Casper Bilgisayar

keiko
24-03-2013, 11:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bilgisarım valid.canardpc.com/2743069 

Bilgisayarımı 2006 yılında aldım.Normal kullanımda hiç kasmıyor. 2 kez bilgisayar virüs kapttığı için başlangıçta yetkili servise gitti.Donanımsal olarak hiç yetkili servise gitmedi.Ben bu bilgisayarda yeni çıkan oyunları oynamak istiyorum.Sistem yetersiz kalıyor.Nasıl geliştirmem lazım?

Örneğin crysis oynuyorum ama crysis 2 oynamak için nasıl geliştirilmeli.

DiamondMines
24-03-2013, 12:04   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: keiko  
Bilgisarım valid.canardpc.com/2743069 

Bilgisayarımı 2006 yılında aldım.Normal kullanımda hiç kasmıyor. 2 kez bilgisayar virüs kapttığı için başlangıçta yetkili servise gitti.Donanımsal olarak hiç yetkili servise gitmedi.Ben bu bilgisayarda yeni çıkan oyunları oynamak istiyorum.Sistem yetersiz kalıyor.Nasıl geliştirmem lazım?

Örneğin crysis oynuyorum ama crysis 2 oynamak için nasıl geliştirilmeli.

Bilgisayar bileşenlerini (parçalarını) yaz, bütçen nedir?

ThekT0niC
24-03-2013, 12:09   |  #3  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

Baştan aşağı yenilemek lazım.Bence o kasayı satmaya uğraşın,en azından yeni  toplanacak kasanıza para kalır.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 24 Mart 2013 12:09
murat5038
24-03-2013, 13:19   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Anakartın AGp destekli ve agp sisteme yatırım yapmak iyi değil.bilgisayar toplamak lazım.

mapavri53
24-03-2013, 20:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
358 mesaj

ya kardeşim boşuna mı anlatıyor arkadailar bu forumda hazır sistem bilgisayar almayın diye...

-hazır sistem bilgisayarlarda sadece işlemci ve ekran kartı bellidir ne olduğu.(ekran kartı bellidir ama tabii bunlara ekran kartı denilebilirse.)

-anakart ram ve harddisk markalarının ne olduğu tüketiciden saklanır çünkü hemen hemen hepsi adi parçalardır. Ram lerin dandikliğinden bahsetmeyeceğim asla...

-ha bu kadar dandik olup ta bari fiyatı biraz  ucuz olsa diyeceğim. ama tam tersi ne hikmetse fiyatları daha pahalı.

-sonuç: şaşılacak bir durum ki bu kadar internette kaliteli forumlar ve bas bas bağırıyoruz hazır sistem bilgisayar almayın diye ama  galiba ters etki yapıyor milletin beyninde.

mapavri53 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kamar33
24-03-2013, 22:21   |  #6  
kamar33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
495 mesaj
Alıntı: mapavri53  
ya kardeşim boşuna mı anlatıyor arkadailar bu forumda hazır sistem bilgisayar almayın diye...

-hazır sistem bilgisayarlarda sadece işlemci ve ekran kartı bellidir ne olduğu.(ekran kartı bellidir ama tabii bunlara ekran kartı denilebilirse.)

-anakart ram ve harddisk markalarının ne olduğu tüketiciden saklanır çünkü hemen hemen hepsi adi parçalardır. Ram lerin dandikliğinden bahsetmeyeceğim asla...

-ha bu kadar dandik olup ta bari fiyatı biraz  ucuz olsa diyeceğim. ama tam tersi ne hikmetse fiyatları daha pahalı.

-sonuç: şaşılacak bir durum ki bu kadar internette kaliteli forumlar ve bas bas bağırıyoruz hazır sistem bilgisayar almayın diye ama  galiba ters etki yapıyor milletin beyninde.

Kardeşim hazır sistemin yanında birde casper almış malesef arkadaş. Aman Allah kimseyi düşürmesin.

black_flood
24-03-2013, 23:00   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: kamar33  
Kardeşim hazır sistemin yanında birde casper almış malesef arkadaş. Aman Allah kimseyi düşürmesin.

markasını cinsini anlamam ben ama inanınki başka firmalarında işlerine bakmasam hayatta marka pc desteği vermeyeceğim. kendi müşterilerimin hiç birisinde marka pc yok istisnai sebepler nedeni ile şehir dışındaysam mecburen markaya yönlendirmişimdir ama baş ağrısından öteye bir türlü gitmiyor.

asus firmasının kendisi için ürettiği kasa hariç adamlar gerçekten 450 watt psu kullanıyor casper gibi 150 watt psu ile vermiyorlar ve ayrıca iyide para alıyor adamlar. casper lisanslı ama onboard gpulu i7 sisteme 1550 lira para alıyor ama o parçaların aynısını ben toplasam rahat 250 lira kazanırım üstünden. 15 dolarlık psu 35 dolarlık anakart tanesi 15 dolardan ram 85 dolarlık ekran vs vs birtek işlemci para ediyor oda i7 yada i5 olduğu için gerisi fiyasko.

kamar33
25-03-2013, 20:00   |  #8  
kamar33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
495 mesaj
Alıntı: black_flood  

markasını cinsini anlamam ben ama inanınki başka firmalarında işlerine bakmasam hayatta marka pc desteği vermeyeceğim. kendi müşterilerimin hiç birisinde marka pc yok istisnai sebepler nedeni ile şehir dışındaysam mecburen markaya yönlendirmişimdir ama baş ağrısından öteye bir türlü gitmiyor.

asus firmasının kendisi için ürettiği kasa hariç adamlar gerçekten 450 watt psu kullanıyor casper gibi 150 watt psu ile vermiyorlar ve ayrıca iyide para alıyor adamlar. casper lisanslı ama onboard gpulu i7 sisteme 1550 lira para alıyor ama o parçaların aynısını ben toplasam rahat 250 lira kazanırım üstünden. 15 dolarlık psu 35 dolarlık anakart tanesi 15 dolardan ram 85 dolarlık ekran vs vs birtek işlemci para ediyor oda i7 yada i5 olduğu için gerisi fiyasko.

Hazır kasalar zaten sorun ama Casper başlıca sorun kardeşim senin söylediğin gibi. En iyisi Toplama ancak bilmeyen adam ne yapsın. İ5 işlemci iyidir 2 GB ekran kartı var 4 GB ram var diyorlar adam duyunca iyidir heralde diyor halbuki hiçbirinin modeli belirtilmemiş neyin ne olduğu belli değil özelliği belli değil. Anakart'ın kalitesi belli değil PSU ları saymıyorum bile. Ben yıllar önce indirimden almıştım. Polen pcden. 4 yıl önce yanında 19.5 inç monitörle ve klavye mouse hoparlörle falan birlikte zamanın en iyi kasalarından biriydi 840 civarı bi fiyata almıştım indirimden. Sonra dolandırıcı çıktı adamlar. Garanti olmayınca kasadaki her sorun bana patladı. Hala o kasanın cefasını çekiyorum. En iyisi bilen biriyle veya biliyorsan kendin oturup dizeceksin alacaksın isteğine ihtiyacına göre.

berk1995
28-03-2013, 20:02   |  #9  
berk1995 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 17
323 mesaj

Kardeş bu sistem ölmüş bildiğin miladını doldurmuş zaten oyun falan oynayabiliryorsan mucize hemen yeni sistem toplamanı öneririm :D

DiamondMines
28-03-2013, 23:00   |  #10  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Halen Casper bu kadar kitleye nasıl ulaşıyor anlamıyorum. Laptop veya masaüstü. Sağlam parçalar koysa Amenna. Fakat şimdiki durumu Çöplük.

Son Düzenleme: DiamondMines ~ 28 Mart 2013 23:01
MegaFreak
28-03-2013, 23:54   |  #11  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

siz baştan casper bilgisayar almakla hata yapmışsınız yapıcak bir şey yok yeni sistem şart

DiamondMines
29-03-2013, 20:22   |  #12  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Alıntı: MegaFreak  
siz baştan casper bilgisayar almakla hata yapmışsınız yapıcak bir şey yok yeni sistem ş

Benim arkadaş da kullanıyor casper-laptop ve 'taş gibi' diyor hala anlamadım. Yazık oluyor bazılarına napalım, reklam yapmaya halen devam ediyorlar belirsiz parçalarla.

okinkurt
30-03-2013, 10:05   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Casper bir laptop a oyun kurmuştum bi tarihte biri rica etti 1.700 tl para saymış adam alete 2 dandik uzay oyunu kurdum alet yamuldu şekilden şekile girdi bende şaşırdım :D adamlar tv de reklam yapıyor du fifa 09 u koymuşlar baba oğul oynuyolar hesapta ekranda oyunun açılış videosu var Ea sports vs :D milleti öküz yerine koyan bi firma en temizi uzak durmak.