C ve D ye giremiyorum :(

ShoLesLoT
08-02-2009, 17:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
354 mesaj

Arkadaşlar C ve D ye girmek için tıklıyorum.Bilgisayar hiçbir şey yapmıyor.C ve D ye sağ tık>araştır yoluyla girebiliyorum.Yardım lütfen.

Yorumların için şimdiden teşekkürler

_cypher_
08-02-2009, 17:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

combofixi indir guvenli modda internet baglantısını cekip tarattır siler

YasarS
08-02-2009, 18:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Gizli dosya ve klasörleri göster ve korunan işletim sistemi dosyaları seçeneğini aktif et ve giremediğin bölümlere araştır yoluyla gir orda autorun isimli dosyaları sil bilgisayarı yeniden başlat o kadar.

trakyali1986
08-02-2009, 18:31   |  #4  
Üye
73 mesaj

hiç alakası yok hardiskin sektörlerine bulaşan bir virüs var onu hiçbir program silemez format bile onun için googlede arama yapacaksın bat dosyası var silmek için ancak oyle

YasarS
08-02-2009, 18:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj
trakyali21
hiç alakası yok hardiskin sektörlerine bulaşan bir virüs var onu hiçbir program silemez format bile onun için googlede arama yapacaksın bat dosyası var silmek için ancak
Soruyu soran kişiyi kuşkuya sokmayalım.Sorun nedeni bir autorun virüsü ve yukarda anlattığım gibi en basit işlem elle silmek.

_cypher_
08-02-2009, 19:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

yasars ın solediği alterneatif cozum bilgisayarında virus war silmek istiosan combofix halleder ama virus kalsın benim suruculerim normal acılsın dersen yasars ın solediği yontem

tayartekin
08-02-2009, 21:06   |  #7  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

kill_avmo var onu kullan. googledan arattır bulursun

tayartekin
08-02-2009, 21:14   |  #8  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

ayrıca elle autorun silersin fakat avmo.exe onu tekrar üretir.
verdiğim şey çalışmassa bi de şunu dene ;
winrar programını aç ve windows/system32 klasörünün içine gel
burada buluna kavo0.dll , kavo1.dll ve avmo.exe dosyalarını sil

trakyali1986
11-02-2009, 19:23   |  #9  
Üye
73 mesaj
YasarS
Soruyu soran kişiyi kuşkuya sokmayalım.Sorun nedeni bir autorun virüsü ve yukarda anlattığım gibi en basit işlem elle silmek.
soruyu soran arkadaşı kuşkuda bırakmıyorum elle o auto run virusunü 50yıl uğraşsan silemezsin tecrübe ile sabittir ve sayısını hatırlamadığım kadar arkdaşımında aynı sorununu aynı yöntemle çözdüm googleden kill autovbs diye aratsın çözümü çıkar

piRe_
11-02-2009, 19:41   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Formatla silinemeyen! dosyayı .bat dosyasıyla silmek?! İlginç...

trakyali21 arkadaş öncelikle foruma hoş geldiniz. Konuya hızlı girmişsiniz ancak yıl farkıyla teğet geçmişsiniz. Dahası, sabit tecrübeleriniz sanırım eskimiş ve yenilenmesi lazım. Bahsettiğiniz sorun ve çözümü artık en çok bilinen ve uygulanan yöntemler arasında olup, yukarıda yazdığınız gibi .bat dosyası çözüm oluşturduğu gibi farklı alternatifleride mevcut. Kaldıki formatla silinemez benzetmenizi şaşkınlıkla karşıladım. Acaba format komutunun işlevini ve parametrelerini bildiğinizden eminmisiniz?

Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim.

trakyali1986
11-02-2009, 21:19   |  #11  
Üye
73 mesaj
piRe_
Formatla silinemeyen! dosyayı .bat dosyasıyla silmek?! İlginç...

trakyali21 arkadaş öncelikle foruma hoş geldiniz. Konuya hızlı girmişsiniz ancak yıl farkıyla teğet geçmişsiniz. Dahası, sabit tecrübeleriniz sanırım eskimiş ve yenilenmesi lazım. Bahsettiğiniz sorun ve çözümü artık en çok bilinen ve uygulanan yöntemler arasında olup, yukarıda yazdığınız gibi .bat dosyası çözüm oluşturduğu gibi farklı alternatifleride mevcut. Kaldıki formatla silinemez benzetmenizi şaşkınlıkla karşıladım. Acaba format komutunun işlevini ve parametrelerini bildiğinizden eminmisiniz?

Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim.

bende sizin bu cevabınıza hayretle baktım kelimeleri seçişinizde çok etkileyici sizinde bazı şeyleri teğet geçtiğniz belli tecrübe konusunda bana laf soyluyorsunuz  ama niye ben 6kare aynı gün içinde sırf bu sorun yüzünden format atmama rahmen hala aynı sorunu yaşıyordum ve el ile silmeme rahmen asla yok olmadı piyasada bulunan bir sürü virüs programı bile temizleyemedi artı hard diskimi kullanılmaz yaptı ve uzun ve sinir dolu bir uğraştan sonra bat dosyası ile temizlendiğni fark ettim ve herkesede bunu bizzat ben ypatım çünkü herkes heleki pc tamircilerine gidip parasınıda taıkır tıkır ödeyerek format attırmış ve aynı sorun hiç bitmemişti ben bedavaya yaptım hiçte yanlış yönlendirmedim dualarınıda aldım ama tabi ben burda çok fazla sesimi yükseltmiyeyim nasıl oldu bellibaşlı insanlar almış eline sazı çalıyor siz devam edin kendi bildiğniz yönlendirmelerinize sizin kiler en iyisiya biz hiç anlamaıyoruz bu işte biz klavyeyi elimizle mönütörü gözümüzle görmüyoruz

Son Düzenleme: trakyali1986 ~ 11 Şubat 2009 21:24
_cypher_
11-02-2009, 22:17   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

sizin bahsettiğiniz mazi oluyor biraz autorun virusleri artık cok populer ilk cıktığı zaman kapmışsınız viirusu o zmn antivirusler silemiordu hatta antvirlerin bu eksiğini kapatmak için combofix gibi 3. parti yazılımlar ortaya cıktı ancak bu virusler artık en kotu antivirus tarafından silinebiliyor virus sistem dosyalarına bulaşmadığı için silmekte aşırı kolay aslına bakarsanız yani formta hiç gerek yok

umit382008
13-02-2009, 00:23   |  #13  
Yeni Üye
41 mesaj

1.Öncelikle sistem geri yükleme noktalarını kapatın.

2.Nod32 yi kaldırmadan bu programla bilgisayarınızı taratınız. Programı güncellemeyi unutmayınız.
SuperAntispyware Free Edition 4.0.1154

3. Son olarak da, http://www.zshare.net/download/50726233cd26dfc3/
Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. işlem bitinceye kadar yaklaşık 3 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açın.

trakyali1986
13-02-2009, 13:59   |  #14  
Üye
73 mesaj
_cypher_
sizin bahsettiğiniz mazi oluyor biraz autorun virusleri artık cok populer ilk cıktığı zaman kapmışsınız viirusu o zmn antivirusler silemiordu hatta antvirlerin bu eksiğini kapatmak için combofix gibi 3. parti yazılımlar ortaya cıktı ancak bu virusler artık en kotu antivirus tarafından silinebiliyor virus sistem dosyalarına bulaşmadığı için silmekte aşırı kolay aslına bakarsanız yani formta hiç gerek
artık benim pc ye oyle şeyler girmediği için hala giren arkdaşlarıma ben çözüm olarak uyguladıhm şeyleri analttım onlarında karsper gibi programalrı var ama malesef çözememeişler niye ise

ShoLesLoT
14-02-2009, 13:03   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
354 mesaj

Arkadaşlar sorun combofix programı ile çözülmüştür.Autorun.inf virüsü bulaşmış.Combofix programı o dosyayı sildi artık sorunsuz olarak giremiliyorum.