Bulanıklık

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
SniperDuke
07-01-2005, 21:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Arkadaşlar benim bir dijital makinem var: HP Photosmart 735. İlk aldığımda resimlerde sorun olmuyordu ama şimdi bazı resimleri çektiğimde çok kötü sonuçlar elde ediyorum. Bununda tek nedeni resmin net olmaması hatta bulanık olması. Bunun tek nedeni resmi çekerken elin kıpırdaması mı yosa başka nedenler var mı ve bu sorunun üstesinden nasıl gelinir. Çünkü böyle bulanık resimleri diğer sorunlarda olduğu gibi photoshopta düzeltmekte pek mümkün olmuyor. Arkadaşlarda daha düşük kalitede makineler var ufak kıpırdamalarda sorun olmuyor. Ne yapmalıyım acaba ayalarda mı sorun var.

nanderson
08-01-2005, 00:28   |  #2  
Üye
58 mesaj

dostum sana diyeceğim şudur "halka" filmini izledin mi o film de kasedi izleyenlerinde fotoğrafları yamuk yumuk bulanık çıkıyordu.

Gökhan Varişler
08-01-2005, 11:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

nanderson ne lakası var anlamadım ama arkadaşın yazdıklarıyla sorun şudur diyemeyiz her türlü ihtimal olabilir ayarlarında sorun olabilir makinnin aksamlarında bir sorun olabilir ama resmi çekerken kıpırdatma ile ilgili bir şey olacağını sanmıyorum

kane
09-01-2005, 03:27   |  #4  
Üye
92 mesaj

merhabalar
makinan dijital ise hareketten ola bilir birde bu yeni makinalarda otomatik ayar ve manuel ayarlama var yanlislikla falan onun ayarlariyla oynadiysan belki ondan falanda yapa bilir..
2 ci olarak senin makinani bilmiyorum nasil birsey oldugunu ama onun uzerinde cekim ayarlari olmasi lazim o ayarlarida kont rol etmen gerekiyor +eger orada otomatik ayarlar varsa ona al ve pillerini cikar 5,10 saniye sonra birdaha tekrar dene  oda olmadi aldigin firmaya birkosu gidip oradan problemi cozmelerini isteyeceksin kolay gelsin

Burakisa
11-01-2005, 20:02   |  #5  
Yeni Üye
38 mesaj

Kane'in dedigi gibi titresimden oluyor olabilir ama bunu anlamanin bir yolu var makineni bi sehpaya falan koy öyle çek.Eger yine olmazsa enstantane ayariyla oynamis olabilirsin ve bu yüzden azicik bi titresimde çok bulanik çikiyor olabilir