C: ve D:sürücüleri kitlendi

tarık51
15-07-2009, 11:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

avira yı yükledim c ve d sürücüleri acılmıyor nasıl yapabiliriz  kitlendi. ac diyorum birlikte ac seceneği geliyor bunun bir çözümüyok mu?yardımcı olursanız sevinirim tskrlr

black_flood
15-07-2009, 12:51   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

c ve sürücülerinde linage worm var ondan açılamıyor. avira virüsleri buldumu bilmem ama bulmadı ise panda antivirüs 2010 kurarak çözebilirsin virüsü temizlersin ardındanda windows live cd oluşturup autorun.infleri sildinmi olay tamamdır restart sonrası makina ilk günkü gibi diskleri açacaktır.

tarık51
15-07-2009, 13:35   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

virüsü buldu ama 50 kere uyarı cıkıyor sildiyom tekrar cıkıyo  napicam yardım ltfn ben acemiyim biraz

OnlyMann
15-07-2009, 13:37   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

muhtemelen deneme sürümü yazılımınız bunun yerine farklı bir yazılımla taramayı denemelisiniz. güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Güncel olan bir yazılımla sorununuz çözülebilir.

black_flood
15-07-2009, 18:55   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

panda var ise bilgisayarımın üstünde sağ tuşa bas mousenin ve sistemi ful tarat ayrıca güncellemesini yapıp tarat sonra düzelecek o verdiği uyarı otamatik temizleme yaptığı için çıkıyor ful taratmassan belkide 3 4 günde anca biter o denli uyardığına göre.

omer_gikal
15-07-2009, 20:44   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar eğer Yerel Disk’lerinizi veya harici harddiskinizi, USB belleğinizi açmak istediğinizde açılmıyor ve hangi programla açacağını soruyorsa;
Bu genelde basit bir virüsten kaynaklanır ve çözümü basittir.
Aşağıda verdiğim kodları Bir Metin Dosyasına Kaydediyorsunuz….sonra uzantısını .bat yapıp uygula diyorsunuz… ve dosyayı iki kere tıklayıp sorunu çözmüş oluyorsunuz..

@echo on
taskkill /im explorer.exe /f
taskkill /im wscript.exe
start reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EXplorer\Advanced /v ShowSuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f
start reg import kill.reg
del c:\autorun.* /f /q /as
del %SYSTEMROOT%\system32\autorun.* /f /q /as
del d:\autorun.* /f /q /as
del e:\autorun.* /f /q /as
del f:\autorun.* /f /q /as
del g:\autorun.* /f /q /as
del h:\autorun.* /f /q /as
del i:\autorun.* /f /q /as
del j:\autorun.* /f /q /as
del k:\autorun.* /f /q /as
del l:\autorun.* /f /q /as
start explorer.exe

Kapalı Hesap (101323)
15-07-2009, 22:08   |  #7  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: black_flood  
panda var ise bilgisayarımın üstünde sağ tuşa bas mousenin ve sistemi ful tarat ayrıca güncellemesini yapıp tarat sonra düzelecek o verdiği uyarı otamatik temizleme yaptığı için çıkıyor ful taratmassan belkide 3 4 günde anca biter o denli uyardığına göre.

dostum merak ettim sen her zaman pandayı tavsiye ediyorsun panda  malware için iyi deildir  malware için en iyi  malwarebytes anti malware virusler için ise  kaspersky 2010 en iyi      güvenlik duvarı olarakta comodo firewall  tabi bu   herkesin kendi tercihi zevkler ve  renkler tartısılmaz

black_flood
15-07-2009, 23:36   |  #8  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

aekadaşım 2003 yılının sonunda bu işi ele aldım ve 2006 yılından sonra tamamen panda ürünleri kullanmaya geçişi tamamladım. büyük 8 şirket ve 4 devlet dairesinde 2007 yılına kadar geçici olarak yani sadece 1 yıllık verebildim ama ürün başarısı çok yüksek ve walware dediğiniz bu zararlılarıda tamamen tesbit edip silebilmektedir.2008 yılı sonrası bu yerlerin bazıları 3 bazılarıda 5 yıllık lisansını temin etmemde çok baskı yaptı. ve şunuda söyleyim panda ürünlerini kullanıp lisansını temin etmeye başladığım güncen beri hiç virüs v.b sebepten sorun yaşayıp gelen pc olmadı ve ayrıca bu firmaya güvenim sonsuz sizin övündüğünüz yazılımlar ile yapılamayan işlemleri web sitelerininde anti rootkit özelliğini aktif kullanabilmesi ayrıca pishing olan sitelere girişi tamamen engelleyip kullanıcıyı caydırmasıda bir diğer özelliği. ayrıca bak dikkat edersen virüsün tam adınıda veriyorum linage ailesinden ama oluşturduğu qhl...dll olarak oluşturduğu dosyanın içeriğindeki kodlara bakmadan linage.f , linage.a diye tam türünü yazmam imkansız ve ayrıca bu dll normal şartlarda sistem korumalı kopyalanamıyor ve gizli dosya ve korunan işletim sistemi dosyalarını göster dendiğinde nadiren bazı linage gurubunda görüntülenebilmektedir. p ladar çok çeşidi varli o yada bu diyemiyorum ama sadece %100 linage worm türevi olduğunu söyleyebilirim.

bi vardır yıllarca virüs girmez networke ve kurulan pc en az 2 yıl sorunsuz ilk günkü gibi çalışır birde var sizin yöntemlerdeki nadirende olsa yeni bir tür yada türev zararlı çıkınca kaçırıp sistemin zar görmesi sonucu format atmak zorunda bırakan ve birde kaspersky boot sektör virüslerinde yeterdiz testlerde hep güncel virüsler ile test yapılıyor. W95, W97 serisi cirüsler ile yapılan testlerde norton sondan sonuncu zaten o bir kesin ama kaspersky buluyor tanıyor silene kadar başka bir çıkarılabilir media varsa  onada bulaşıp fing atmaya devam edebiliyor. W97 ve W95 serisinden o kadar çok virüslen karşılaştımki hiç adını duymadığım ve nettede hiçbir bilgisi olmayan hdd'ye badsectörler oluşmasını sağlayan W97 Whong virüsüde bunlardan birisi yedeklerken norton 2008 vardı o zaman o bile ne tanıdı nede uyardı yeni sıfır hdd'ye alınca yedekleri 1kaç saat içinde sistemin bad sector uyarısı vermesi üzerine pandayı kurunca farkedebildim. buna benzer macro virüslerindede panda çok üstün kasperskydaki macro virüs tanımlama miltarı pandanınkinden fazla görünmesine rağmen halen bulamadıkları var.

Son Düzenleme: black_flood ~ 15 Temmuz 2009 23:37
Mustafa Can
16-07-2009, 00:32   |  #9  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

Arkadaşlar eğer Yerel Disk’lerinizi veya harici harddiskinizi, USB belleğinizi açmak istediğinizde açılmıyor ve hangi programla açacağını soruyorsa;
Bu genelde basit bir virüsten kaynaklanır ve çözümü basittir.
Aşağıda verdiğim kodları Bir Metin Dosyasına Kaydediyorsunuz….sonra uzantısını .bat yapıp uygula diyorsunuz… ve dosyayı iki kere tıklayıp sorunu çözmüş oluyorsunuz..

@echo on
taskkill /im explorer.exe /f
taskkill /im wscript.exe
taskkill /im rundll32.exe /f
start reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EXplorer\Advanced /v ShowSuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f
start reg import kill.reg
del a:\autorun.* /f /q /as
del b:\autorun.* /f /q /as
del c:\autorun.* /f /q /as
del %SYSTEMROOT%\system32\autorun.* /f /q /as
del d:\autorun.* /f /q /as
del e:\autorun.* /f /q /as
del f:\autorun.* /f /q /as
del g:\autorun.* /f /q /as
del h:\autorun.* /f /q /as
del i:\autorun.* /f /q /as
del j:\autorun.* /f /q /as