camera

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
erdemdanisman
14-09-2004, 22:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

ya arkadaslar burasi fotograf yeri ama benim sorum camera
sizce 1000 euro ya alinacak en iyi camera hangisi?
canon un mu yoksa sonynin o fiyattaki modelleri?
ben her ikisinede baktim. sizce hangi marka? yada o iki marka disindada olabiliri ama bunlari cok tavsiye ettiler.

Swat_Man
15-09-2004, 00:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

Sony En İyisi

whytheyuseitwhy
29-11-2004, 10:12   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

defalarcda arkadaşlarımla konuştum. boardlarda kullananlara sordum ve ne olursa olsun paran varsa sony alacaksın arkadaş. en basitinden bir digi foto mak. 10 MP 50 MP olsa bile farketmiyor sony 1 MP olsa bile bunlara fark atıyor. yukarıdaki rakamlar biliyorum abartı ama sony kalitesi de bu kadar iyi yani.

Gökhan Varişler
29-11-2004, 17:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

CANON MVX 250i DiJiTAL ViDEO KAMERA al derim

Lens tipi CCD
• Resim formatı JPG
• Arabirim USB,AV,S-Video
• Batarya Lion NB-2L / BP-2L12
• Bellek MMC / SD Bellek Yuvası
• Video çıkışı PAL or NTSC / DV giriş-çıkış
• CCD çözünürlük 800,000 pixel CCD
• Optik zoom oranı 18x
• Digital zoom 360x
• Dahili flaş Otomatik, Kırmızı göz önleme
• Renkli LCD ekran 2.5" Renkli LCD
• Çekim hızı 1/2,000 sec
• Manuel fokus Var
• Otomatik Fokus Var
• Kendikendine çekim Var
• İşletim sistemi Windows 98 (including SE)/ME/2000/XP Mac OS 9.0-9.2, Mac OS X (v10.1/10.2)
• Boyutlar 49x106x89 mm
• Açıklama Gece Görüşü , Beyazlık ayarı,Dijital Efektler
• DV Messenger ile kamerayı web cam olarak kullanma imkanı
• Uzaktan kumanda , 10 programlanmış pozlama modu
• Canon yazıcılara direk baskı , Titramaya karşı görüntü sabitleyici
• Süper gece modunda o lux te çekim imkanı
• Analog giriş

1007 euro civarında bence çok iyi

macmxcad
19-12-2004, 04:14   |  #5  
Yeni Üye
27 mesaj

bırakın artık eski alışkanlıkları arkadaşlar... ne demekmiş sony en iyisi ?
piyasa artık eskisi gibi diil...

canon da var bu piyasada dev olarak nikon da öyle... profesyonel fotoğrafçılarla konuştum ben biri en iyisi sony dio ama canon kullanıo. diğeri nikon kullanıo ama sony en iyisi dio..

bence en iyi olmalarını özellik ve fiyatları belirliyo..
ben sony veya canon veya nikon taraftarı değilim ama sorun teknolojide ileri nokta ise

teknolojilerini sony ile kıyaslamak isteyenler bir de şuraya baksın :

theironman
19-12-2004, 09:55   |  #6  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

doğru bir markaya saplanmak bence bu zamanda artık yanlış. İyi markalar gün geçtikçe artmakta. Sony'i tartışmıyorum zaten kalitesinden şüphem yok ama diğer markaları da gözden çıkarmak gibi bir lüksümüz yok arkadaşlar.

aytzey
19-12-2004, 11:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
106 mesaj
alıntı:
Dijital Kamera Tipleri
Dijital kamera tiplerini basitçe D-SLR (Digital - Single Lens Reflect) ve kompakt olarak iki ana gruba ayırabiliriz. Kompakt kameraları ise giriş seviyesi amatör, orta sınıf amatör ve ileri amatör (yarı profesyonel) olarak üç gruba ayırabiliriz.
SLR kameralar en üst grubu oluşturuyorlar. Konvansiyonel 35 mm refleks sistemin dijital uyarlanmış hali olan D-SLR modelleri en pahalı ve profesyonel sistemlerdir. Konvansiyonel sistemlerde kendini kanıtlamış gövdeleri (Nikon F5, F80 gibi) ve objektifleri kullanılan D-SLR sistemlerin, özellikle profesyonel fotoğrafçılar tarafından tercih edilme sebebi de bu iki faktördür: Tanıdık gövdeyle eldeki objektifleri kullanabilmek. D-SLR makineler arasında en popüler modeller arasında Fujifilm S2 Pro, Nikon D1 ve D100, Kodak Pro14n, Canon 1Ds ve 10D, Sigma SD9 modellerini sayabiliriz. 3000-7000 dolar aralığında bulabileceğiniz bu ürünlerin çözünürlükleri 6-14 megapiksel aralığında değişmektedir ve aynı çözünürlükteki kompakt bir modelle kıyaslanamayacak kadar yüksek kalite sunmaktadırlar.
Yarı profesyonel kompakt kameralar, bir D-SLR modelin sunduğu özelliklerin neredeyse tümünü (hatta fazlasını) sunarlar. Tek farkları gövdeleri objektifle bütünleşiktir ve kullanıcı sadece bu objektifi (kimi zaman aparatlar takarak) kullanmak durumundadır. Verdikleri kalite SLR modellere yakın düzeydedir. İyi bir yarı profesyonel model, D-SLR’yi aratmayacak kalitede çekim yapabilir. Yarı profesyonel dijital kamera modelleri arasında Nikon Coolpix 5000 ve 5700, Fujifilm Finepix s602 ve s7000, Minolta Dimage 7i, Sony F717 ve V1 modellerini sayabiliriz.

Orta seviye kompakt modeller fotoğraf kalitesine önem veren kullanıcılar için pratik bir çözümdür. Amatör kullanım için ideal olan bu modeller 5 megapiksele kadar çıkarlar ve optik zoom özelliğine sahiptirler. HP Photosmart 850, Konica KD-500, Nikon Coolpix 4300, Fujifilm Finepix m603, Pentax Optio S, Ricoh Caplio RDC-i500 gibi modelleri bu grup altında sayabiliriz.

Son olarak giriş seviyesi amatör kameralardan bahsedelim. Bu ürünler sabit objektifli, tamamen amatör “bas-çek” türü kullanım için üretilmiş dijital kameralardır. Bu grupta saymakla bitmeyecek pek çok markanın çeşitli çap ve ebatlarda ürünlerini bulabilirsiniz.

GülümsemeBelki bu yazı dizisi işini görebilir...

kane
05-01-2005, 17:01   |  #8  
Üye
92 mesaj

selam
arkadasim sen enguzeli butun markalara bak ve arastir fiyat,ozellik,kullanislilik acisindan zetn kamera piyasasi belli markalar var sony,canon,panasonic,nec,samsungdiye gidiyor yapacagin parana gore orta bir seviye belirleyip oseviyede arastirma yapmak olay bu...2'ci olarak sony,canon gibi markalar evet iyi markalar ama tabiki bazi seylerde isim satiyorlar.. mesela kardesim bir kamera aldi samsung bazi ozellikler canonda yok yani anlayacagin sen isne yarayacak seyi al mesela bende dusunuyorum nasip olursa 3'cu ayda ben hakkimi unlu markalardan ya kullanmayacagim maddi acidan degil sadece kullanislilk acisindan  sana kolay gelsin isin zor