Bu sisteme hangi Windows 7 ?

Atilla Sarıtaş
08-07-2010, 01:33   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Sisteme Windows 7 kurmayı düşünüyorum ama hangisi kurmalıyım karar veremedim Gülümseme
Windows 7 Ultimate kurdum 1 ay kadar kullandım performansı iyiydi ama xp'ye nazaran biraz yavaşlama var gibiydi.
Sistem :

İşlemci : Intel Pentium 4 3.00 GHZ Hyper-Threading
Anakart : Biostar P4M900-M7 FE
Ekran Kartı : nVidia GeForce 7300 GS
Ram : 1024 MB Kingston + 512 MB 533 Mhz. (1,5 GB)

Home Basic ve Home Premium arasında kaldım birazda görselliğe aşırı önem vermem ama olmasında demem :)

mcafee23 ayrılmıştır
08-07-2010, 01:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

ultimate veya premium farkı fazla olmaz iki sürümde de sadece klasör açarken bir yavaşlama hissedersiniz
(sadece klasörler döşemeler ve daha büyük haldeyken açılırsa yavaşlık hissedersin.Fazla da bir yavaşlaması yok bunun dışında.)

Bir de windows'un bir hastalığı var.içinde resim yada video olan klasörlerin önizlemeleri kayboluyor zırt pırt.Bir de gitti mi bigisayarın tamamındaki tüm klasörler de gidiyor.
Böyle birşey olduğunda klasörü aç bekle bakalım önizlemeler açılsın diye.O anda bir de basic temaya geçmiyor mu deli ediyor insan.Buna bir çare bulsa microsoft.Faydası kadar zararı var

Yani klasörlerden şikayetçiyim sadece.
Evdeki desktop senin ki ile aynı

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 08 Temmuz 2010 01:44
Atilla Sarıtaş
08-07-2010, 02:49   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Şuanda Windows XP Professional SP3 yüklü. Rahatım hergün güncelleştirmeleride yapıyor. Açıkçası format atmak gözümde büyüyor bu bilgisayara uzun bi süre format atmam sanırım format format nereye kadar akışına bırakalık biraz :D