Buda Neyin Nesi ?

keremcan063
17-03-2009, 15:26   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

Arkadaşlar internetten bir şeyler indirmeye çalıştığımda bnden kullanıcı adı ve parola istiyor terbiyasiz :))
fikri olan var mı ???

Son Düzenleme: keremcan063 ~ 17 Mart 2009 15:29
cbilgen13
17-03-2009, 15:36   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

attığın resime baktığımızda dosyayı indirmeye çalıştığın yer bir ftp site bu tür sitelere erişmek için bir kullanıcı adı ve şifre olur aslında tam indir'de bu tür sorunlar çıkmaz ama verilen link ftp sitesine yönlendirilmiş olabilir..sayfanın bir yerlerinde ftp kullanıcı adı yada şifresi yazıyor olabilir...

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 17 Mart 2009 15:37
keremcan063
17-03-2009, 16:03   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj
cbilgen13
attığın resime baktığımızda dosyayı indirmeye çalıştığın yer bir ftp site bu tür sitelere erişmek için bir kullanıcı adı ve şifre olur aslında tam indir'de bu tür sorunlar çıkmaz ama verilen link ftp sitesine yönlendirilmiş olabilir..sayfanın bir yerlerinde ftp kullanıcı adı yada şifresi yazıyor olabilir...
   iyide abi hangi siteye girersem gireyim aynı mevzu

cbilgen13
17-03-2009, 16:15   |  #4  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

o zaman İE kullanıyorsun sanırım ...internet seçenekleri altında varsayılanı yükle seçeneği ile ayarlarına sıfırla kullandığın her hangi bir download programın varsa dap - getrihgt vb.. o programın ayarlarını kontrol et veya tamamen kaldır... bakalım sonuç verecek mi??

keremcan063
17-03-2009, 16:38   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj
cbilgen13
o zaman İE kullanıyorsun sanırım ...internet seçenekleri altında varsayılanı yükle seçeneği ile ayarlarına sıfırla kullandığın her hangi bir download programın varsa dap - getrihgt vb.. o programın ayarlarını kontrol et veya tamamen kaldır... bakalım sonuç verecek mi??
firefox, explorer ve opera kullanıyorum hepsinde aynı hatayı veriyor kullandığım download progamda yok yardımların için teşekkür ediyorum ama mevzu bilgisayarda değil BU MİLLET NERDE YAW  HELP

domainhel52
17-03-2009, 16:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
117 mesaj

sıstemı gerı yukle arkadaşım, olmassa ınternetın ayarları basa cıkılmayacak kadar zorlukta olmustur. en ıyısı temız bır sekılde format olur,

keremcan063
17-03-2009, 16:58   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj
domainhel52
sıstemı gerı yukle arkadaşım, olmassa ınternetın ayarları basa cıkılmayacak kadar zorlukta olmustur. en ıyısı temız bır sekılde format olur,
zaten yeni formatladım her şeyin çözmü format mı neyse yardımcı olduğun için teşekkür ediyorum

Burgut
17-03-2009, 17:20   |  #8  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

İşyeri ağlarında veya paylaşımlı ağlarda belirli bir kullanıcı kotası vardır. Bu kullanıcı kotasına dayandığı zaman benzer mesajlar alırsınız. Ancak ev kullanıcısı iseniz ve modemi sadece siz kullanıyorsanız, internet servisi aldığınız yerden ve/veya modemin üreticisinden teknik yardım isteyin. Normalde ev kullanıcılarında - eğer ftp sitesine bağlanmaya çalışmıyorsanız - böyle bir hata vermemesi gerekir. İnternet Explorer > Araçlar > Bağlantılar > Yerel Ağ (LAN) Ayarları > Ayarları Otomatik Olarak Algıla seçili olmasına dikkat edin. Problem devam ediyorsa da bu ağ bağlantında veya modemde arıza gösterir.

keremcan063
17-03-2009, 18:00   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj
Burgut
İşyeri ağlarında veya paylaşımlı ağlarda belirli bir kullanıcı kotası vardır. Bu kullanıcı kotasına dayandığı zaman benzer mesajlar alırsınız. Ancak ev kullanıcısı iseniz ve modemi sadece siz kullanıyorsanız, internet servisi aldığınız yerden ve/veya modemin üreticisinden teknik yardım isteyin. Normalde ev kullanıcılarında - eğer ftp sitesine bağlanmaya çalışmıyorsanız - böyle bir hata vermemesi gerekir. İnternet Explorer > Araçlar > Bağlantılar > Yerel Ağ (LAN) Ayarları > Ayarları Otomatik Olarak Algıla seçili olmasına dikkat edin. Problem devam ediyorsa da bu ağ bağlantında veya modemde arıza gösterir.
Bu arada bn arkadaştan alıyorum bağlantıyı o kablolu bn se kablosuz olarak bağlanıyorum modemin ayarları ile ilgili bir şey mi zyxel modem kullanıyorum

coskunismail
17-03-2009, 22:53   |  #10  
Yeni Üye
44 mesaj

Peki kullanıcı adı ve parola çıkınca bir bilgi giriyor musun? Girmiyorsan sadece kapatıp işine devam ediyorsan büyük ihtimalle çevirmeli bağlantı kurulmuş olabilir. İnternet seçeneklerinden bak çevirmeli bağlantı varsa kaldır düzelir.

Burgut
18-03-2009, 09:31   |  #11  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

Arkadaşım, detaylı yazarsanız çözüm üretmemiz daha kolay olur. Yüksek ihtimalle olan şeyi sana söyleyeyim: Arkadaşın kendi modemi ile kablosuz olarak aldığı için interneti modemin bant genişliğinin dibine vuruyor. Sen ise daha uzaktan kablosuz bağlandığın için sinyal seviyesi düşüyor ve arkadaşından arta kalan bant genişliğinde idare etmeye çalışıyorsun. Bu da seni sistemin (ağın) dışına atıyor. Sanki bağlantı kurmak gerekiyormuş gibi de senden şifre istiyor. Sen bunu girsen bile, arkadaşın internete yüklendiği ve/veya senin sinyal seviyen düşük olduğu müddetçe birşey yapamazsın. En iyisi kablo ile bağlantı yapmayı denemen ve programlarla internet paylaşımını adilane hale getirmendir. Arkadaşın birşeyler indiriyorsa, indirme programı üzerinden buna bir kota koyabilir mesela.

Son Düzenleme: Burgut ~ 18 Mart 2009 09:35