Canon'dan kablosuz eğlence

CHIP Online
09-01-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Canon'un yeni kamerası, sadece alışılmadık tasarımıyla değil, özellikleriyle de farklı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/can ... -eglence_38003.html

Resimlerle: En iyi 10 kompakt kamera

Kare tasarımıyla küçük bir kutuyu andıran PowerShot N, gittikçe daha güçlü kameralara ve fotoğraf özelliklerine sahip olan akıllı telefonlarla baş edebilmek için geliştirilen yeni nesil fotoğraf makinelerinin sonuncusu. Canon'un geliştirdiği makine sadece tasarımıyla değil teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor.


PowerShot N, tek bir tuşla harekete geçirilen "Mobile Device Connect" kablosuz bağlantı özelliği sayesinde akıllı telefonlara, tabletlere bağlanabiliyor. Böylece çekinle resim ve videolar doğrudan sosyal paylaşım ağlarına yüklenebiliyor. "Creative Shot" özelliği sayesinde kullanıcıya kompozisyon, poz, odak noktası, beyaz dengesi gibi noktalarda tavsiyede bulunarak çekilen resme beş alternatifi otomatik olarak oluşturuyor. Cihazda ayrıca farklı efektler oluşturmakta kullanılabilecek filtreler de bulunuyor: Miniature Effect, Soft Focus, Toy Camera Effect ve Monochrome.


Ama PowerShot N'in en ilginç özelliği, çekilen her fotoğrafın dört saniye öncesini 720p çözünürlükte video olarak kaydeden Hybrid Auto özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, ölümsüzleştirdikleri anın hemen öncesinin de kaydını tutma olanağı buluyor. 2.8 inç dokunmatik ekrana sahip kamera, 12.1 megapiksel CMOS algılayıcı ve Digic 5 işlemciye sahip.

Tüm Konu: Canon'dan kablosuz eğlence

Resimlerle: En iyi 10 kompakt kamera

Kaynak: www.chip.com.tr