cafe sorunu

alerte
02-02-2009, 10:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

arkadaşlar 30 pc lik int. cafede sag taraftaki ses simgesine tıkladıgımda bu hatayı veriyo 'etkin karıştırıcı yok.karıştırıcı aygıtı yüklemek için denetim masası gidin önce yazıcılar ve diger donanımı sonrada ekleye tıklayın'

30 makinaya komple format attım 2 gün sonra yine hata vermeye başaldı. yardımlarınız için şimdiden tşk.

I Love GS
02-02-2009, 11:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

bu hatayı her bilgisayardamı veriyor yoksa sadece ana bilgisayardamı veriyor.
bu önemli bir ayrıntı bence

Fatih_ARMAĞAN
02-02-2009, 11:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
alerte
arkadaşlar 30 pc lik int. cafede sag taraftaki ses simgesine tıkladıgımda bu hatayı veriyo 'etkin karıştırıcı yok.karıştırıcı aygıtı yüklemek için denetim masası gidin önce yazıcılar ve diger donanımı sonrada ekleye tıklayın'

30 makinaya komple format attım 2 gün sonra yine hata vermeye başaldı. yardımlarınız için şimdiden tşk.

tüm pc lerin donanım özelliği aynı sanırım.

yüklediğiniz ses sürücüsünde sorun olabilir.

bir makinaya yükleyip diğerlerine sanırı aynı imaj dan windowsları atıyorsunuz. dolayısıyla aynı sorun diğerlerinede bulaşmış oluyor.

ses kartınızın en güncel sürümünü her zaman temin ettiğinizden farklı olarak temin etmeyi deneyin. ses sürücüsündeki hatalı bir dosyasından kaynaklanabilir. ses kartının modeline göre üreticinin sitesinden en güncel sürücüyü edinmeyi deneyin.

alerte
02-02-2009, 16:20   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj

arkadaşlar pc ler aynı deil tek tek format attım.sesler orjinal cd leri var onla yükledim

sticker
02-02-2009, 16:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

kardeş sorun şu her bilgisayarda bu sorunu veriyormu...sen formattan sonra her bilgisayar ses yazılımı attınmı?vekulaklıkve hoparlörü varsayılan aygıt olarak yükledinmi?

manager817
02-02-2009, 16:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Ses kartın onboard mı yoksa pcı olarak ikinci bir ses kartın daha var mı ?
Ses kartın onboard sa bios dan açık olması lazım , onu bi kontrol et, eğer 2. bi kart olarak pcı bi ses kartın varsa biosundaki onboard olanı kaptman lazım, yoksa 2. sini kullanamazsın .

_cypher_
02-02-2009, 17:24   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

format atarken ag kablosunu cıkartıp butun bilgisayarların formatı bitmeden takmayın virus kaynaklı bişey olabilir

Fatih_ARMAĞAN
02-02-2009, 17:28   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
alerte
arkadaşlar pc ler aynı deil tek tek format attım.sesler orjinal cd leri var onla yü
orjinal cd den değilde birde üretici firmanın sitesindenki daha güncel sürücü ile bir deneyin.

aksi, taktirde yazılımla bir problem (virüs,trojan vb.) olabilir.  yada tüm pc lere yüklediğiniz standart bir yazılım zarar veriyor olabilir.

format işleminden sonra yüklediğiniz yazılımları iyice kontro ledip yükleyiniz. yüklediğiniz herhangi bir flash disk. vb bir cihaz ise bu cihazı sık ıbir virüs taramasında geçirin.

alerte
03-02-2009, 09:05   |  #9  
OP Taze Üye
10 mesaj

arkadaşlar 7 senedir bilgisayarcılık yapıyom virüs bulmuyo kasper-nod-antivir vs.
güncelli antivirüsler bulmuyo.benimde ilk defa başıma geldi.bu son çıkan virüslerin 'Downadup, Konficker, Kido' taratma yaptım yok.bide sorun ag çok yavaş int. geç açılıyo anamakinada ag baglantısı geç geliyo acayip bi durum :S:S:S

Fatih_ARMAĞAN
03-02-2009, 10:58   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
alerte
arkadaşlar 7 senedir bilgisayarcılık yapıyom virüs bulmuyo kasper-nod-antivir vs.
güncelli antivirüsler bulmuyo.benimde ilk defa başıma geldi.bu son çıkan virüslerin 'Downadup, Konficker, Kido' taratma yaptım yok.bide sorun ag çok yavaş int. geç açılıyo anamakinada ag baglantısı geç geliyo acayip bi durum :S:S:
arkadaşım makinalardan birinde virüs yada trojasn vb bir sorun olduğu kesin pc leri tek tek kapalı tutarak kesin sonuç alabilirsin. bende 40 pc li net cafem vardı zamanında .

birinde virüs oldugunda yada eternet kartında sorun oldugunda  onu kapatınca sorun düzelirdi sende o şekilde yap pc lerden birinde mutlaka bir sorun var tek tek deneyim emin olman lazım.

ben 2 gece sabah kadar uğraşmıştım.

alerte
03-02-2009, 15:00   |  #11  
OP Taze Üye
10 mesaj

saolsın

_cypher_
03-02-2009, 16:59   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

en kesin yontem hepsine sırayla format atın(anamakine en son) format atarken ag kabloları kesinlikle cıkarın + butun makinelerin formatı cafe programı ,deep freeze oyunlar fln kurulana kadar da tekrar takmayın anamakineyi formatlamadan once modem-rounterin yazılımını guncellerseniz iyi olur(bazı wirusler oraya yerleşebiliomuş)