım normal şekilde zamanlanmış chkdisk çalıştı ama oda %69 da dona kalmış sonra yazmaya karar verdim sizlere ayrıca arkadaşlar 320 gb lik hdd şuanda 292 gb olarak gösteriyor yani kayıp aşa yukarı 30 gb bu nereye uçtu diye sormucam bacsektor sorunlarını daha önce kulak misafiri olmuştum hdd low format kildisk vs bu arada en başa dönmem gerekirse bu işlemlerin başında önce xp kurup onunla format çekmeye çalıştım dediğim gibi % 57 donuyordu xp 3 cü denememde hızlı formatdan sonra  xp kurulumunu yaptım hdd low format kurdum onunla denedim pc açıkken ( bu arada  ı xp kurarken ıde win 7 kuruncada achi olarak mecbur bioasdan ayarladım ) sonra baktım olmuyor  win 7 kurdum kısa kesim ÖZETLE :>>Şuan sondurum chkdisk % 69 donuyor 30 gb disk kaybı var low format cevap vermiyor  yani 320 gblik diskin yarısına kadar gelince orda öle bir engel varki silemiyor  atlamıyor  ne yapmam gerekir şimdiden teşekkür ederim ve bu sorunlar bende video arşivlerimi kopyala taşı usb ye  at  olaylarında harddisk donma sorunları ile  karşılaştım bunun yüzünden birçok kez formata girdim  ve virüsdür diye dünya programa taratdım videolardandır dedim arşivlerimi yok etdim ama yok olumuyor inşallah çözümü vardır

kyotoprotokolü
20-01-2011, 00:15   |  #2  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Önceden gerçekten yardıma ihtiyacın yok muydu?

quiet
20-01-2011, 01:26   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

sadece bunu yazmak içinmi beni meşgul ediyorsun lütfen arkadaşlar yardım edelim sonra espiri yaparız bol bol önceden yardıma ihitiyacım yokmuydu sorusunada şöle cevap verim güzel kardeşim ben sorunumu kendim çözmeye çalışırım sonuna kadar ve şuanda sonundayım ya hdd bozuldu yada bu sefer sistem uzmanına sorma zamanının geldiğini düşündüğümden yazmış olabilirim konu başlığını seni rahatsız etmedim umarım

mancukya
20-01-2011, 02:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Bozuk hddye kim nasil yardim edecek peki ?
Arkadasim hadi hard diski bütün bölüm bilgilerinide kaldirarak formatladin ama sorun gene ayni bozulmus.
Nette degisik hard disk repair programlari mevcut bedava yada parali denersin ama yarari olucagini sanmiyorum

quiet
20-01-2011, 03:04   |  #5  
OP Taze Üye
18 mesaj

iyide ben sorunlarımı paylaştım sizin bi dövmediğiniz kaldı arkadaşlar sakin hayırdır ben hdd bozuk demedim gayetde iyi çalışıyor sorunumu anlayan arkadaşlar olucaktır umduyla bekliyorum barıp çağırmanıza gerek yok  bozuk demek için daha erken sanırım bu işi yapan programlar var en azından onların isimlerini alırsam onlarla deniyeceğim  hard disk repair programlari mevcut bedava yada parali demişsin bari isimlerini paylaşda bi katkın olsun ne anlıyorsunuz böyle azarlar gibi yazı yazmakdan anlamıyorum

setra92
20-01-2011, 10:18   |  #6  
setra92 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
351 mesaj

kardeş belliki bad sector var.internette bir çok çözüm var fakat sen denemişsin chkdisk in takılmaması lazım normalde.bu aşamalarda takılıyorsa diğer çözüm aşamalarına geçemezsin.eğer garanti devam ediyorsa gönder garantiye,çok sıkıntılı ve teferruatlı işler bunlar,bu arada hiç kafa vurması falan yaşadın mı?

KENAN_35
21-01-2011, 11:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

quiet donanım problemi olabilir dostum, hdd yi bi göster bi bilgisayarcıya istersen, garantisi devam ediyorsa garantiye yolla, ama ben garantiye yollamanı tavsiye etmem 1 ay beklicen problemini tam olarak anlamıcaklar en güzel ibi bilgisayarcıya git yüzyüze konuş 20 - 30 lira wer yaptır.. geçmiş olsun..