Casper Bilgisayar= Kazık Bilgisayar.!

720p
06-12-2010, 11:55   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
480 mesaj

Casper, Exper, Vestel bunları kapıdan içeri bile sokmam. Alırsam en kötü Acer alırım daha iyi. O da son tercihim olur.

Hem girin youtube'a bakın. Casper ile ilgili bir video bile bulamazsınız çizgi film haricinde XD. Avrupalılar Casper falan kullanmıyor.

Zaten habire reklam veriyor durmadan TV'de. Size tavsiyem eğer bir markanın TV'de çok reklamını görüyorsanız o üründen almayın çünkü satmadığı için reklam veriyordur durmadan.

Son Düzenleme: 720p ~ 06 Aralık 2010 11:59
okinkurt
06-12-2010, 12:37   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

abi casper felan oyun açmaz adam geride almaz oyun açmış açmamış onu ilgilendirmiyorki pc çalışıyorsa niye
geri alsın e noldu pc elinde patladı illada marka alıcaksan hp toshiba apple bunun gibi markalar alıcan tabi
iyice bakıp vede iyi para verip casper performansda hayalet gibi hiç gözükmüyor gidib kazıklanmaktansa kendim toplarım hiç değilse içini dışını bilirim bunlarda ne içi belli ne dışı 4çekirdekli işlemcisi var mesela 5para etmez kabak çekirdeği koyuyuolar heralde o çekirdeklerin yerine oyunlarda çitliyor en iyisi toplama kendi işini kendin görcen yoksa yandıııım demicen bence casper şöyle bi kampanya yapmalı casper alana yanında balyoz hediyi etsinler pcyi kırmak için yada şişmebi müdür dövmek için...saygılar

okinkurt
06-12-2010, 12:37   |  #28  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi casper felan oyun açmaz adam geride almaz oyun açmış açmamış onu ilgilendirmiyorki pc çalışıyorsa niye
geri alsın e noldu pc elinde patladı illada marka alıcaksan hp toshiba apple bunun gibi markalar alıcan tabi
iyice bakıp vede iyi para verip casper performansda hayalet gibi hiç gözükmüyor gidib kazıklanmaktansa kendim toplarım hiç değilse içini dışını bilirim bunlarda ne içi belli ne dışı 4çekirdekli işlemcisi var mesela 5para etmez kabak çekirdeği koyuyuolar heralde o çekirdeklerin yerine oyunlarda çitliyor en iyisi toplama kendi işini kendin görcen yoksa yandıııım demicen bence casper şöyle bi kampanya yapmalı casper alana yanında balyoz hediyi etsinler pcyi kırmak için yada şişmebi müdür dövmek için...saygılar

okinkurt
06-12-2010, 12:38   |  #29  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

eyolcu
06-12-2010, 14:20   |  #30  
Yeni Üye
23 mesaj

ben 7 sene casper kullandım ve çok memnundum laptoptan... arkadsaım benden 1 ay sonra aynı hemen hemen aynı özellikli toshiba bilgisayarı benden dha pahalıya aldı ve benden önce çöpe attı. evkur'a gelince onlar zaten pahalı satan yer ondan alıcının suçu var bence..

mladenbmv
06-12-2010, 14:42   |  #31  
mladenbmv avatarı
Yıllanmış Üye
497 mesaj

arkadaşta almıştı hazır pc ısrar ettim toplayalım diye almadı.sonra hazır aldı oyun yükledik oyundan atıyor götürdük dediler oyun korsan ondan atıyor aynı oyunu bende oynuyom atmıyor dedik her pc de aynı olmaz dediler.sonra gitti orjinal oyun aldı 40 tl ye yükledik aynısını yaptı götürdük pc yi dediler bir kaç gün sonra gelin gittik bir kaç gün sonra aynı kasadan balka verdiler ondada başka hata verdi.onuda götürdük sonra bir kaç gün sonra başka kasa verdiler bu seferki iyi çıktı.ama olan arkadaşın parasına oldu her seferinde 20 tl ayrıca oyun orjinal aldı.geçende güç kaynağı aldı orjinal sonunda 1200 çıktı pc 1400 tl ye.onun yerine aynı fiyata çok süper bir pc yapılabilirdi toplama ama bazen akıll lazım oluyor.pc casper değildi kötülemek istemem markası başkaydı ama çoğu hazır pc de bu tür sorunlar oluyor.arkadaşına ekran kartı önermişsin ama güç kaynağıda alması gerek.

okinkurt
06-12-2010, 15:17   |  #32  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi çoğu aynı aralarında istisnalar var senin arkadaşta keşek seni dinleseymiş çok iyi pc toplanırdı o fiyata abi bide oyun sende çalışıyosa gidip niye rjinale o kadar para verdiniz bunlar böyle satarken meleke geri götürdüğünde godizlla kesiliyor onu komple satsın yeni toplasın abi markada oyun için çok iyi para vermen lazım vede tutulan ürünleri alcan bide deniceksin denemek çok ömemli yoksa burda olduğu gibi hayal kırıklığı sen o arkadaşa söyle parasının üstünü bi sülahi soğuk su içsin anca keser abi biyeri iyi oluyor hazırların bi yeri berbat söyleyip duruyorum ama biz 4 çekirdeklide denedik açmıyor hemde dandik oyunları bırak son oyunları felan iyi değiştirmişler dua etsin elindede patlaya bilirdi ilk aldığı zaten patlamış ama olsun....

mesut_illegal
06-12-2010, 17:31   |  #33  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj
Alıntı: hkndvc  
casper yerli üretim olması itibariyle aslında çok daha ucuza çok daha iyi bilgisayarlar yapması gerekiyor ama malum ülkemizde pahalı olan daha iyidir mantığı hakim olduğu için ( hele ki şekil a daki gibi kullanıcı bilinçsiz ise ) onlar da bu anlayışa uygun hareket ediyorlar...
Yerli üretim mi? Casper bilgisayarların acaba hangi parçası Türk malı da yerli üretime geçiyor.Acaba ambalaj yapılan kartonlar mı Türk malı onu mu kastettiniz?

okinkurt
06-12-2010, 18:07   |  #34  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

casper da yerli üretim olan tek şey kazıkları

Son Düzenleme: okinkurt ~ 06 Aralık 2010 18:09
dervipasa
06-12-2010, 19:27   |  #35  
Yıllanmış Üye
650 mesaj
Alıntı: Mustafa Can  
hahaha Kahkaha E6600 + 2GB Ram benim 5 senelik pc de var benim pc yi verseydik çocuğa ben yeni pc alcaktım boşa gitmezdi en azından eski

haklısınız sonuna kadar
tam 1 yıl önce 1270 tl ye casper aldım ve başıma gelenler
1. dördüncü ayda anakart yandı. garantiye gönderdim 15 gün sürdü
2. degişen anakart ondan 3 ay sonra elektirk kaçırmaya başladı anakartların 30 $ lık oldugunu söylemeye gerek yok bende yeni anaakrt aldım ve garntiyi çöpe attım
3. ekran kartı 1 gb dediler 3450 imiş :) burası kabul ediyorum benim hatam
4. psu 250w adi bir marka degişti
5. o.c yapmdan işlemci ısınıyordu stok fan da sorunlu yeniledim
6. hdd göçtü bad sektörler oluştu degiştirdim
7. dün ögrendimki benim drr2 800 mhz dedikleri ramlarin aslında modeli 800 müş hızları 400 mhz oldugunu ögrendim
şu ana kadar 500 tl de ek para harcadım. şimdi 3 yıl idare ederim artık
1,700 tl ramları de koyun 1,800 tl ye ekran kartı 5670 işelmci q8300 pc  sahibi oldum
sag olsun casper
arkadaşlar benim pc ye format at derse soruyorum casper se atmam baskası atsın diyorum artık
gerisi size kalmış

okinkurt
06-12-2010, 21:56   |  #36  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi onu aldığın yere götür kim verdiyse kafasına geçir ne yapmışın senya ne anakartı kalmış sende soğuk su kervanına katıldın casper alanlar hep paranın üzerini bi bardak soğuk su içiyor böyle şey olurmu casper iyi yoluyor milleti yazık günah o paralara allah bildiği gibi yapsın sende üzülme çalıştığına dua et abi caspera acıyomda en iyi oyunu alıp takıyolar zaten oyun açmıyo bide onu aççam diye hııııı hııııı zorluyo sonunda heeeeiiy deyip kaykılıyorlar......

plain_plane
07-12-2010, 12:28   |  #37  
Yeni Üye
24 mesaj
Alıntı: mesut_illegal  
Yerli üretim mi? Casper bilgisayarların acaba hangi parçası Türk malı da yerli üretime geçiyor.Acaba ambalaj yapılan kartonlar mı Türk malı onu mu kastettiniz?
Kardeş sermaye yerliyse o mal türk malı demektir illa burda üretilmesine gerek yok. Global ekonomide hiçbir markanın da böle bi lüksü yok zaten. Marka sermaye yatırır mallar uzakdoğuda üretilir. Apple'ı da HP'si de Casper'ı da aynı şekilde üretiliyor. Aaa hatta tesadüfe bak hepsi dünyanın sayılı üreticilerinden Quanta tarafından üretiliyor.Ama sonuçta kar bizim ülkeye kalıyor.

okinkurt
07-12-2010, 14:53   |  #38  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi haklısınız bakmadan alıyolar sonuç hüsran kendilerindede hata var

Cihan Şenol
09-12-2010, 00:05   |  #39  
Üye
89 mesaj

3 sene önce casper dan sistem aldım. o zamanlar anlamıyordum tabi bilgisayardan, adam gibi sistem alaydım gene anlamazdım ama forum forum geziyorum zorlasam alim olacağım. nvidia 88xx lerin ati hd38xx lerin kral olduğu 4 çekirdeğin yeni yeni kullanılmaya başlandığı bir dönemdi. q6700 işlemcim ati hd2400 ekran kartım ve 3 gb ddr2 ramimle mutlu mutlu gezerken nfs prostreet te ayarları zorlamaya karar verdiğimde anladım başıma geleni. belli etmiyordum ama hayallerim yıkılmıştı mecburen yola devam dedim. derken sömestr tatilime bir gün kala beş para etmez anakartım yanınca ben de devreleri yaktım çünkü tatilim zehir oldu kafayı sıyırma noktasına getirdiler 1 ayda 1 anakartı değiştirmeye SIRA gelmedi. üstüne bir de eğer hemen değişmesini istiyorsam 150tl ödemem istendi. üstüne bad sector hatası veren hdd im değiştirilmedi mecburen kendim değiştirdim.YUH! o bilgisayarı 1100tl ye almıştım her şeyi içinde. bu yaz ekran kartı+psu+hdd değişti peki ödediğim para ne? 620tl.. casper ürün satan her mağazanın kapısına asılacak ibretlik öyküler bunlar. keşke insanları bilinçlendirebilsek de bizler gibi canları yanmasa. bizim canımız yandı onlarınki yanmasın maksat..

Batuhan Karsan 26
09-12-2010, 18:06   |  #40  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Aha 27.01.2011 de 4 yıl olacak bir kere başımı ağrıtmadı.O zamanlar tanıdıklar hepsiburada.com'dan toplamışlardı.

aydede96fb
04-01-2011, 23:19   |  #41  
aydede96fb avatarı
Yeni Üye
32 mesaj

ya arkadaşlar casper nirvana aldım 1,5 sene önce 4 gb ram 512 mb ekran kartı ürünü aldım 2-3 ay kullandım gayet iyi fakat ardından aşırı ısınma gibi sorunlar ve ekran kartı yanması garantiye verdim 1 ay içinde zor aldım ürünü daha sonra 2 ay önce yine ısınmaya başladı bir kez daha ekran kartı ve ram yandı 1 ay da aldım yine aklınız varsa casper almayın derim

selimthedream
13-06-2012, 16:15   |  #42  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaslar casper oyun acmaz vs deyip sallamayin isterseniz. Core i7'li bir sistem alin 6750 ekran karti olan catir catir oynarsiniz oyunlari. Belki cok cok iyi olmaz ama oynatmiyor diyemezsiniz. Tabi ki 3,000 TL'yi gozden cikarmaniz lazim evkur'dan almak icin. Su anda 500 Tl'ye de bilgisayar toplamak mumkun ama performans beklemeyin.  Ayrica Evkur'da da sallamayi birakin isterseniz adamlar sadece Casper'a bayilik yapiyorlar kendileri bilgisayar falan toplamiyorlar.  Bunu soyleyen de 2-3 kere evkur kazigi yemis birisidir savunacagim en son firma evkur'dur ama haksiz konusmalara da gelemiyorum.

Casper'a da gelince benim favori markam olan HP'den de cok farkli deil aslinda.  HP de hazir sistem satarken islemci, ram, hdd bazen de ekran karti on plana cikarir diger bilesenlerde ise en ucuzunu kullanir, anakart, guc kaynagi, optik surucu, kasa, gibi.  Ki bilen bilir bir bilgisayarin aslinda en onemli yeri guc kaynagidir. Core i7 islemci, 16 gb ram, ssd hdd, nvidia gtx580 veya ati 7970 (1000 tl uzeri ekran kartlari) olsun guc kaynagin iyi olmazsa sistemi acamazsin bile. 

Casper oyunculara hitap eden bir marka deil. Oyunculara gore dedigi bilgisayarlar bile saglam oyunlarda cok problem cikarir. Evde oturup internette dolaniyorsan arada bir photoshop alip takiliyorsan veya world of warcraft oynuyorsan casper ile problem yasamazsin. Crysis 2 full ayarlarda oynamak istiyorsan o zaman saglam bir sistem toplaman/toplatman lazim. 

Sonuc olarak ne aldigini bilmeyen insan casper ile de asus ile de hp ile de problem yasayacaktir.
(konunun ne kadar eski oldugunu simdi gordum)

rakpunar
13-06-2012, 22:10   |  #43  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 33
550 mesaj

Bu konuları neye göre seçip hortlatıyorlar, nereden bulup hortlatıyorlar, çok merak ediyorum. ^^

Kapalı Hesap (203561)
14-06-2012, 00:25   |  #44  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Aynen rakpunar, son 5 günde 6-7 tane denk geldim böyle.

dabbe1
14-06-2012, 01:15   |  #45  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

tema değişince nostalji için eski konuları hortlatmış olmasınlar? :p

Batuhan Karsan 26
14-06-2012, 01:17   |  #46  
Yıllanmış Üye
2,471 mesaj

Vay be.5 senedir aynı sistemi kullanıyorum(ekran kartı ve ram hariç).Bir kere başımı ağrıtmadı.Crysis 2 kasmıyor.Bana mısın demedi ya.

Batuhan Karsan 26
14-06-2012, 01:19   |  #47  
Yıllanmış Üye
2,471 mesaj

Aa konu hortlamış :D

okinkurt
14-06-2012, 01:58   |  #48  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Hort hort hort Kahkaha

Kapalı Hesap (203561)
14-06-2012, 04:02   |  #49  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: dabbe1  
tema değişince nostalji için eski konuları hortlatmış olmasınlar? :

Kahkaha

anarxia
14-06-2012, 04:07   |  #50  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 41
663 mesaj

casperı bir nebze sevmem fakat burda laf atılması gereken evkur değil mi?