Call of Duty: World at War'la yine 2. Dünya Savaşı

Metal_Milita
16-07-2008, 12:34   |  #1  
Metal_Milita avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2008

Geçtiğimiz haftalarda Activision yeni Call of Duty oyunun geliştirildiğini duyurmuştu ancak oyun hakkında herhangi bir bilgi yayımlanmamıştı. Bugün ise İngiliz oyun dergisi GamesTM'de yer alan oyun hakkındaki bilgiler sanal ortama sızdı.  
   Dergiye göre Infinity Ward (şu anda Call of Duty 6'yı geliştirdiği bize gelen dedikodular arasında) yerine Call of Duty 3 ve Spider-Man 3 gibi oyunlardan tanıdığımız Treyarch firması tarafından geliştirilen oyunun ismi Call of Duty: World at War olacak ve oyun bizi yine 2. Dünya Savaşı'na taşıyacak.

     2. Dünya Savaşı'nın Pasifik Cephesi'nde yaşanan olayları konu alacak oyun.Bu konuyu daha önce Medal Of Honar Pasifik Assaultta görmüştük ama olsun bide Call Of Duty yorumunu görmekte fayda var.
    PC, PS3, Xbox 360 ve Wii (oyunun Wii versiyonu Wii Zapper'a da destek verecek) platformları için Call of Duty 4: Modern Warfare'in grafik motoru kullanılarak geliştirilecek. Call of Duty: World at War, serinin önceki oyunlarına kıyasla daha karanlık bir atmosfere sahip olacak ve bize savaşın tüm kötü yanlarını gösterecek. Düşmanların yapay zekasının oldukça iyi (saklanacaklar, takım olarak ilerleyecekler, gerekirse de üzerimize doğru koşup el bombası ile intihar edecekler) olacağı da dergide belirtilenler arasında yer alıyor.
    Ayrıca önceki oyunların aksine Call of Duty: World at War'ın ana senaryosunu 4 kişi Co-Op olarak da oynayabileceğiz. Oyunun çoklu oyuncu modunda ise araç kullanma imkanına sahip olacağız ve genelde takım olarak ilerleyeceğiz.Ama Şunada dikkat edelim oyun Cod 5 olarak değil Worl At War olarak yayınlanacak  
    Dergide yer alan bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı, Activision'un bu ay sonuna doğru resmi olarak duyurmasını beklediğimiz ve 2008'in Sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen oyun hakkında resmi açıklamalar ve yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşacağım.

Son Düzenleme: Metal_Milita ~ 16 Temmuz 2008 12:54
ersinbakar
16-07-2008, 12:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,253 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2008

arkadaşım resmi sitesinden arkadaşa baktırdım ingilizceydiben bakamadım ama oraya ya mart yada mayıs 2009 diye yazıyormuş ?

Metal_Milita
16-07-2008, 13:06   |  #3  
Metal_Milita avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2008

arkadaşım benim okuduğum kaynakta böyle yazıyor valla ama bende 2009  mayıs biliyordum tekrar bakarım kesin bir bilgi yazarım  o zaman