Büyük Facebook pişmanlığı!

CHIP Online
23-05-2012, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Zor günler geçinen eski internet devinin patronu, bir zamanlar Facebook için söylediklerine ağlıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/buyuk-facebook-pismanligi_33744.html


Resimlerle: En yaratıcı 25 Facebook kapak fotoğrafı!

Bu hafta Yahoo'nun geçici CEO'luk görevini üstlenen Ross Levinsohn, bir zamanlar ağzından çıkan şu cümleyle hatırlanıyor: "Facebook için 2 milyar doları tabi ki ödemeyeceğiz." Levinsohn, bunları 30 Mart 2006'da söylediğinde News Corp.'un Fox Interactive bölümünün başkanıydı ve belki de haklıydı.

Ancak halka açıldığı gün 100 milyar dolardan fazla değerlenen Facebook karşısında Levinsohn'un bu sözleri komik kalıyor. Yine de Levinsohn'un sözleri, o zamanlar News Corp.'un Facebook'un 4 katı kullanıcıya sahip olan Myspace için yeni 580 milyon dolar harcamış olması nedeniyle kabul edilebilir. Aynı yılın ilerleyen aylarında Levinsohn'un şu anki işvereni Yahoo, Facebook'u neredeyse 1 milyar dolar karşılığında satın alıyordu.

Levinsohn, 2006'daki bir konferansta "bu bizim işimize yaramaz" demişti. Ancak belki de Levinsohn, haklı çıkacaktı. Facebook, eğer satın alınmış olsaydı bugünkü başarısına belki de ulaşamayacaktı. Gerçek şu ki Facebook bugün News Corp., Yahoo ve Facebook'u satın almaya çalışan diğer bir şirket olan Viacom'un toplam değerinden daha büyük bir piyasa değerine sahip.

Tüm konu: Büyük Facebook pişmanlığı!

Resimlerle: En yaratıcı 25 Facebook kapak fotoğrafı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Levinsohn'un o zamanki kararı farklı olsaydı, bugün sizce neler değişirdi?

Lalen
24-05-2012, 03:53   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
26 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2011

Yahoo'nun geçici CEO'luk görevini üstlenen Ross Levinsohn demekki ileri görüşe sahip değil,sezileri kuvvetli değil.İşhayatında sezgilerin kuvvetli olması ve geleceği görmek başarıyı getirir. O zamanlarda eğer 2milyar dolara facebook alınmış olsaydı bu kapasitesiz ve dar görüşlülükle belki de Facebook bugünkü değernde olamayacaktı.Neticede facebooku bugünkü konumuna getiren Ross değil.