c kodlarını derleyemiyorum

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
erdalgüneri
19-06-2004, 18:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar c öğrenmeye başladım da.. aama bi sorun var en basit bir merhaba programını derlediğimde bile hata mesajı alıyorum .. visual c\ c++ derleyicisi var.. acaba diyorum bu derleyici c kodlarını derlemiyor mu yoksa ben kodları yazmak için dosya seçimi yaparken yanlışlıklar mı yapıyorum .. aslında daha basit bir c derleyicisi olsa onu kullansam bildiğiniz varsa link verseniz sevinirim

small_ticket
24-06-2004, 13:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
167 mesaj

es112.net
turbo c var burda bence visual c  kadar kullanışlı değildir bence sen visual a devam et yanlış dosya açmış olailirsin
kolay gelsin

aragorntheelessar
21-07-2004, 01:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

bildiğim kadarıyla c++ compiler'lar c için kullanılmaz en iisi www.borland.com'dan turbo C 2.01 derleyicisi var onu indir.iyi çalışmalar.

SeRBoY_WHiTe
21-07-2004, 09:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Kardes Visual C nire Turbo C nire... Bunlar farklı seyler birbirlerinden. Visual C Microsoft un bir yazılım gelistirme platformudur. Turbo C ise Borland ın. O yuzden hangisine gore kod yazacaksan o derleyiciyi kullanmalısın. C++ a gelince; C++ ın neseneye yonelik kısmı secimliktir. Icersinde rahatlıkla normal C kodları derlenip, calıstırılabilir.Sımdılık  bu kadar.Saygılarımla...

aragorntheelessar
29-07-2004, 00:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
268 mesaj
alıntı:
Gönderen : erdalgüneri

arkadaşlar c öğrenmeye başladım da.. aama bi sorun var en basit bir merhaba programını derlediğimde bile hata mesajı alıyorum .. visual c\ c++ derleyicisi var.. acaba diyorum bu derleyici c kodlarını derlemiyor mu yoksa ben kodları yazmak için dosya seçimi yaparken yanlışlıklar mı yapıyorum .. aslında daha basit bir c derleyicisi olsa onu kullansam bildiğiniz varsa link verseniz sevinirim

en isi başlangıçta açtığın dosyaya dikkat et yani text file olanı açman lazım.kolay gelsin.

mkavgaoglu
29-07-2004, 04:13   |  #6  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

file\new\win32 console aplication ==>projeye bi ism ver....
empty projecti sec..
daha sonra file\new\c++ source file ı sec ve sagdaki file bolumune .c uzantılı bi isim ver..
gerisi senin parmaklarına ve beynine kalmıs.. kolay gelsin..