casper rezaleti

shiftleyla
18-09-2007, 17:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Leyla Satılmış

Tarih        18.09.2007, 15:58

DİKKAT, DİKKAT, DİKKAT
CASPER REZALETİ

İyi Günler,

Sizlere Türkiye'nin Prestiji olarak reklam yaparak milyarlar harcayan ancak kendi bünyesi içerisinde bir monitörü tamir edip göndermekten aciz olan; CASPER hakkında başımdan geçen rezilliği anlatmak istiyorum umarım ilgilenirsiniz...

Garanti kapsamındayken 17/08/2007 tarihinde monitörümü arızasından dolayı teknik servis çağırıp 40 Ytl. yol ücreti verip monitörümü gönderdim.

Aradan günler geçti ve monitörüm gelmeyince aradım bu son arayışım da olmadı! Defalarca aradım, evde grafikerlik yaptığımı işime sekte verdiklerini belirttim.

18. gün sonra monitörümü geri getirdiler! (15 gün içerisinde tamir edilemeyen ürünler için garantide benzer özelliklere sahip başka bir ürün getireceklerin yazıyor, tabi onu da getirmediler)

Asıl sorun o zaman başladı! Bilgisayar açıldı ve servisteki arkadaşlar gittiler onlar arabalarına bindi ve monitörüm yine kapkara oldu, ama onlara yetişemedim.

Ertesi gün aradım durumu anlattım CASPER ana merkeze göndermemi istediler, Gönderdim.

Bugün 18 Eylül ve monitörüm hala yok!

Aradığımda sadece seri numarasını isteyip tamirde olduğunu, tamirden çıkınca beni arayacaklarını ve üstüne üstlük büyük ihtimalle para talebinde bulunacaklarını söylüyorlar!

Garanti belgesine bakınca süre dolmuş gözüküyor ama serviste olduğu süre garantiye eklendiğinden monitörüm hala garanti kapsamında oysa ki!

Sonuç:

monitörüm hala yok, işimden olmak üzereyim! Ve en önemlisi de Türkiye'nin prestiji buysa vay halimize!

Monitörümün Seri Numarası: FGX6570069825
mailim: shiftleyla@hotmail.com
Not: tüm bilgisayar firmalarına ve gazetelere bu maili geçiyorum!

İnsanı yardıma ihtiyacı olan acizane bir aile ferdi…

Saygılarımla yardımınıza sığınırım.

Leyla Satılmış

Borga-x
18-09-2007, 17:06   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Yazık birde Türkiye için bir şey yaptıklarını sanıyorlar.. Herkesin kulahına küpe olsun kımse kalkpte bu sıtede Casper markaısnı önermesin
Bakınız başınıza neler gelır.
Bu arada senın bu durumuna çok üzüldüm. Ne yazıkki kendılerını tek.serv. sanan insanlarda bu ışı hakkıyla yapmıyorlar.Geçmiş olsun

uGuR.uK
18-09-2007, 18:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

casper'ıdı bence hic begenmiorm ve onermiorm, sadece reklamlarda var TT gibi. ilk bilgisayar almaya kalktıgım yıllarda cok bisi sanıodum falan, sora allahtan toplama yaptırdık:) zaten zamanlada anladım pcleride cok dandik oluo...

chiemsee111
19-09-2007, 05:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Bundan 4 yil kadar önceydi ve ozamanlar hala Türkiyede calisiyordum. PC lerden birinin HDD si yandi, garanti kapsaminda Casper a verdik pc yi. Takriben 1-1,5 ay kadar sürdü yeni bir HDD takip göndermeleri.

Casper a G Ü V E N M E Y i N

Casper A L M A Y I N.

OBA
19-09-2007, 11:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

15 sendir pclerle uğraşıyorum ve hayatımda hiç markalı masaüstü pc almadım almamda

shamil06
19-09-2007, 12:08   |  #6  
Taze Üye
0 mesaj

casper i bende sevmiyorum..

ilk pc aldıgım sıralar vestel almıştım.. garanti süresi henüz bitmeden monitörüm arızalandı.. servise telefon açtım ve durumu gerekli şekilde izah ettim.. adamlar geldi benım monitörümü aldı yerine geçicı olarak bir monitör bıraktılar.. aradan 15 gun kadar bir zaman geçti bana telefon açtılar.. monitörü yapamamışlar ve fabrıkadan sıfır makıne getırtmişler.  
onların bu tavırları okadar hosuma gittiki ne işim aksadı nede servisle ilgili ufak bir problem yaşadım.. helal olsun dedim sadece...

bir dost
19-09-2007, 13:02   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

şikayetvar.com adresine de yazarsanız onlar casperle irtibata geçip bir çözüm yolu bulabilirler belki

shiftleyla
19-09-2007, 13:30   |  #8  
OP Taze Üye
3 mesaj

Evet şikayetimvar. coma da yazdım sabah, milliyet, hürriyet vb gazetelre show tv, kalad , atv vb tv. yani yazabileceğim heryere yazdım da daha kimseden ses yok bugün tekrar gönderdim aynı metni :(

Borga-x
19-09-2007, 13:33   |  #9  
İlk Maestro
11,767 mesaj

umarım en kısa zamanda bır cvp alırsın. Bu Casperın cok buyuk ayıbı.... Aslında bu forum lınkını caspera yollasan burda konusulanları okusalar belkı akıllar başlarına gelir..

shiftleyla
19-09-2007, 13:36   |  #10  
OP Taze Üye
3 mesaj

önerin için teşekkürler. Bir bu vardı yapmadığım hemen linki yolluyorum

shiftleyla
19-09-2007, 18:34   |  #11  
OP Taze Üye
3 mesaj

Tekrar tşk. önerin için dediğini yaptım hatta sikayetvar.com dan casper e yapılan şikayetleride alıpğ heryere dağıttım! şimdilik sonuç yok ama pes etmeyede niyetim yok!

crixallis31
19-09-2007, 18:44   |  #12  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

shamil06 arkadaın dediği durumu ve benzerini duymuştum vestel bu konuda hassas gerçekten aynı sorunu 3 defa çıkartırsa yerine o parçanın yenisinide veriyorlar diye biliyorum.Ama bazen kıl insanlar çıkıp problem yaşatabiliyolar.Onlarda sadece parasına bakıp işini düzgün yapmayan ..... insanlar yapıyo.Umarın çaban sonuç verir ve akıllanaırlar.

shiftleyla
19-09-2007, 18:48   |  #13  
OP Taze Üye
3 mesaj

inş. dediğim gibi pes etmeye de niyetim yok! Sonuçta bu benim ekmeğim ve ekmeğimle oynanıyor! Monitörsüz kasayla nasıl çalışbilirim dimi? 1-2 günlüğüne monitör buldum yarın akşam geri vericem peki verdikten sonra?

ExCeLLiuM
19-09-2007, 19:00   |  #14  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Casper hakkında daha önce fikrimi söylemiştim.

shiftleyla
21-09-2007, 15:37   |  #15  
OP Taze Üye
3 mesaj

TEKZİP
CASPER COMPUTER A.Ş REZALETİ TEKZİPİDİR
        Bu tekzip kesinlikle Casper'a değildir! Mail gönderdiğim; gazeteler, televizyonlar, bilgisayar dergileri ve forumlar! Sizler sayesinde işkenceye dönüşen ve işimden olmama neden olan Casper, mailleri dağıtmamdan sadece bir gün sonra monitörümü hiç telefon açmadan, daha önce benden saçma sapan masrafları istemelerine rağmen, haber vermeden kargoyla kapıma kadar gönderdi! Sizlere sonsuz teşekkürlerimi iletmeyi borç biliyorum!

Sizlerin sayesinde monitörüme kavuştum fakat işimden de oldum. Bağlı olduğum firma Almanya’da idi ve bana inanmadılar! Aslında benim başıma gelmese bende böyle bir şeye inanmam! Çünkü bir monitörün üstelik Casper markalı bir monitörün kendi teknik servislerinde bir ay kadar bir sürede zar zor tamir edilebilmesi gerçekten de inandırıcı gelmiyor!

Bana monitörümün tamir edilip geri gelmesini sağlayan ( kesinlikle Casper değil!) her kimse canı gönülden teşekkür ediyorum!

Demek ki; istenildiği taktirde bir monitörü tamir edip yollamak bu kadar basitmiş! Bu kadar reklam yapıp milyarlar harcamak yerine, müşteri memnuniyetine önem verilse, güler yüzlü ve zamanında çözümler sağlayan bir teknik servis olsa...

Son olarak; Casper bilgisayarları arızalanan ve teknik servisten gelmek bilmeyen arkadaşlar! Sizlerde yılmayın maillerle şikayetinizi her yere, herkese duyurun. Belki böylece Casper yetkilileri hizmet anlayışlarını değiştirir ve gerçekten "Türkiye'nin prestiji " olmayı hak ederler...

Bu arada ismini vermeyi uygun bulmadığım Almanya’daki Patronuma beni kovmasına rağmen, (Çünkü bana inanmamıştı) ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Ben defalarca kendisini aradığım için dün beni affetti ve "monitorun yarın gelecek" dedi ve bana suskun olmamayı öğretti. Ayrıca; "Bu türlü bir hareket’le binlerce kişi suistimal edilmekten korunur, yeter ki derdimizi anlatmayı bilelim" diyerek söz verdi.

VE HAKİKATTEN DE OLDU!!! Dediği gibi monitörüm ertesi gün kapıma geldi!

Aşşağıda patronumun yazmış olduğu yazıyı dikkatle okumanızı (özellikle Casper yetkililerine) tavsiye ederim!

"Bak kızım, Sizler büyüklerinize saygı duyarken, kültürsüz büyüklerinizse hakkınızı yer ve sizleri ezer. Bu sebepten siz siz olun, hakkınızı arayın, çünkü çoğunuz; "aman bana ne" diyerek acılı olanları hissetmiyoruz.

Mesela sen diyorsun ki; "aman monitorum gelsinde işe başlıyayım, fakat ben öyle görmüyorum. Çünkü sen şu anda kendini değil, acaba kaç bin kişi bu acıyı çekiyor diye düşünüp onlar için hareket etmelisin.

Kısacası benim sana tavsiyem; dün o mektupları gönderdiğin herkese Borçlusun. Ve onlara teşekkür etmen lazım, bana değil.

Her şeyi devlet babanızdan beklemeyiniz. O size hakkınızı veriyor. Sizde bu hakları kullanınki binlerce insan İSTİSMAR edilmesin.

Madem ki monitorun var, yarın başlayabilirsin. 2 ay evvel hakkındaki yalnış düşüncelerim için çok özür dileriim ve telafi edeceğime söz veriyorum."

Saygı ve Selamlar,

Christos Stefanou

Borga-x
21-09-2007, 15:45   |  #16  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Buna sevındım. Demekki işlerine geldimi nasıl yapıyorlar. Patronunda erdemlı bırısıymış. Tekrar tebrıkler...

bir dost
21-09-2007, 16:16   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

gerçekten çok güzel bir haber ... yazının başında kovulduğunuzu duyunca çok üzüldüm ama yeniden başlamanız sanki ailemden birisi iş bulmuş gibi sevindirdi beni .tebrikler...Gözünü devirmişKahkaha

razgirz
22-09-2007, 13:35   |  #18  
Üye
68 mesaj

Yalnız isme dikkat edelim. Arkadaş yabancı. Yabancı olunca bakın ne y...ma var. Ayrıca siz artık dava açın. Sonra Casper değil monitör tüm bilgisayarları teslim eder size

shiftleyla
22-09-2007, 21:40   |  #19  
OP Taze Üye
3 mesaj

:) hepinize gerçekten çok teşekkür ederim. Sizin yazılarınız moral oldu bana. İnş. başka mevzularda tekrar konuşuruz ( casper duymak istemiyorum hatta yazıları etiketle kapattım)

ExCeLLiuM
22-09-2007, 23:09   |  #20  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj
shiftleyla
casper duymak istemiyorum hatta yazıları etiketle kapattı
Aynen o derce bende nefret ediyorum. Hatta casper mağazasını önünden geçerken bile aklımdan ne küfürler geçiyor...AntiCasper ciyim bende Gülümseme

OBA
23-09-2007, 21:40   |  #21  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj
KorsanNetTeam
AntiCasper ciyim bende Gülümseme
istersen pclere antivirus gibi anti casper yazılımı kuralımKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

egemengiga
23-09-2007, 22:47   |  #22  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

ben de komsulardan 3 kisiden casper rezaleti duydum yakin zamanda... teknik servisler gereken ozeni gostermiyor. denetim yapilmali bir sekilde. zaten PC leri piyasa fiyatinin yukarisina veriyorlar bu da yetmezmis gibi servis ucreti aliyorlar demek. arcelik ve vestel gordugum kadariyla daha basarili bu konuda.

gecmis olsun...

shiftleyla
24-09-2007, 17:56   |  #23  
OP Taze Üye
3 mesaj

Teşekkürler. Bu arada Biraz önce Casper' dan aradılar...
Özür dileyip başka bir sorunum olup olmadığını sordular.
Beni bu kadar uğraştırana kadar baştan yapsalardıya yapacaklarını

jeomania
27-09-2007, 04:14   |  #24  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

bu iş bu kadar önemliyse ikinci el fln bir monitor daha almaya bak ilerde nolur nolmaz hesaabı..Dil çıkarıyor tabi bu kadar cingar çıkardıktan sonra sana kim monitor satar bidaha onu da bilmem.Dil çıkarıyor