Bu test doğru mudur?

Burak Torun
21-05-2009, 18:18   |  #1  
Burak Torun avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Arkadaşlar VirusTotal'da Combofix'i tarattım ve sonuçlar burda...

Ha? Doğru olabilir mi? Beni en fazla Panda'nın virüs bulması şaşırttı...
Yanıtlarınızı bekliyorum...

SAİNT
21-05-2009, 18:28   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

sitenin bile yazı karekterisk yapısı bozuk çok güvenmemeli ticaret her şekilde insan çekmek için her yol müstehap olarak görülüyor.
antivirüs programları arasında iki tane temel yapı taşı niteliğinde yazılım mevcut bunlar herkesin bildiği nod32 ve kaspersky'dır.

cakirler67
21-05-2009, 21:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
421 mesaj

o temel taşların arasında antivir ve gdata'da var bunu unutma;)

Mustafa Akın
21-05-2009, 21:36   |  #4  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
cakirler67
o temel taşların arasında antivir ve gdata'da var bunu unutma;)
Katılmıyorum, temel taşlar Kaspersky, Nod32 ve Norton'dur. Diğerleri birşey bulmaktan acizler.

cakirler67
21-05-2009, 21:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
421 mesaj
mustafa91
Katılmıyorum, temel taşlar Kaspersky, Nod32 ve Norton'dur. Diğerleri birşey bulmaktan acizler.
şuna bak istersen:

AVK:GDATA

cakirler67
21-05-2009, 22:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
421 mesaj
AdRaMiTi

Sen şimdi bunu Test sonucu diye Burayamı koyuyorsun Kahkaha

Bu ölçümü yapanlara Gözlük almak lazım Avast bile Kaspersky'ı geçmiş ? Senin mantığın böyle bir durumu alıyormu ?

test sonucu olmasa internete koymazlar herhalde gözlük almak lazımla ne alakası var testler neden yalan söylesinki sonuçta belirli kuruluşlar antivirüs yapıyor,belirli kuruluşlarda onları denetlemek zorunda... herkez tuturmuş bi kis diye işine geldiği gibi davaranıyor son sıraya gelse yine kis kis kis gördük 2009 versyonunu 1 virüs bile bulamadı antiviri bir kurdum kaç tane virüs çıktı.sadece benim başıma gelse neyse ama genel anlamda bu böyle hem avast hiç kendini geliştiremezmi? ozaman... sen önce kendi mantığına bak ta doğruları gör!!!

Son Düzenleme: cakirler67 ~ 21 Mayıs 2009 22:12
Fatih_ARMAĞAN
21-05-2009, 22:33   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

nod temel taş olamaz bence neden derseniz.
Hangi forumda görsem 2010 nod key 2020 nod key ?? felan
bi tane kullanıcı keyini  5 kişi 20 kişi kullanıyor
10+1 kullanıcı olan paketini 30 kişi 40 kişi hatta 100 e kadar yüklersin belkide sorun çıkmıyor. :) inanmayan denesin.
bu yüzden diceğim şuki kendi kendisini koruyamayan bir virüs programını  bana faydası olamaz. tamam kabul ediyorum köklü bir firma. artılarıda bazı yerde çok iyi işlerde yapıyor Nod32 ama bana göre yeterli değil. (genel anlamda)
mana göre en köklü lerden biriside F-prot dur.
kimse yokken o vardı piyasada (yıl 1996-98)
ama Kaspersky a bakın bakalım bi key i başka pc ye de kurun bakalım ikiside bloke oluyormu olmuyormu ? 10+1 gibi paket gibi keylerde en falza belki 15 kişiye kadar gider sonra lisansın tamamı bloke olur ve ne kaspersky turkiye destek verir size nede merkezi.. keyi dikkatli kullanmanız gerektigi söyler ve gönderir.

Son yıllarda Kaspersky ne kadar geri planda kalıpta Nod ve Antivir ön plana çıksada bana göre bu son 2009 yılından itibaren Kaspersky tekrar ipleri eline almış durumdadır. 2008 yılı boyunca Nod ve antivir kullandım ve sattım vs..

ama artık eskidostla beraber olmaktan mutluyum huzurluyum içim daha bi rahat
nod ve antivir kullandığımdada KEndimi hiç bizaman güvende hissetmedim KAspersky kadar. bilmiyorum pisikolojikmidir ama KAspersky olmayan makinada kendimi güvende hissetmiyorum.

Hayalet 26
21-05-2009, 22:39   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Kaspersky = Gladiatus( online oyundaki nickim kaspersky di).Orda bile sadece ismi yeterli oluyordu:)
Sakarboy a katılıyorum.Kaspersky nin adı bile güven veriyor :)

cakirler67
21-05-2009, 23:17   |  #9  
Yıllanmış Üye
421 mesaj
AdRaMiTi

ÖYLEMİ AL SANA MANTIK...

HANGİSİ DOĞRU ?

Ayrıca o senin verdiğin linkteki Mart ayında yayınlanmış benim verdiğim link NİSAN Göz kırpma

bide şuna bak 21 mayısBeğendim

antivir 1.değil ama kis'i geçmiş

Ahmet Ertuğrul
22-05-2009, 00:28   |  #10  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
halflife2gman
Arkadaşlar VirusTotal'da Combofix'i tarattım ve sonuçlar burda...

Ha? Doğru olabilir mi? Beni en fazla Panda'nın virüs bulması şaşırttı...
Yanıtlarınızı bekliyorum...

mancukya
22-05-2009, 01:59   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

ComboFix.exe bütün sitelerde önerilir virus uyarisi verecegi icin antivirusun kisa bir süre devre disi birakilmasi istenir simdi bu dosyayi virustotal upload edipte bunu test sonucu diye göstermenin ve tartismanin bir mantigi yok.
Zaten bu test sonucu falanda degil o program icinde bazi silinmesi zor zararli yazilimlari aktif hale getirmek icin özel kodlar var ve bunlar bazi sirketlerce virus olarak görülüyor.
Bunun sonuc vs vs ilede alakasida yok kusura bakma.

zrgnlr04
22-05-2009, 02:05   |  #12  
Yıllanmış Üye
977 mesaj
mancukya
ComboFix.exe bütün sitelerde önerilir virus uyarisi verecegi icin antivirusun kisa bir süre devre disi birakilmasi istenir simdi bu dosyayi virustotal upload edipte bunu test sonucu diye göstermenin ve tartismanin bir mantigi yok.
Zaten bu test sonucu falanda degil o program icinde bazi silinmesi zor zararli yazilimlari aktif hale getirmek icin özel kodlar var ve bunlar bazi sirketlerce virus olarak görülüyor.
Bunun sonuc vs vs ilede alakasida yok kusura bakma.
doğru söze,katılıyorum.

muratkrm
22-05-2009, 13:37   |  #13  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

panda virüs falan bulmamış ... dikkatli okursan " Suspicious file " yani şüpheli dosya diyor o kadar. herhangi bir tehdit belirtmemiş :)

Son Düzenleme: muratkrm ~ 22 Mayıs 2009 13:38
erdata
22-05-2009, 17:16   |  #14  
Yıllanmış Üye
106 mesaj

Kaspersky de aynı dosyayı şüpheli diye karantinaya alıp ertesi gün geri koyuyordu. Ama ne hikmetse şu combofix kaspersky kurulu bir bilgisayarda bir ton virüs buluyor ve açtığı karantina klasörüne atıyor, sistem temizlendikten sonra  kaspersky harekete geçiyor ve onun bulduklarının virüs olduğunu belirtiyor. Bence combofix'in temizlediği bu virüsler kaspersky veya benzeri antivirüsleri paralize ederek kendini gizliyor. Ve maalesef iş virüs bulaşmış bilgisayarda  temizlik yapmaya geldiğinde bugünlerde (tarih önemli, yarın başka bir formül gerekebilir zira) önce combofix ardından antivirüs diyorum...

cakirler67
22-05-2009, 18:15   |  #15  
Yıllanmış Üye
421 mesaj
AdRaMiTi

1. All antivirus binary analysis results are provided via www.virustotal.com.  Ağzı kulaklarına varıyor

Madem sonuc arıyorsun bir yerlerde ararken ince ayrıntıları gözden kacırmaki Hatalı bir iddaname olmasın.

1.Kısımda ne yazıyor ? Peki Burada Kİs nerede ?

bu benim verdiğim testte aviranın kis 07'den iyi olduğunu gösteriyor(avira 8.sırada,kis 15.)

2007 versyonun veritabanu 2009'dan daha iyi eğer iyi olmasaydı virüstotal'de 2009 olurdu.

doğal olarak 2009 versyonu listede 2007'nin altında oluyor...bunu burdan çıkartman gerekirdi...

yani avira 2009 ve 2007'den testlerde daha iyi olduğu için antivirüslerin temel taşalrında birisi olduğunu kanıtlıyor
konuyu uzatmayalım lütfen.Göz kırpma

tolter
22-05-2009, 18:17   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

en iyisi mcaffe abicim biraz kasma oluyor ama çalıştığından dolay kuş uçurtmuyo pc de

Mustafa Akın
22-05-2009, 21:32   |  #17  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

AntiVir KİS'ten daha iyi diyorsanız, diyecek birşeyim yok yani. Ve GDATA da ne ya?

Ben de internete bir site açayım, Nod 32 hepsinden iyi, Confickerı bulup sana bulaştırana beraberinde 100 virüsle gönderiyor diyim, bunu da kaynak gösterin yani. Her kaynak güvenilir mi?

Ahmet Ertuğrul
22-05-2009, 21:37   |  #18  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
mustafa91
...Ve GDATA da ne ya?...
Gdata, Kaspersky 2009'un 1. olduğu testteydi sanırım; %99.8'le en yüksek virüs tanıma yüzdesine sahip firma.

cakirler67
22-05-2009, 21:43   |  #19  
Yıllanmış Üye
421 mesaj
mustafa91
AntiVir KİS'ten daha iyi diyorsanız, diyecek birşeyim yok yani. Ve GDATA da ne ya?

Ben de internete bir site açayım, Nod 32 hepsinden iyi, Confickerı bulup sana bulaştırana beraberinde 100 virüsle gönderiyor diyim, bunu da kaynak gösterin yani. Her kaynak güvenilir mi?

asıl benim sana diyecek bişeyim yok hem bir antivirüsün sürekli saltanatlığını sürdürecek bir kural yok!!!her kaynak güvenilmez ama güvenilecek yerlede vardır

cakirler67
22-05-2009, 22:00   |  #20  
Yıllanmış Üye
421 mesaj
AdRaMiTi

Dostum Senin Anlamanda sorun mu var ? KESİNLİKLE HAKARET FİLAN ETMİYORUM. Sevgili Kardeşim ? Sen daha ANTİVİRÜS İLE İNTERNET SECURİTY'NİN TANIMLARINI AYIRT EDEMİYORSAN Kusura bakma ama bu konuyu benimle tartışman bile foss..

Ben diyorum Kis Nerede burda.Sen bana halen kis diyorsun.Sevgili kardeşim Sitede açıklmaları okumuyorsun etmiyorsun geliyorsun burda kis'in yok şu versiyonu olmadığından yok şu demekki daha iyi vs gibi latifeler yapıyorsun...

KİS YOK.... ( İNTERNET SECURİTY YOK ) SADECE ANTİVİRÜS VAR... ( A.N.T.İ.V.İ.R.Ü.S )

Buda İnternet security ve Antivirüs arasındaki farkları anlayabilmen için bir makale oku bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıp.

asıl senin benimle tartışman foss çünkü ucacuk bir yanlış yazmayı hemen büyütüyorsun.kaspersky yazıcağıma yanlışlıkla kis yazmışım normalde antivirüs ile internet security arasındaki farkı biliyorum orda ben antivirin kaspersky'ın 2007 ve 2009 versyonundan daha iyi olduğunu belirttim.

Mustafa Akın
22-05-2009, 22:26   |  #21  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
cakirler67
asıl benim sana diyecek bişeyim yok hem bir antivirüsün sürekli saltanatlığını sürdürecek bir kural yok!!!her kaynak güvenilmez ama güvenilecek yerlede vardı
Öyle bir kural yok, doğru. Ama sürdürüyor. Neyse, tartışmayı uzatmayalım, siz Antivir yükleyin ben de Kis ya da Norton IS'imle kalırım baş başa, güvenli. Sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa da diyecek birşeyim yok, ama benimkileri karşılamıyor.
Ve internette her okuduğunuz kaynağa inanacaksanız işiniz zor. MSN paralı olacakmış. Buna da mı inanalım?
Son sözüm. Kaspersky hala saltanatını sürdürüyor bana ve Adramiti'ye göre. Tabi tercih sizin.
İyi günler.

Mustafa Can
22-05-2009, 23:38   |  #22  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
sakarboy
nod temel taş olamaz bence neden derseniz.
Hangi forumda görsem 2010 nod key 2020 nod key ?? felan
bi tane kullanıcı keyini  5 kişi 20 kişi kullanıyor
10+1 kullanıcı olan paketini 30 kişi 40 kişi hatta 100 e kadar yüklersin belkide sorun çıkmıyor. :) inanmayan denesin.
bu yüzden diceğim şuki kendi kendisini koruyamayan bir virüs programını  bana faydası olamaz. tamam kabul ediyorum köklü bir firma. artılarıda bazı yerde çok iyi işlerde yapıyor Nod32 ama bana göre yeterli değil. (genel anlamda)
mana göre en köklü lerden biriside F-prot dur.
kimse yokken o vardı piyasada (yıl 1996-98)
ama Kaspersky a bakın bakalım bi key i başka pc ye de kurun bakalım ikiside bloke oluyormu olmuyormu ? 10+1 gibi paket gibi keylerde en falza belki 15 kişiye kadar gider sonra lisansın tamamı bloke olur ve ne kaspersky turkiye destek verir size nede merkezi.. keyi dikkatli kullanmanız gerektigi söyler ve gönderir.

Son yıllarda Kaspersky ne kadar geri planda kalıpta Nod ve Antivir ön plana çıksada bana göre bu son 2009 yılından itibaren Kaspersky tekrar ipleri eline almış durumdadır. 2008 yılı boyunca Nod ve antivir kullandım ve sattım vs..

ama artık eskidostla beraber olmaktan mutluyum huzurluyum içim daha bi rahat
nod ve antivir kullandığımdada KEndimi hiç bizaman güvende hissetmedim KAspersky kadar. bilmiyorum pisikolojikmidir ama KAspersky olmayan makinada kendimi güvende hissetmiyorum.

nod olayına katılıyorum +1

Ahmet_79
22-05-2009, 23:45   |  #23  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj

Bunların sürüsünü kullandım benim görüşüm
1. kis 2009

2. nis 2009

eset ss ise arkalarından üçüncülüğe oynayabilir ancak

ayrıca kis ile kav'ı birbirine karıştıran arkadaşlar var ne iş:S

acaba hakikaten mi aralarındaki fark bilinmiyor yoksa tartışmaya girince biraz mübalağa mı yapılmış:)

yoksa kis 2009'la  avast ve avira kıyas bile edilemez.

cakirler67
23-05-2009, 20:59   |  #24  
Yıllanmış Üye
421 mesaj
ahmet79
Bunların sürüsünü kullandım benim görüşüm
1. kis 2009

2. nis 2009

eset ss ise arkalarından üçüncülüğe oynayabilir ancak

ayrıca kis ile kav'ı birbirine karıştıran arkadaşlar var ne iş:S

acaba hakikaten mi aralarındaki fark bilinmiyor yoksa tartışmaya girince biraz mübalağa mı yapılmış:)

yoksa kis 2009'la  avast ve avira kıyas bile edilemez.

ben kav ile kis arasındaki farkı çok iyi biliyorum bikere ordada yazıdım bunu...sadece yanlışlıkla yazmışım küçük bir şeyi uzatmayalım lütfen ayrıyetten avast kendini hiç geliştiremezmi yani?

Son Düzenleme: cakirler67 ~ 23 Mayıs 2009 22:08
mancukya
26-05-2009, 00:33   |  #25  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
AdRaMiTi

1. All antivirus binary analysis results are provided via www.virustotal.com.  Ağzı kulaklarına varıyor

Madem sonuc arıyorsun bir yerlerde ararken ince ayrıntıları gözden kacırmaki Hatalı bir iddaname olmasın.

1.Kısımda ne yazıyor ? Peki Burada Kİs nerede ?

Senin örnek verdigin su olay zaten bu konuda bilgini göstermis kizmaca gücenmece yok ama kardesim o site siralama falan yapmiyor ellerindeki databeasdaki korumalarin listesi o sadece ve ayrica o site sadece süphe duyulan bir dosyayi taninmis firmalarin hepsi ile taratarak bilgi sahibi olmayi sagliyan bir site.
Asla ama asla su iyi bu iyi diye siralama yapmaz ve sonuc vermez amaci ve hedefi senin söyledigin yada girdigin tartismalar ile alakasi falan yok oda iyi olma siralamasi degil adamlarin antivirus database siralamalari yani o sekilde diyazn etmisler siteyi.

Son Düzenleme: mancukya ~ 26 Mayıs 2009 00:34