Casper Nirvana Masaüstü

Van.Spronsen
28-06-2011, 00:53   |  #1  
Van.Spronsen avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
345 mesaj

Arkadaşlar ben yeni bilgisayar almak istiyorum masaüstü casper bilgisayarları çok ekonomik geldi ve 12 taksit falan ailemi hiç zorlamıyacagı icin casper  bilgisayar tercih ediyorum sectigim pc  "Casper Nirvana Masaüstü
NSH.2600-8T85P" özellikleri falan bana gayet iyi geldi fakat forumlarda falan arastırdıgımda " iyi olsa bile alma bunu alcagına git toplama yap " gibi seyler cok duydum ve size soruyom gercekten bu bilgisayarlar kötü mü ?

işlemci

* Intel® Core ™ i7-2600 İşlemci

İşletim Sistemi

* Orijinal Windows®7 Home Premium (64 Bit)

İşlemci Hızı

* İşlemci hızı 3.40 GHz., Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.80 GHz'e kadar, 8 MB Intel® Akıllı Bellek

Ram

* 8 GB DDR3 Bellek

Ekran Kartı

* 2GB ATI HD6750 Ekran Kartı (1 GB DDR5 Ayrılmış Bellek)

DVD

* DVD±RW DUAL

Hediye

* Casper Webcam + Casper Kulaklık, Microsoft Security Essential Antivirüs Programı, Microsoft® Office Starter 2010

Card Reader

* Card Reader

Harddisk

* 1 TB SATA Harddisk

Ekran

* 21.6' Wide Casper LED Monitör

Diğer

* Casper Klavye, Optik Mouse

Bana gayet iyi geldi özellikler fakat kasası falan kötü gibi duyumlar aldım . bide 23 desibel falan seyi benim dikkatimi çekti , sizce casperin bu bilgisayarı iyi mi ?
buda link :

musti123
28-06-2011, 00:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

aynı bilgisayarı arkadaşım aldı metro2033 oyunu hariç hepsini full grafik oynuyormuş.bu pc 1.400 tl sanırım 1.200 veya 1.300 tlye süper bilgisayar toplarsın merak etme 12 ye bölerler hemde vade farkı koymuyolar.ben topladım kafam rahat şimdi.

Van.Spronsen
28-06-2011, 08:50   |  #3  
Van.Spronsen avatarı
OP Yıllanmış Üye
345 mesaj

yani bunu mu alıyım yoksa toplama mı ? casper bana mantıklı geliyo fiyata göre özellikleri falan ama çok kötüliyen de var

sasax
28-06-2011, 08:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
692 mesaj

Çok kötü değil ama aynı fiyata toplanacak bir sistem 10 üzerinden 6 ederse bunun edeceği 3 dür...sadece işlemci,ram miktarı,ekran kartını 2 gb yazmışlar sanki oyunlar oynanıyo 2 gb olunca...bunları ön plana çıkararak milleti kandırıyolar. Toplama al bence çok daha ileriye dönüktür.

Son Düzenleme: sasax ~ 28 Haziran 2011 08:54
Van.Spronsen
28-06-2011, 09:00   |  #5  
Van.Spronsen avatarı
OP Yıllanmış Üye
345 mesaj

bana güzel bir şey toplarmısınız acaba benim istedigim oyun bilgisayarı zaten yani son çıkan oyunları max seviyede oynıyım beni 2-3 yıl hiç sorunsuz idare etsin ama fiyat bunu geçmesin bide 12 taksit falan olsun maddi durumumuz cok iyi degilde su anda

musti123
28-06-2011, 10:59   |  #6  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

arkadaşımın sistemini öneririm ama tam olarak bilmiyorm genel olarak.

Aeracool pro-v oyuncu kasası 600 watt
4 gb ram
1 gb radeon hd 5770 çift grafik işlemcili ekran kartı (crossfire destekli)
gigabyte 3.0 usb sata3 çift ekran kartı slotu
1TB harddisk
i5-750 işlemci (kendine göre belirlersin)

Bu pcyi rahat 1.300 e toplarsın ileride bir tane daha ekran kartı takarsın 2 tane olur süper olur :D

sasax
28-06-2011, 14:24   |  #7  
Yıllanmış Üye
692 mesaj

Arkadaşım sana 2 tane sistem önereceğim 1.si ekonomik ama rahat 3 sene her türlü oyunu rahatlıkla oynatabileceğin bir sistem. 2.si ise çok daha ileriye dönük ama maddi olarakda biraz tuzlu bir sistem...
1.
               CPU:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz, 8 MB, BOX İşlemci
                                                                                       129 $ (            212,72            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                ANAKART:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6702]GIGABYTE 880GM-UD2H, AMD 880G, DDR3, PCIExp, Socket 938 AM3, ATI HD4250

99 $ (            163,25            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                BELLEK - RAM:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6841]G.SKILL RipjawsX 4 GB (2X 2GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL7 (1.5 Volt) INTEL Sandy Bridge Uyumlu

79 $ (            130,27            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                HARD DISK:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6796]WESTERN DIGITAL 500 GB SATA III HDD 32MB Caviar Black (WD5002AALX)

61 $ (            100,59            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                EKRAN KARTI:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6852]VTX HD6850 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 775/4000

169 $ (            278,68            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                KASA:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7328]AeroCool Strike-X 550W Mesh Izgara Panelli Mid-Tower Kasa

115 $ (            189,64            TL) 

[url=http://www.novabilgisayar.com/uye_sepet_ekle.asp?urun=7328][/url]                                

TOPLAM :

1.075,15             TL
                           KDV (%18) :
                             193,53         
                                               NAKİT / HAVALE (TL) :                               1.268,67            TL

Son Düzenleme: sasax ~ 28 Haziran 2011 14:27
sasax
28-06-2011, 14:29   |  #8  
Yıllanmış Üye
692 mesaj

Buda 2.sistem
CPU:

INTEL i5 2500K 3.30 GHz Quad Core Socket 1155 6MB, 32nm, 95W, OverClock (Dist Grantili)
                                                                                       215 $ (            354,54            TL) 

ANAKART:

GIGABYTE P67A-UD3-B3, P67, DDR3, 2x PCIExp, Socket 1155, CrossFireX, USB 3.0, 2133Mhz
                                                                                       155 $ (            255,60            TL) 

BELLEK - RAM:

G.SKILL RipjawsX 4 GB (2X 2GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL7 (1.5 Volt) INTEL Sandy Bridge Uyumlu
                                                                                       79 $ (            130,27            TL) 

HARD DISK:

WESTERN DIGITAL 500 GB SATA III HDD 32MB Caviar Black (WD5002AALX)
                                                                                       61 $ (            100,59            TL) 

EKRAN KARTI:

MSI HD6950 R6950 2PM2D2GD5 2 GB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 800/5000
                                                                                       275 $ (            453,48            TL) 

KASA:

AeroCool Strike-X 730W Plus Mesh Izgara Panelli Mid-Tower Kasa
                                                                                       145 $ (            239,11            TL) 

TOPLAM :

1.533,57             TL
                           KDV (%18) :
                             276,04         
                                               NAKİT / HAVALE (TL) :                               1.809,61            TL

sasax
28-06-2011, 14:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
692 mesaj

1.sistemin fiyatı genede pahalı gelirse ramleri tek modül 1333 mhz cl9 gibi 85-90 TL ye var, hdd yide başka model 45 $ civarı alabilirsin. Böylece bi 50 TL daha iner sistem.

faceman
28-06-2011, 16:45   |  #10  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

casper alma.ben şu anda arkadaşımdayım link veremiyorum ama kabataslak söyleyim:
işlemci:amd phenom x6 1055t
anakart:msi 938 socket am3
ekran kartı:amd radeon hd6850
hard disk:wd 640 gb 7200 rpm
ram:2*2 kingston cl9 ram
kasa:xıgmatek utgard 700 watt kasa
monitör:18.5 samsung lcd monitör

toplam:1400 e almıştık.sen istersen biraz daha oynama yaparak fiyatı değitirebilirsin.

Ozan DEMİR
28-06-2011, 16:58   |  #11  
Ozan DEMİR avatarı
Yıllanmış Üye
318 mesaj

casper alma tamir masrafı pc fiyatını geçer benden sölemesi :) aç foruma yeni konu bütceni belirt ne için alacağını belirt(oyun-iş vs..) sana adam gibi bir bilgisayar toplasınlar istediğin taksit de olur merak etme :)

bertaraf_et_08
28-06-2011, 18:54   |  #12  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

sorman hata tabıkı toplama al :D

mburak12345
28-06-2011, 20:29   |  #13  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

benim neler çektiğimi arkadaşlar biliyor :) 5 kere anakart değişir mi usta:D artık utandım servise vermeye..

faceman
28-06-2011, 21:06   |  #14  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

:)

devgezegen
29-06-2011, 00:47   |  #15  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
66 mesaj

Toplamalar pek sağlıklı olmuyor arkadaşım...Çünkü toplama bilgisayarda parçaların ne performansta ne kadar uyumlu olarak çalışacağını hesaplama yapılmıyor...Her zaman üstün güç üstün performans olmaz. Sen en iyisi git adam gibi bahsettiğin bilgisayarı al.

Tabi sana bilgisayar toplayabilecek bilgisayar mühendisi bir arkadaşın yoksa ki olsaydı burda yazıcağına ona sorardın.

bertaraf_et_08
29-06-2011, 23:39   |  #16  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

bılgısayar toplamak ıcın muhendıs olmaya gerek yok getır ıstedıgın muhendısı ben de onun topladıgı bılgısayarı toplarım hemde gozzum kapalı

kenzita
30-06-2011, 00:05   |  #17  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

kesinlikle en iyisi toplama sasax'ın 1. sistemi baya hoşuma gitti. parçalarına teker teker baktım hep iyi parçalar. fiyatta baya ucuz tabi amd sistem biraz ucuz olur.

musti123
30-06-2011, 00:16   |  #18  
Yıllanmış Üye
162 mesaj
Alıntı: Ozan DEMİR  
casper alma tamir masrafı pc fiyatını geçer benden sölemesi :) aç foruma yeni konu bütceni belirt ne için alacağını belirt(oyun-iş vs..) sana adam gibi bir bilgisayar toplasınlar istediğin taksit de olur merak etme :)
aynen ozana katılıyorum bende dahil (diğer kasam) ve birçok arkadaşım casper kullanıyor sürekli tamir parası veriyorlar zart zurt arızalanıyor bir arkadaşım var abartısız teknik servise 100 tl bayılmıştır :D

Son Düzenleme: musti123 ~ 30 Haziran 2011 00:18
Deotre
03-04-2014, 01:45   |  #19  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ben 14 yaşımdayım şimdi casper nirvana aymıştım tabi leptop şimdi casper leptop serisi güzel bende bugune kadar hiç

bir servis vb. gibi şeyler cıkarmadı hç şimdi bu seri oyun bakımında biraz düşük ben CASPER ARKADAŞIMIZIN DEDİGİ GİBİ bende

casper Masaüstü bilgisayarmı allıyımmı şimdi ---> Oyun bakımından 1.600 veya 1.700 Bütçeye göre bilgisayar onerin sadece oyun icin degil yanı program icin kasmadıgında emin oluyum o bana yeter Şimdi arkadaşlar bana bilgisayar oneri bu bütceye göre 

Benim Alıcagım yanı düşündügüm billgisayar özellikleri şunlar                                                                                                 Işlemci 
Intel® Core i7-4770 Işlemci (Işlemci hızı 3.40 GHz, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.90 GHz' e kadar, 8 MB Intel® Akıllı Bellek)                                                                                                                                                                              8 GB DDR3  --------- DVD ± RW DUAL -----------ekran kartı - 3 GB Nvidia GT630 E. K. (2 GB DDR3 128 Bit Ayrılmış Bellek)   ------

----- Sızce iyimi yoksa daha iyi uygun fiyata varmı :D Cool

DiamondMines
03-04-2014, 10:45   |  #20  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Deotre  
Arkadaşlar ben 14 yaşımdayım şimdi casper nirvana aymıştım tabi leptop şimdi casper leptop serisi güzel bende bugune kadar hiç

----- Sızce iyimi yoksa daha iyi uygun fiyata varmı :D Cool

Hayır! Sakın alma o sistemi, oyun için tasarlanmamıştır Casper. i7 olduğuna bakma; geriye kalan her parça dandik, ucuz ve oyun optimizasyonu yoktur.

Thor06
03-04-2014, 12:06   |  #21  
Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: devgezegen  
Toplamalar pek sağlıklı olmuyor arkadaşım...Çünkü toplama bilgisayarda parçaların ne performansta ne kadar uyumlu olarak çalışacağını hesaplama yapılmıyor...Her zaman üstün güç üstün performans olmaz. Sen en iyisi git adam gibi bahsettiğin bilgisayarı al.

Tabi sana bilgisayar toplayabilecek bilgisayar mühendisi bir arkadaşın yoksa ki olsaydı burda yazıcağına ona sorardın.

:D hiç güleceğim yoktu sen  hayatında hiç bilgisayar toplamadın galiba veya hutta kafana göre parca topladın nene kadar uyumlu oldugunu düşünecekssin :D mühendis cok bir şey biliyor sanıyorsun sorarım 450wat isteyen pc ye 400 wat takan mühendis cok mu iyi biliyor bilgisayar alan adam servise gönderiyor servis problem yok bunda diyor :D lütfen araştırın biraz

Ertugrul53
04-04-2014, 00:33   |  #22  
Ertugrul53 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
82 mesaj

Aynen öyle. Sanarsın bilgisayar toplarken program yazıyoruz :D Elma alır gibi bilgisayar alırsan mutlaka kazıklanırsın.

Son Düzenleme: Ertugrul53 ~ 04 Nisan 2014 00:34
HalloweenMC
18-01-2017, 19:55   |  #23  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar ben taksitsiz pc alıcaamda 1200-1300 gibi bi bütcem var oyun için alıcam bana bi yardımcı olurmusunuz parçalarını felan fiyatlarını toplarmısınız