C DİLİNDE PROGRAMLAR.....

HPQ-User
24-05-2009, 00:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

SORU sormuş:
MRB ŞU SORULRIN ÇÖZÜMLERİNİ NAIL YAPABİLİRİM.....GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

1)KOMUT SATIRINDAN GİRİLEN İKİ KATARDAN BİRİNCİSİNİ İKİNCİ KATAR İÇİNDE ARAYAN BULURSA BULDUM,AKSİ DURUMDA YOK BULAMADIM YAZAN PROGRAMI YAZINIZ...

2)strcmp() FONKSİYONU İKİ KATARI KARŞILAŞTIRMAK İÇİN KULLANILIR,ANCAK BÜYÜK KÜÇÜ,K HARFE KARŞI DUYARLIDIR.(büyük ve küçük harfle yazılmış iki katarı farklı kabul eder.)ÖYLE BİR KARŞILAŞTIRMA FONKSİYONU TANIMLAYINIZ Kİ,BÜYÜK KÜÇÜK HARFE KARŞI DUYARLI OLMADAN KARŞILAŞTIRMA İŞLEMİ YAPSIN VE ÇAĞIRANA AYNIYSA 0,BİRİNCİSİ ALFEBETİK SIRADA DAHA ÖNCE GELİYORSA -1, DİĞER DURUMLARDA +1 GÖNDERSİN...

3)KENDİSİNE FORMAL PARAMETRE OLARAK GELEN BİR DİZİNİN EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK ELEMANINI BULAN,ELEMANLARIN ARİTMETİK ORTALAMASINI HESAPLAYAN VE ÇAĞIRANA BU ÜÇÜNCÜ GÖNDEREN BİR FONKSİYONU TEK DÖNGÜ KULLANARAK TANIMLAYINIZ....

TAM OLARAK PROGRAM OLMAZSA BİLE MANTIĞINI ANLATMANIZ YETER AMAC ÖRNEK TEŞKİL ETMESİ ...GÖRÜŞLERİNİZE   TEŞEKKÜRLER....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
.....

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

mesut_illegal
24-05-2009, 09:37   |  #2  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

arkadaşım bende önceleri chip forumunda böyle konular açmıştım ve cevap veren olmamıştı yani pek ilgilenen yok gibi geliyor bana programlama ile burada sana bi site önerim ordan çözüm bulabilirsin.

üye olmanda gerekli.