casper neden kötü

e-R-a
06-10-2011, 12:03   |  #26  
e-R-a avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
162 mesaj

Laptopla ne yapacağına bağlı. İnternette gezerken, film izlerken ya da ufak tefek küçük oyunlar oynarken casper sorun çıkarmaz. fakat ağır bi program ya da üst seviye bi oyuna geldiği zaman iş değişir. bi laptopta en önemli şey bana göre işçilik ve soğutmadır. kullandığı parçalardan önce soğutmasına bakarım. soğutma kötüyse kullandığı parçaların değeri kalmaz. i3-i5-i7 yada gt540m ekran kartı varmış hiç önemli değil. o parçaları soğutamadığın sürece asla verim alamazsın. casper da byle bi marka. soğutma sıfır. casperdan memnun olan arkadaşlar sağalm bi oyun açıp şöyle keyifle 1 saat oynamayı denesinler bakalım noluyo. ben o zaman görürüm o i7 ler nasıl çöp oluyo. eline alırsın işlemciyi. bunun dışında anakartı zaten herkes biliyo. en ucuz en dandik anakartı kullanıyolar. çok bilgisayar tamir ettim formatladım casper kadar kötüsünü görmedim. kesinlikle önermem. bu bnm görüşüm isteyen katılır isteyen katılmaz.

Kapalı Hesap (200174)
06-10-2011, 12:13   |  #27  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: TcTuRkTc  
yaw arkadaşım güzel yazmışın hoş yazmışında eksik biliyosun.Malzeme ve işçilik kalitesiz.onu konuşmaya gerek bile yokda.en önemli eksik satış sonrası hizmet...o daha da berbat...çalışanlar kalifiye değil vs.. vs... uzar gider bu liste.ben daha kendi çevremde casper alıpda yakınmıyan adam görmedim. overklcock filan söz konusu bile değil...
Normal ayarlarda zorla çalışıyor overlock yapsan nasıl dayanacak :D

Selocann
06-10-2011, 12:39   |  #28  
Üye
56 mesaj
Alıntı: e-R-a  
Laptopla ne yapacağına bağlı. İnternette gezerken, film izlerken ya da ufak tefek küçük oyunlar oynarken casper sorun çıkarmaz. fakat ağır bi program ya da üst seviye bi oyuna geldiği zaman iş değişir. bi laptopta en önemli şey bana göre işçilik ve soğutmadır. kullandığı parçalardan önce soğutmasına bakarım. soğutma kötüyse kullandığı parçaların değeri kalmaz. i3-i5-i7 yada gt540m ekran kartı varmış hiç önemli değil. o parçaları soğutamadığın sürece asla verim alamazsın. casper da byle bi marka. soğutma sıfır. casperdan memnun olan arkadaşlar sağalm bi oyun açıp şöyle keyifle 1 saat oynamayı denesinler bakalım noluyo. ben o zaman görürüm o i7 ler nasıl çöp oluyo. eline alırsın işlemciyi. bunun dışında anakartı zaten herkes biliyo. en ucuz en dandik anakartı kullanıyolar. çok bilgisayar tamir ettim formatladım casper kadar kötüsünü görmedim. kesinlikle önermem. bu bnm görüşüm isteyen katılır isteyen katılmaz.

Benim laptop casper . Crysis 2 oynamıştım 2-3 saat ama öyle elimi koyamayacak gibi bir ısı olmamıştı. sadece laptopun sol tarafında hissedilir az derecede bir ısı olmuştu . Ve oyun hep akıcıydı. Tabi ben bu laptopu alalı bir ay oldu. Çok memnunum valla. Ama tabi bilemem 5-6 ay sonra ne olurr. Ama bence casper laptoplara iyi bakarsan hiç bir şey olmaz.

GodOfTheGameRs
06-10-2011, 12:41   |  #29  
GodOfTheGameRs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
438 mesaj

Nedenmi kötü
1-Kullandığı parçaların dayanıklılığı az
2-PSU su çok düşük
3-Ekran kartını paylaşımlı koyuyor
4-Servisi çok kötü
5-Üretim kalitesi iyi deil
6-Çok ısınıyor
7-Bilgisayarını kendin toplarsın 150Tl fazla verirsin üstüne o/c atarsın
Laptoplara girmek bile istemiyorum
1-Kullandığı ekran çabuk bozuluyor
2-Çok ısınıyor dolayısıyla performans düşüyor
3-Pilleri çok az gidiyor
4-Wireless'i 15M den bile çekmiyor(çekse bile kopma oluyor)
5-Kullandığı dış kaplama iyi deil Çelik kasası bile yok.
Daha fazla sayabilirdim ama aklıma gelmiyor.Umarım açıklayıcı olmuştur.

cologneaddict
06-10-2011, 15:18   |  #30  
Yeni Üye
40 mesaj

bir kaç yıl önce casper fırtınası vardı. kime sorsak en iyi casper derdi. en pahalısıda. ama laptoplar masaüstülerin yerini aldığında casper yerin dibine vurdu. soğutma sistemi sıfır. kışın elektrikli bir soba niyetine kullanabilirsin, ciddiyim.  

orkan.akgun
06-10-2011, 15:48   |  #31  
Üye
74 mesaj

ucuza kaçmak için işçilik ve 2.sınıf malzemeler...geçenlerde teknosada i3 işlemci 6 gb ram win7 premium ve nvıdıa gt540 m notebook gördüm yaa :D varmı bundan ötesii anlayan anladı ben suan i5 4gb ram li pc de bu özelliklere sahibim işlemcim yetersiz kalıyor :D adamlar 3 lüye takıyorr..servisleri çok yetersiz ve teknikerleri çok zayıff diğer arkadaşlarında dedigi gibi donanımsal problemleri çok fazla ne bir güncelleme var nede güzel bir ürün gönül isterkii dedikleri '' türkiyenin prestiji'' sloganları dogru olsada gercekten pc nin hakkını verselerde türkiyenin gerçek prestiji olsalarda millet olarak desteklesek suanki kadar ucuz olmayıp diğer pc firmaları ile paralel bir fiyattan gitse..ama nerdeee malesef bzm insanlrımız köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyor çok güzel pazarlama yapıp 0 kalite ürün satıyor ve arkasındada adam gibi drmuyor milleti süründürüyorlar artık millet markayı duyunca kaçar hale gelmiş durumda işte bu saydıgım sebepler yüzündende diğer yabancı pc firmalarına muhtacız ve her zaman dışa bagımlıyız.bence bu sebeplerden dolayı casper a hayır !

Kapalı Hesap (200174)
06-10-2011, 16:02   |  #32  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Türkiye'nin prestiji deyip kasıyorlar insan'lara çin mallarını :D
Eğer donanım hakkında bilgisi olan varsa açsın baksın hep çin üretimi :D

Tolunay Kaymakçı
06-10-2011, 22:15   |  #33  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

Arkadaşlar ben 2009 yılında Casper'dan dizüstü bilgisayar aldım özellikleri o zaman için çok iyi sayılabilirdi. Cihazı 2010'a kadar sorunsuz kullandım. Gayet iyi soğuyordu, pilide iyi dayanıyordu. Sonra 2010 yılında cihazı kısa bir mesafeden düşürdüm ve kasası yandan hafifçe soyuldu. Sadece görüntü olarak rahatsız ediyor onun dışında birşey yok. Bi kerede yanlışlıkla ekranına sert bişey düşürdüm ekran çatlatı 200 TL' ye yenilediler. Ama bu benim hatam tabiki üstüne cisim düşürdüm çünkü. Ama şuan bilgisayar'ın işlemcisi iyi soğuyor ama anakart bayağı sıcak bu yüzdende kasa ısınıyor. Kucağıma koyup oyun oynamak pek mümkün değil. Ayrıca en büyük sorun tasarruf modunda bile pili az gidiyor beni en çok zorlayan da bu..

Bilgisayarın özellikleri:
intel Core 2.66ghz işlemci
4 GB Ram
9600GS ekran kartı
1700 TL

TcTuRkTc
07-10-2011, 13:15   |  #34  
TcTuRkTc avatarı
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Cidden gönül isterki şöyle kaliteli yapsınlar,ucuza satsınlar bizde alıp yerli malı yurdun malı diyip Casper kullansak ama nerde.....bunlar ucuza satmasına satıyolar ama...casper alıp 6 ay kullanıcağıma üzerine 500 tl koyar başka bir marka alırım 3-4 sene başım ağrımaz...:)))

GodOfTheGameRs
07-10-2011, 13:19   |  #35  
GodOfTheGameRs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
438 mesaj
Cidden gönül isterki şöyle kaliteli yapsınlar,ucuza satsınlar bizde alıp yerli malı yurdun malı diyip Casper kullansak ama nerde.....bunlar ucuza satmasına satıyolar ama...casper alıp 6 ay kullanıcağıma üzerine 500 tl koyar başka bir marka alırım 3-4 sene başım ağrımaz...:)))
Haklısın destekliyorum..

Batuhan Karsan 26
07-10-2011, 14:06   |  #36  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj
Doğru söylüyorsun arkadaşım
Benim yorumum ise bu soru buraya sorulmaz.Bu forumda özellikle "Recep Baltaş" tarafından CASPER lanetlenmiştir.

NightFight
07-10-2011, 14:58   |  #37  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
6 ay kullanmakmı sen bilgisayar kullanmayı bilmiyorsun 2,5 yıldır casper bilgisayar kullanıyorum ne ekranda ne kasada en ufak bir sorun çıkmadı ve hala takır takır çalışıyor biraz temiz kullanırsan bilgisayarı sorun olmaz bu arada ısınma sorununa gelince yazın en sıcak aylarda 12 saat pc basındaydm cok fazla ısındığınıda görmedim..

yunus07
02-12-2011, 22:59   |  #38  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
992 mesaj

2sene önce Casper bilgisayar aldım başta bi sorun yoktu(pc de hep oyun oynarım bu arada)10 ay falan geçti fakat bigün oyun oynarken monitörde bişey dikkatimi çekti
Ekranda karıncalanmalar vardı ama çok az dı
Isınmadan kaynaklandığını güşündüm servise gönderdim
adam bana:
  Bişey olmaz ondan, monitör çok ısındığı için oluyodur dedi
Ama tek ben deilim yani çok oyun oynayan. başkasının bilg. ısınmıyoda benimki neden isınıyoNasıl yani? demi nyse.
Bikaç ay daha gecti benim monitör iyice karıncalanıyordu (düşünün bendeki sorun CRT ektanlarda bile yok)
Tekrar servise verdim aynı adam:
Monitörün arkasındaki kart yanmıştır dedi
Yani servistekiler pek anlamıyo bu işten bence
kısacası benim monitör hayal oldu.
Ayrıca kasanın içi full Made in China yada PRC hadi tüm parçaların çin malı olması fark yapmaz benim için de PSU nuz bari çin malı olmasın yaw
Güvenlik açısından da tehlikesi var
Bida bilgisayar alıcaksam ASUS yada SONY alıcam
Reklam olduysa ÖZÜRGülüş
Herkese iyi günler

tugberk_91
03-12-2011, 14:57   |  #39  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
516 mesaj

Casper neden kötü? Çünkü kalitesiz yapıyorlar. Arkadaşın biri demiş yukarda. Uzun süre sorunsuz kullandım sonra kısa mesafeden yere düşürdüm kasa çatladı falan diye. Zaten problem orda. İlk düşürmede hemen kasada çatlamalar ekranda kırılmalar falan. Benim eski laptopumun başına gelmeyen kalmadı. Üstünemi düşmedim köpeğim üzerinde mi tepinmedi yere mi düşmedi. Ama pc hala daha sağlam. Neden çünkü HP idi. HP çok mu iyi hayır. Ama onda bile bu kadar dayanıklılık var. PC nin kalitesi sadece fiyat/performans la belli olmaz. PC ne kadar kaliteli parçalarla üretilmiş ne kadar uzun süre sorun çıkarmıyor o önemli. Casper kötü. İyi diyenler lütfen demeyin. Casper KÖTÜ. Bu bu kadar basit.

Erdem_Aydın
03-12-2011, 16:02   |  #40  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj
Alıntı: karacakoy  
Nedenmi kötü
1-Kullandığı parçaların dayanıklılığı az
2-PSU su çok düşük
3-Ekran kartını paylaşımlı koyuyor
4-Servisi çok kötü
5-Üretim kalitesi iyi deil
6-Çok ısınıyor
7-Bilgisayarını kendin toplarsın 150Tl fazla verirsin üstüne o/c atarsın
Laptoplara girmek bile istemiyorum
1-Kullandığı ekran çabuk bozuluyor
2-Çok ısınıyor dolayısıyla performans düşüyor
3-Pilleri çok az gidiyor
4-Wireless'i 15M den bile çekmiyor(çekse bile kopma oluyor)
5-Kullandığı dış kaplama iyi deil Çelik kasası bile yok.
Daha fazla sayabilirdim ama aklıma gelmiyor.Umarım açıklayıcı olmuştur.
Katılıyorum. Ucuza kaçıp sorun çıkacağına biraz daha para veriririm güzelce kullanırım. Kalite önemli benim bi sorunum varsa çözülmeli. Ama satıştan sonrası berbat olan bi ürünü almak... Yanlış bence.

m_b_68
26-12-2011, 14:09   |  #41  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar Sikayetvar.com da yayınladığım şikayetimi sizle paylaşmak isterim
''2009 Ağustos ayında CN-TKT6600B model  notebook aldım. Aldığım ilk günde evde baktığımda ekranda piksel hatası var.  Hemen götürüp ürünü değişime zar zor ikna ederek değiştirebildim. Aradan  belirli bir zaman geçtikten sonra bu sefer klavye sorun verdi. Mersin casper  servis illede satın aldığın yere götür onlar yollasınlar diye beni defalarca  geri gönderdiler. Farklı tuş farklı yazıyordu. Satın aldığım yere götürdüm bu  sefer. Garanti kapsamındaydı anakartı değiştirmişler. Bi de ekranda nokta  nokta piksel hataları bol bol mevcut yine. Geçenlerde bilgisayarın bios pili  bitmiş, sürekli her açılışta saat tarih bios ayarı istiyordu. Servisine  gittim, pil bitmiş değiştirmişler. Normalde pil öyle kolay bitmez. daha  değiştireli 1 ay oldu şimdi yine aynı hatayı veriyor. Yani bios pili yine  bitik. Servise koymuşlar ufak bir çocuk illede donanımsal sorun yok diyor.  Yani defalarca servise gitmekten bilgisayarın sorunlarından bıktım usandım  artık. Ey Casper yetkilileri: beni kazıklamış olabilirsiniz ama bir sürü  kişiyi casper almaktan alıkoydum biliyor musunuz. Mesela arkadaşım mağazaya  gitmiş tam casper alacak tuttum onu caydırdım. Çalıştığım yerde internet  sorumlusu olarak insanlar hangi ürünü alacaklarını bana danışıyorlar. Sayın  casper yetkilileri: gerçekçi şikayetlerim forum sitelerinde, paylaşım  sitelerinde bol bol yayınlanacaktır. Sizler ucuz fiyata ürün satıyorsunuz ama  aslında çok pahalısınız. Bilgilerinize''
Bu arada makinenin büyük bir ısınma problemi var. ekranım 1yıldır gidiyor. Hafifçe vurarak kendine gelebiliyor.
artık kararı siz verin

Eren Esen
10-06-2015, 23:28   |  #43  
Taze Üye
1 mesaj

Neden Anlamıyorum Benim 1 casper bilgisayarım birde casper tabletim var bilgisayarın özellikleri = 8GB ram 2GB Ekran Kartı 3GHZ işlemci var  Herkes kasma var ısınma var diyor Gram kasma veya ısınma yaşamadım (lafın gelişi elbet ısınma oluyor fakat kasma yok)Bilgisayarı 1.400 liraya aldım siz gidip niye bunu 3000 liralık bilgisayarlarla karşılaştırıyorsunuz onu anlamıyorum...

...Tabletin ise özellikleri =2GB Ram 2GHZ işlemci 16GB Depolama Alanı Onda kasma sorunu çok nadir oluyor çünkü görüntü aktarım hızımı ne düşük Ama 500 Liralık bir tablet yani fiyatına göre gayet de iyi bence

mbworlds
15-07-2016, 19:48   |  #44  
Taze Üye
1 mesaj

Yıl 2016 oldu ve Casper inanılmaz bir ilerleme gösterdi. Şuan işçilik ve malzeme olarak iyi durumdalar. Asıl yorumları şimdi alalım :)

confickerbelasi
15-07-2016, 20:41   |  #45  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj

casper'dan cacık olmaz çöp oğlu çöp.