bu sistem iyi değil mi yani?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
free_x_man
04-01-2005, 22:41   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
475 mesaj

intelp4 3,06ghz 533 mhz.twinmos 512mb 333mhz.asus atı radeon 9600 se 128 mb.ana kart gigabyte ga 8 pe 800.samsung 753 dfx mb monitör.sea gate baracuda 7200 rpm hdisk.gerisi zaten kolay.derslerden fırsat bulup biraz inceledim.tabi ki bu son kararım değil.görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.sizce bu sistem nasıl?oyun için de yeter de artar bile bence zaten gerisini her bilgisayarda yapabilirsin.hem ucuz hem de kullanışlı. değil mi?
arkadaşlar ben bu sistemde ısrarlıyım yalnız remleri dual alıcam..ayrıca chip arkadaşımızın dediği gibi amd işlemci alıcam.fakat ben bir çoğunuz gibi öğrenciyim.alabileceğimin en iyisi bu.bunu bile almak için ne kadar kasıyorum  bilseniz.hem zaten bu sistem herhangi bir oyun için yetr de artar bile.(mesela age of empires) rise of rome.cs,doom 3 mafia ..........vs vs vs.asıl öğrenmek istediğim bu sisteme bakışınız siz bu parayla bu sistemi alırmıydınız.yoksa daha farklı (artık ne kadar farklı olur bilemiyorum Gülümseme)bir sistem mi kurardınız?tavsiyeleriniz için teşekkürler.bu parçaları ben rahatlıkla piyasadan bulabilirim.kdv hariç tutarsak 800 dalara bu sistemi alabilirim.bu arada tercihim amd 64.

Son Düzenleme: free_x_man ~ 05 Ocak 2005 01:27
jaina
04-01-2005, 22:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

bize para olarak söyleseydin daha iyi olurdu,
ancak onun disinda madem biraz oyuncusun ekran kartini 250 dolarlik 6600GT agp almalisin, hem o dedigin oyunlari o karttan cok daha rahat oynarsin.
bende 9600pro var evet o doom u felan oynuyorum ama normal seviyede, cok da iyi cozunurlukte degil
6600Gt cok daha iyi bir kart

onun disinda islemciyi 800 alip ramleride 400 alman daha iyi olur. aralarinda nerdeyse hic fiyat farkı yok.

anakart sana kalmis bisi, o anakarti kullanan cok gördüm ancak ben sahsen asusu cok tuttugum icin asusu tercih ederdim. ama kisisel bir tercih

madem intele karar kıldın iyi bir sistem yapmissin.

( arkadaslar biri karar verince fazla amd diye üstüne varmayin, madem secmis bir nedeni vardir. tabii bazi intelci manyaklarin disinda....)

jaina
05-01-2005, 18:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

hmm bu arada amd alirsan nf4 chipsetli bir anakart vede 939 socket alman iyi olur.

safri
05-01-2005, 20:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

Pc 3200 dual bir kingston yada twinmos ram 2x256 çok iyi olur yani 400 mhz tercih et.ayrıca bunun dışında seçtiğin anakartla ilgili en ufak bir sorun duymadım,asus alabilisen ai serisi oldukça kaliteli p4p800 leri kastediyorum.Sistem çok başarılı 753 mb yazmışsın 793 mb kullanıyorum çok iyi bir monitör satış sonrası hizmetleride dillere destan inan bana.
  Bu arada age of empires oynarım demişsin eğer bu age of empires 2 ise ve işletim sisteminde xp olursa biraz zor oynarsın birçok oyunda problem yaratıyor xp bunu unutma orjinal almaya gayret etmelisin ve service pack 2 mutlaka kurmalısın yoksa virüslerle baya bir uğraşırsın.Ayrıca doom 3 oynaman için bu sisteme bile ihtiyacın yok celeronla yada 9100 radeonla bile oynarsın ama bütün görsel efektlerden ödün vererek jainanın dediklerine sonuna kadar katılıyorum 6600 gt çıkmamıştı ben x600 xt alırken kafamı duvarlara vuruyorum.Eğer alabilirsen orta kademe kullanıcılır için yani senin benim için çok iyi bir kart.Bunun dışında kolay gelsin güzel sistem fragine frag katarsın heralde:)))

gunaysay
06-01-2005, 13:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
716 mesaj

ben şimdilerde intel işlemciye para vermem
gigabyte anakartada para vermem

bence işlemciyi amd al paran yoksa athlonxp, varsa amd64(939) al
overclock yapcaksan abit, yapmayacaksan MSI anakart al...
bence şimdi 512 tek al sonra 512 aynısından alırsın ilerde dual yaparsın(512 oyunda artık yetmiyo)

jaina
07-01-2005, 20:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

bu arada free xman sen senaya satasan sahissin, aslinda bir cok kisiye öylemi?