Bunlarda nedir?

baho_592
26-01-2010, 15:13   |  #1  
baho_592 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
255 mesaj

nvvsvc.exe
winlogon.exe
csrss.exe

arkadaşlar bugün görev yöneticisini incelerken bu üçü dikkatimi çekti.açıklama kısmında hiçbirşey yazmayınca sonlandırmayı denedim ancak hata verdi ve sonlandırmadı.dosya konumunu aç yaptım konumuda açmadı.hiçbir türlü işlem yapılamıyor.ne olduklarını açıkcası çok merak ettim ve virüs olduklarından şüphe ettim.bu yüzden sizlere ne olduklarını soruyorum yardımcı olursanız çok sevinicem.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.!

doodLex
26-01-2010, 15:19   |  #2  
doodLex avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
344 mesaj

Bunlar win32 uygulaması bunları sonlandıramassın. Yani virüs değil. Sistem tarafından açılır.

farukdgn
26-01-2010, 15:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj

1.si nvidianın 2. ve 3. windowsun uygulamaları. Neden sonlandırma gereği duydun anlamadım görev yöneticisinde onca görev var ve sen bu 3ünü seçmişsin :))
Virüs değil sorun yok :)

Son Düzenleme: farukdgn ~ 26 Ocak 2010 15:24
baho_592
26-01-2010, 15:26   |  #4  
baho_592 avatarı
OP Yıllanmış Üye
255 mesaj

Açıklama kısımları boş olduğu için dikkatimi çektiler o yüzden sonlandırmak istedim olmayıncada şüphelendim.yardımlarınız teşekkür ederim.

Kapalı Hesap (135391)
26-01-2010, 15:59   |  #5  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Winlogon galiba açılış ekranınındı  ?

Mustafa@PC
26-01-2010, 16:34   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

@Melih

Winlogon.exe kullanıcı login uygulaması boot prosedüründe önemli adımlardan birini üstlenir kendileri :)

Bu tür dosyaların açıklamalarını ve nereye ait olduğun görmek, diğer yandan hangi uygulamanın, hangi donanım bileşenini, ne kadar, ne kadar sıklıkla veya ortalama olarak ne kadar kullandığını görmek için görev yöneticisinden performans sekmesine oradanda kaynak izleyicisine tıklatın. Esasında Windows'ta oluşabilecek muhtemel sorunları buradan aydınlatabilirsiniz.

Diğer yandan bilgisayardaki çalışan uygulamaların bilgilerini ve uygulamalardaki anlık değişiklikleri, ActiveX bilgileri, başlangıçta çalışan programları görmek... vs vs için herhangi bir 3. parti uygulama istiorsanız aşağıdaki programı deneyebilirsiniz :

(Program esasında bir nevi güvenlik programı)

Recep Baltaş
26-01-2010, 18:44   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Kusura bakmayın ama ben anlayamıyorum. Görev yöneticisinde adını bilmediğinz her şey virüs müdür ki? Ya da siz çalışan her şeyi bilmek zorunda mısınız? Ya da tahmin edebilrisiniz..Mesela WinLogon..Bakalım beraber: Win=Windows Logon: Log on, yani giriş yap.

Demek istediğim bilmediğiniz her şeyi kurcalamayın Wİndows'ta..sorunlar bu yüzden çıkıyor...Sonlandırmaya çalışmışsınız....bunu yapmayın...

baho_592
26-01-2010, 19:16   |  #8  
baho_592 avatarı
OP Yıllanmış Üye
255 mesaj

Ben herşeyi tecrübe ederek öğrenmeyi isterim.Çünkü tecrübeler insanları olgunlaştırır,hatalardan uzaklaştırır ve asla unutulmazlar.O yüzden benim bilgisayarın çökmesi gibi bi derdim yok veya bilgisayarda sorun oluşması gibi.Benim için önemli olan tecrübe edinmek ve öğrenmekdir.Bilgisayar çökerse en fazla formatla çözülür.Eğer birşey öğrendiysem veya tecrübe ettiysem de bilgisayarın çökmesi beni asla üzmez.Bu yüzden bilgisayarın birçok yerini kurcalarım.Ve bu sayedede birçok şey öğrenmişimdir.Bugün görev yöneticisini kurcalarkende bunları sizin sayenizde öğrenmiş oldum.Eğer ''aman bilgisayara birşey olmasın'' diyip hiçbirşeye elimi sürmemiş olsaydım bugün birçok şeyi bilmiyor olurdum.

Kapalı Hesap (158332)
26-01-2010, 20:05   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj
Alıntı: baho_592  
Ben herşeyi tecrübe ederek öğrenmeyi isterim.Çünkü tecrübeler insanları olgunlaştırır,hatalardan uzaklaştırır ve asla unutulmazlar.O yüzden benim bilgisayarın çökmesi gibi bi derdim yok veya bilgisayarda sorun oluşması gibi.Benim için önemli olan tecrübe edinmek ve öğrenmekdir.Bilgisayar çökerse en fazla formatla çözülür.Eğer birşey öğrendiysem veya tecrübe ettiysem de bilgisayarın çökmesi beni asla üzmez.Bu yüzden bilgisayarın birçok yerini kurcalarım.Ve bu sayedede birçok şey öğrenmişimdir.Bugün görev yöneticisini kurcalarkende bunları sizin sayenizde öğrenmiş oldum.Eğer ''aman bilgisayara birşey olmasın'' diyip hiçbirşeye elimi sürmemiş olsaydım bugün birçok şeyi bilmiyor olurdum.
Evet sana katılıyorum bende aynı şeyi söyleyecektim senin yerindede olsam söylerdim.

Çünkü insan hayatta birçak şeyi bozar yapar tekrar bozar fakat sonunda başarıya ulaşır.
Kendimden örnek vermek istersem geçen gün Windows 7'ye Windows 8 Temasını Yükleyemedim ve bu işlemi yaparkende birçok windows Dosyasını bozulacağını bilerek defalarca denedim ve defalarca format attım ve en sonunda hem windows 7'nin dosyalarının nasıl değişeceğini ve temaları kurmayı öğrendim.

Yani hayatta hiçbirşeyi yapmaktan kormayın derim.(YAPTIĞINIZ ŞEY SİZE VE ÇEVRENİZDEKİLERE ZARAR VERMEDİĞİ SÜRECE)

Saygılar...

Recep Baltaş
27-01-2010, 14:18   |  #10  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ben de şimdi size hak verdim :) Fakat ben olsam önce bu yazılımları google'da bir aradım ;)