bunları nasıl yapabilirim?

eskiya2
13-05-2007, 14:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

* Normal uydu alıcısını içinde tv kartı olan bilgisayarımın ekranından görüntüyü nasıl izleyebilirim.
* Ekrana görüntü gelmesini "sağlayabilirsem" bu görüntüyü kaydedebileceğim bir video programı var mıdır?

egemengiga
13-05-2007, 14:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

uygu alicisinda TV ye goruntu genelde s-cart ile saglanir. bazen s-video vb. de kullanilabilir. buyuk ihtimal TV ye goruntu bagliyken bile bosta bir ya da bir kac cikis kalir. bunun icin uygun fiyatli analog TV karti alabilirsin. sadece kayit yapan kartlar da var ama almisken normal TV yayinlarini da izlemis olursun. ancak bildigin gibi digitan alicinda hangi kanali secersen, TV de de bilgisayarinda da ayni goruntuyu izlersin.

analog TV kartlarini en uygun 45 dolardan bulabilirsin. aver TV 303 oneririm.

s-videao:

s-video kablo:

analog TV kari:

Son Düzenleme: egemengiga ~ 13 Mayıs 2007 14:30
eskiya2
13-05-2007, 15:07   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

Sn. egemengiga;
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Aslında bende StarSky 2 use box da var. Ancak ben bunu bile tam kuramadım. Forumdaki sayfaları inceleyip inşallah 'başaracağım.' Bilgisayarı kullanıyorum ancak, tabiri caiz ise 'Daktilo' gibi...! Bir çok terim teknik ve İngilizce olunca kısa sürede çuvallıyorum... StarSky Box'ta motorlu anten kullanmayın diye uyarı var... Bu gözümü korkuttu.. Ayrıca bu durumda televizyondan görüntüyü izlemek benim için çok zor... Üstelik çevremde de bu sistemi fazla bileni bulamadım..... İnşallah bulacağım..
Aslında benim tam olarak istediğim disecq motordaki yayınları (22 uyduda 4 bin 500'ü aşkın kanal var- yarısı izlenemiyor) digital olarak bilgisayara aktarabilip, yukarıda da yazdığım gibi video mpg olarak kaydedebilmek...
Affınıza sığınarak şunu öğrenmek istiyorum..
* Yukarıda fotoğrafını verdiğiniz kabloların bir ucunu recever'in aut bölümüne diğerini bilgisayara taktığım zaman görüntüyü bilgisayara akrarabilir miyim?
Saygılarımla.
* Bunu sağladığım takdirde sizin bana önereceğiniz video programı hangisi. SkyStar'daki video programını burada da kullanabilir miyim?
*

egemengiga
13-05-2007, 16:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

skystar digital bir kart oldugundan uzerinde s-video giris olacagini sanmam. olanlar biraz daha pahali olur. ben TV kartin olmadigini dusunerek cevap yazmistim. digital TV kartini kullanabilmen icin cift lnb kullanman gerek sanirim. iyi bir teknik servisten bu konuda yardim alabilirsin. skystar in yazilimi ile goruntu yakalayabilmen gerektirigini dusunuyorum.

man on the moon
13-05-2007, 17:39   |  #5  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

çift lnb ye gerek yok . normal uydunun anteni takılan yerde bir tane çıkış olur. oraya kabloyu ayarla ve onuda StarSky Box'a tak olay biter. istersen onlar için ayrı bir çoğaltıcı alabilirsin. 10-15 liraya bile bulabilirsin sanırım...

eskiya2
13-05-2007, 17:57   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj

Affınıza sığınarak bir şey daha sormak istiyorum;
VHS videoların arkasındaki skart çıkışı yukarıda fotoğrafı ile verdiğiniz kabloya uygun, bilgisayara bağlayacak aparat var mıdır? Bu aparatı bulursam bilgisayara görüntü aktarabilir miyim?

egemengiga
13-05-2007, 18:59   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

video yakalama cihazlari var. ama duruma gore pahali olabiliyorlar. 50 dolarlik analog TV karti ile de bunu yapabilirsin. ben aver TV 203 kullaniyorum ve Sony HandyCam den s-video ile goruntu aktariyorum. son derece kaliteli.

eskiya2
14-05-2007, 10:31   |  #8  
OP Taze Üye
10 mesaj

Topkapı'daki ünlü bilgisayar firmasında :
Aver Tv Studio 203- Mpeg 4 fiyatı 54 dolar. Uygun değil mi?

egemengiga
14-05-2007, 12:13   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

almisken 303 al:

daha iyilestirilmis hali.

ya da TV zaten var dersen:

eskiya2
14-05-2007, 12:31   |  #10  
OP Taze Üye
10 mesaj

Sn. egemengiga;
Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.