Bütün dosyalar arızalandı ve açılmıyor!

fatihyilmaz22
26-09-2014, 17:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar Merhaba;

İlk önce konunun aciliyetini belirtmek isterim sizlere. Şirket bilgisayarlarımızdan birinde bulunan jpg doc docx xls xlsx mp4 wmw wma mp3 pst ve diğer içeriklerdeki bütün dosyaların hepsinde arıza oluştu. bilgisayara format atıp bilgisayarın bütün güncellemelerini yaparaktan (aynı dosyaları d sürücümüzde saklamıştık) açmayı denedik ama dosyalarımız halen açılmıyor. nasıl bir yol izleyeceğimizi bilmiyoruz ama bütün dosyalarımız çalışmaz durumda. Bilgisayar formattan önce Nod32 ile korunuyordu. Bütün virüs taramalarını Anti-Cryptorbit combofix taramalarını gerçekleştirdim diskdigger ile harddiskteki eski dosyaları buldum ama hepsi yine arızalı. Hiç bir yerde sonuca ulaşamadım gezmediğim forum kalmadı. Daha önce bu şekil bir sorunla karşılaşan bir arkadaş varsa ve biliyorsa yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

oasman
26-09-2014, 21:45   |  #2  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

chkdsk komutu ile dosyaların bulunduğu diski denetleyin. Arıza diskin dosyalama sistemindeki bozulmadan (MFT) kaynaklanabilir.

fatihyilmaz22
27-09-2014, 11:23   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Malesef chkdsk kurtarmıyor dosyaları. Başka bir sıkıntı var çözemedim virüs desen değil başka birşey değil anlayamadım. Başına böyle birşey gelmiş başka biri yokmu arkadaşlar?