casper neden kötü

sameteren1234
05-10-2011, 15:37   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
37 mesaj

EVET ARKADAŞLAR BAŞLIKTAKİ SORUYU YİNE SİZE SORUYORUM CASPER NEDEN KÖTÜ NİE KİMSE TAVSİYE ETMİYOR.

BekleGeliyorum
05-10-2011, 15:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj

İşçilikleri kullandıkları malzemenin kalitesi düşük ısınma sorununu zaten hiç demiyorum.

hakean
05-10-2011, 15:56   |  #3  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,572 mesaj

tek kelimeyle arkadaş mütiş anlatmış :::::::......::::::::::::::::::::...........::::::::::::...........:::::::::::

Kapalı Hesap (153334)
05-10-2011, 15:57   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: sameteren1234  
EVET ARKADAŞLAR BAŞLIKTAKİ SORUYU YİNE SİZE SORUYORUM CASPER NEDEN KÖTÜ NİE KİMSE TAVSİYE ETMİYOR.
Bizim insanlarımız o makineyi alienware auro zannediyor overclock çekiyor daha sonrada casper kötü bordu bozuk ekranda titremeler kıvılcımlar çıkıyor diyip kötülediklerinden dolayı böyle.Adamlar bizden çok yurtdışına mal gönderiyor avrupalı enayimi çabuk bozulan bir malı alsın.Adamlar bizim gibi değil bilgisayarı bir eşya olarak görüyorlar.Biz ise bilgisayarı araba zannediyoruz bas gazı hızlandır.Bas gazı hızlandır bilgisayar istiyorsan git overcloga dirençli marka bilgisayar topla.Sonra bana millete casperi kötülemeyin.Hangi laptop dayanıklı üretiliyorda, casperde dayanıklı üretilsin 1.200tl laptop alıyorsunuz 5000tl lik air macle karşılaştırıyorsunuz gidin madem çok biliyonuz ondan alın casper niye aldınız.Casper exper bunlar uygun fiyatlı laptop üretiyor tosiba asus değer ünlü markalar orta seviye ve yüksek seviye  laptop üretiyor apple sony dell oyuncu serisi yüksek kesimlere hitap ediyor.Şimdi kalkıpta toşiba 2000tl casper aynısını 1200tl ye satıyorsa toşiba kusura bakmasın gider casperden alırım benim için fiyat önemli.Casper ve experden başka bukadar uygun fiyat servis ağı orjinal yazılım veren sayılı firma var.
Leptopları alanlardan tek ricam bu hangi makine olursa olsun oyuncu için ve overclok için üretilmemiş laptoplarda hız aşırtma (overklclock) yapmayın.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (220759) ~ 05 Ekim 2011 16:28
black_flood
05-10-2011, 16:29   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Bizim insanlarımız o makineyi alienware auro zannediyor overclock çekiyiyor daha sonrada casper kötü bordu bozuk ekranda titremeler kıvılcımlar çıkıyor diyip kötülediklerinden dolayı böyle.Adamlar bizden çok yurtdışına mal gönderiyor avrupalı eneyimi çabuk bozulan bir malı alsın.Adamlar bizim gibi değil bilgisayarı bir eşya olarak görüyorlar.Biz ise bilgisayarı araba zannediyoruz bas gazı hızlandır.Bas gazı hızlandır bilgisayar istiyorsan git overcloga dirençli marka bilgisayar topla.Sonra bana millete casperi kötülemeyin.Hangi laptop dayanıklı üretiliyorda, casperde dayanıklı üretilsin 1.200tl laptop alıyorsunuz 5000tl lik air macle karşılaştırıyorsunuz gidin madem çok biliyonuz ondan alın casper niye aldınız.Casper exper bunlar uygun fiyatlı laptop üretiyor tosiba asus değer ünlü markalar orta seviye ve yüksek seviye  laptop üretiyor apple sony dell oyuncu serisi yüksek kesimlere hitap ediyor.Şimdi kalkıpta toşiba 2000tl caper aynısını 1200tl ye satıyorsa toşiba kusura bakmasın gider casperden alırım benim için fiyat önemli.Casper ve experden başka bukadar uygun fiyat servis ağı orjinal yazılım veren sayılı firma var.
Leptopları alanlardan tek ricam bu hangi makine olursa olsun oyuncu için ve overclok için üretilmemiş laptoplarda hız aşırtma (overklclock) yapmayın.
belli bir yere kadar doğru diyorsun fakat bir adet toshiba masa üstü aç birde casper al aç aradakı fak bariz belli durumda 2 sindede kullanılan anakartlar çok farklı konumda. casper' ın kullandığı model anakartların kaç tanesi piyasada mevcut ?? sayılı model peki ya kalitesi fiyatından belli en pahalı modelinde kullandığı anakart 125 tl oda en pahalı makinasında diğerlerinde 30 - 35 dolara temin ettiği kartları kullanıyor afedersin ama 35 dolarlık anakart kullanılan bir ürün yerine kaliteli oem anakart kullanmayı tercih ederim.

üstündeki sata portundan tut kullanılan çipine kadar her yönü ile kullanılan anakartkar düşük kalite. psu' lara hiç değinmiyorum bile 250 watt psu i7 2600K cpu 8 gb ram ati 6850 vga bu sistemden ne hayır beklenebilir merak ediyorum ve ortaya yazıyorum kullanılan parçaları bu parçalara sahip bir bilgisayarın tartışması herkeze açıktır. psu üzerinde yaszan devasa 400 wattan önce gerçek değerine bakmak lazım. maksimum 300 wat çıkış verir yazıyor üstünde küçücük yazılar ile.

BekleGeliyorum
05-10-2011, 16:44   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj

Donanımhaberde birinin casper laptopu açıklayıcı olmuştur umarım.

Tolunay Kaymakçı
05-10-2011, 16:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

Aynı kasa bir Casper'ım var fakat hiç kasa sorunu yaşamadım açıkçası. Isınma sorunu benim normal seviyede çünkü içinde güçlü bir ekran kartı var. Sadece anakartı fazla ısınıyor ona birşey diyemem.

Kapalı Hesap (153334)
05-10-2011, 17:01   |  #8  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: xNiqhTBLueSx  
İşte donanım haberdeki insanın laptoba ne yaptıgını gördünüz işte birde düşünün içine neler yapmışdır dışına çivi çaktıysa acıyorum o bilgisayara.İşte zihniyet bu.Anlayan anladı beni.Çiviyi çakmış kapagı kapamış LCD nın oldugu bölüme bakın iz yapmış yakında o adam şöyle derse ("Hayatımda casper kadar dandigini görmedim durduk yere lcd si çatladı bozuldu") şaşırmayın .İşte sizde olayı bilmeden böyle kanıcaksınız.Aklınıza şu gelicek casper neden bukadar kötü.Kötü olan casper değil kullanıcılar.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (220759) ~ 05 Ekim 2011 17:12
SlientDeatH
05-10-2011, 20:24   |  #9  
SlientDeatH avatarı
Yıllanmış Üye
104 mesaj

casperin kullandığı parçalar cok kötü...

dabbe1
05-10-2011, 22:33   |  #10  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

o ne biçim onarma? Havşa başlı saç vidası ile yapılan onarımda birde düz rondela kullanmış... bu eleman tam kasapmış...

realcriminal
05-10-2011, 23:46   |  #12  
Taze Üye
7 mesaj

casper almayınmış, üzerine çıkıp zıplamıcaz ya bu laptopun,,

Kapalı Hesap (153334)
06-10-2011, 01:29   |  #13  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: SlientDeatH  
casperin kullandığı parçalar cok kötü...
i7 mi kötü i5 mi yoksa sen amd cimisin.

dabbe1
06-10-2011, 02:04   |  #14  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
i7 mi kötü i5 mi yoksa sen amd cimisin.
kötü olan anakart ve onu destekleyen parçalar... mobil intel işlemcilerde sorun yok gibi...

patlicaq
06-10-2011, 02:20   |  #15  
Taze Üye
11 mesaj

Leptoplari felaket. servisleri felaket .."ispartadaki servisi kasasini kirp verioyor sistemi."
masaüstü pc si kullandigi anakarti foxcoon deilse alinabilir.

kelerfatihi
06-10-2011, 07:07   |  #16  
Taze Üye
8 mesaj

bir dizüstü bir de masaüstü  exper bilgisayarım var ikisinden de gayet memnunum. Adam gibi kullanmayı bilirsen bişe olmaz. 3 gb ram var dizüstüde core i3 bazı oyunları takılmadan oynarken 4 gb ram ve core i5 li acer de o oyunlar takılarak oynanıyor. biraz ucuz olması normal yerli markaların çünkü tüm malzemeler dışarıdan hazır alınmıyor bir kısmı ülkemizde üretiliyor vs.

kelerfatihi
06-10-2011, 07:09   |  #17  
Taze Üye
8 mesaj

TABİ GÖNÜL İSTERDİ Kİ İŞLEMCİ, EKRAN KARTI, ANAKART GİBİ ÖNEMLİ PARÇALARI DA ÜRETEBİLSEK KEŞKE  :(

G00GLE
06-10-2011, 09:17   |  #18  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

İş yerindeki makinelerimizden biri dual core e5500 işlemcili casper. 256+256 olmak üzere 512 mb ddr2 ram vardı, üzerinde ben de tek modül 2gb ddr2 ram alıp taktım. ne yaptıysam bir türlü tamamını görmedi. 1 gb görüyor. sonra 1+1 olmak üzere 2 gb ram denedim bu sefer de 512+512 yani toplam 1 gb gördü yine. Sonrasında bios güncelleme dahil her yolu denedikten sonra servisi aradım. (En son servisi arama sebebi garantinin bitmiş olmasıydı). Aldığım cevap ''O modelin anakartı ram'in sadece bir yüzündeki çipleri algılayabiliyormuş''....

NightFight
06-10-2011, 10:01   |  #19  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

2,5 yıldır casper masaüstü bilgisayar kullanıyorum 1 kere bile ne arızasını nede ısınma sorununu gördüm sadece 1 kere içini açıp tozunu aldım okadar..

Kapalı Hesap (200174)
06-10-2011, 10:09   |  #20  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: xNiqhTBLueSx  
Dostum bu saç vidası ne iş yapıyor orda :D

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (220759) ~ 06 Ekim 2011 10:10
endlessnight
06-10-2011, 10:18   |  #21  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Kalitesiz malzeme ve işçilik var. Onun dışında servisi iyi değil.

mehmet52
06-10-2011, 10:46   |  #22  
Yıllanmış Üye
109 mesaj

kendine çeki duzen vermeli.anakartta beleşe kaçmamalı ve servis elemanlarını namuslu kimselerden oluşturmalı.adamlar parça çalmak için fırsat arıyorlar.bunları hallettikleri takdirde Türkiye nin en iyi bilgisayar markası olur.

kirbas
06-10-2011, 11:09   |  #23  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

marka benim için önemli değildir ama işyerimde satın almalara da baktığım için patronlarıma sorunsuz olsun diye toshiba ve sony almıştım. kendim ve diğer iki arkadaşıma casper aldım. en fazla sorunu toshibada yaşadık. sony o kadar değilse bile casperlar taş gibiydi. Bahsettiğim satın alma 2002 yılında oldu ve casperlar hala çalışıyor. toshiba ve sony çöpe gitti ve üzerine ikişer kez daha bilgisayar alındı. daha önce bazı forumlarda bunları yazdığımda casper düşmanları senin şansına öyle olmuş dediler ama yıllar içinde 50 den fazla bilgisayar elimden geçtiği için objektif olarak karşılaştırma yapabiliyorum. sadece fiyatı uygun olduğu için casper tercih etmeme, diğer markaları daha çok beğenmeme rağmen casper beni hiç yolda bırakmadı. şu anda da şahsıma ait 4 bilgisayarımdan 2 si casper ve en eskileri.. ve yaşadığım tek adaptör veya adaptör girişi oldu.

Kapalı Hesap (200174)
06-10-2011, 11:42   |  #24  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: kirbas  
marka benim için önemli değildir ama işyerimde satın almalara da baktığım için patronlarıma sorunsuz olsun diye toshiba ve sony almıştım. kendim ve diğer iki arkadaşıma casper aldım. en fazla sorunu toshibada yaşadık. sony o kadar değilse bile casperlar taş gibiydi. Bahsettiğim satın alma 2002 yılında oldu ve casperlar hala çalışıyor. toshiba ve sony çöpe gitti ve üzerine ikişer kez daha bilgisayar alındı. daha önce bazı forumlarda bunları yazdığımda casper düşmanları senin şansına öyle olmuş dediler ama yıllar içinde 50 den fazla bilgisayar elimden geçtiği için objektif olarak karşılaştırma yapabiliyorum. sadece fiyatı uygun olduğu için casper tercih etmeme, diğer markaları daha çok beğenmeme rağmen casper beni hiç yolda bırakmadı. şu anda da şahsıma ait 4 bilgisayarımdan 2 si casper ve en eskileri.. ve yaşadığım tek adaptör veya adaptör girişi oldu.
1.si neden casper'a neden düşmanlık etsin forum sakinleri ?
2.si ise casper'ın aşırı ısınma sorunu olduğunu servislerinin dandik olduğunu herkes biliyor burda öneride bulunanlar bilgisayar üretimi yapmıyor hiç bir firma kuruluşununda avukatı değiller sonuçta bir kişi kararsız kalır bilenlere sorar herkes bildiğince bir öneride bulunur son karar alıcıya düşer....
Yinede önerine saygım var....
Sendeki iyi diye herkesin alacağı iyi olmaz bu gözle bakmak yanlış ben bugün laptop alsam (var zaten) asus alırım sokaktan toplamıyor insanlar ödediğim para'nın karşılığını almak isterim sen bugün üretilen casper laptop'ları al dediklerimi daha iyi anlarsın...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (220759) ~ 06 Ekim 2011 11:44
TcTuRkTc
06-10-2011, 12:02   |  #25  
TcTuRkTc avatarı
Yıllanmış Üye
247 mesaj
Bizim insanlarımız o makineyi alienware auro zannediyor overclock çekiyor daha sonrada casper kötü bordu bozuk ekranda titremeler kıvılcımlar çıkıyor diyip kötülediklerinden dolayı böyle.Adamlar bizden çok yurtdışına mal gönderiyor avrupalı enayimi çabuk bozulan bir malı alsın.Adamlar bizim gibi değil bilgisayarı bir eşya olarak görüyorlar.Biz ise bilgisayarı araba zannediyoruz bas gazı hızlandır.Bas gazı hızlandır bilgisayar istiyorsan git overcloga dirençli marka bilgisayar topla.Sonra bana millete casperi kötülemeyin.Hangi laptop dayanıklı üretiliyorda, casperde dayanıklı üretilsin 1.200tl laptop alıyorsunuz 5000tl lik air macle karşılaştırıyorsunuz gidin madem çok biliyonuz ondan alın casper niye aldınız.Casper exper bunlar uygun fiyatlı laptop üretiyor tosiba asus değer ünlü markalar orta seviye ve yüksek seviye  laptop üretiyor apple sony dell oyuncu serisi yüksek kesimlere hitap ediyor.Şimdi kalkıpta toşiba 2000tl casper aynısını 1200tl ye satıyorsa toşiba kusura bakmasın gider casperden alırım benim için fiyat önemli.Casper ve experden başka bukadar uygun fiyat servis ağı orjinal yazılım veren sayılı firma var.
yaw arkadaşım güzel yazmışın hoş yazmışında eksik biliyosun.Malzeme ve işçilik kalitesiz.onu konuşmaya gerek bile yokda.en önemli eksik satış sonrası hizmet...o daha da berbat...çalışanlar kalifiye değil vs.. vs... uzar gider bu liste.ben daha kendi çevremde casper alıpda yakınmıyan adam görmedim. overklcock filan söz konusu bile değil...