casus windows a dur deyin

BOOMFUNKMCS
05-01-2007, 17:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

Support_388945a0

Windows XP ile gelen Uzaktan Yardim servisi için bilgisayariniza 'Görünmez' bir kullanici daha katiliyor. Vatandasin adi SUPPORT_388945a0 ve bu sayede Microsoft istedigi an bilgisayariniza girebiliyor.Her bilgisayarda standart bir isim bu. Kullanicinin sizde de bulunup bulunmadigini test etmek için;

Bilgisayarinizi actiktan sonra başlat menüsünden çalıştır a gir çıkankan yere kücük harfle: cmd deyin ve Enter e basın Simdi karşınıza bir Dos penceresi açıldı çıkan bu pencereye: net user yazın (net bir boşluk user olacak.)

O pencerede bir liste var ve bilgisayarda kaç tane kullanıcı var hepsi yazılı buraya kadar her sey normal

Eger: burada bir Support_388945a0 diye bir hesep varsa iste sende de casus var yoksa sorun yok
var ise derhal sil:

Peki Bunu nasil silecem: kolay Bunu yap: net user SUPPORT_388945a0 /delete bunu yaz
enter e bas casus silindi!!!!

make-believe
05-01-2007, 18:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Sevgili arkadaşım bu konu aylar önce forumda işlendi... Hatırlatma anlamında bence bir mahsuru yok yine de.Göz kırpma

Son Düzenleme: make-believe ~ 05 Ocak 2007 18:20
Selçuk İslamoğlu
05-01-2007, 18:50   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Casus demek yanlış olur. "Uzaktan Yardım" servisini açtığınızda bu hesap aktif hale geliyor. Keza bu işlem Microsoft'tan destek almak isteyenler için önemli bir hesap.

Uzaktan Yardım almak istemiyorsanız, "Uzaktan Yardım" servisini kapattığınızda bu hesap kapatılıyor. Eh, kapatılan bir hesaba hiç kimse giremiyor. Sizin deyiminizle "Casusluk" yapamıyor. Yani kapalı bir hesabı ordan silmek sadece paranoyaya giriyor.

turksoftware
05-01-2007, 18:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,015 mesaj

Sildim zaten lazım olmuyor paylaşım için sağol...Gülümseme

Son Düzenleme: turksoftware ~ 05 Ocak 2007 18:58
İtacHi_
05-01-2007, 21:16   |  #5  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

bende sana teşşekkür ediyorum boomfunkmcs.paylaşımın için sağol.

Der Rote BaroN
06-01-2007, 14:10   |  #6  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Hemen her forumda görmek artık sıkıcı olmaya başladı. Bir arkadaşın deyimiyle: Amerika'nın yeniden keşfi...

lazrailefsanesi
06-01-2007, 20:26   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

sildiginiz windows'un guest hesabından baska birsey degil.O kadar.Bunuda guest hesabınızı tekrar actıgınız da gene cmd yazın Aaaa o da ne gene bu orda olacak.Bu kadar basit.

Net user komutuda kullanıcı hesaplarını göstermeye yarar.O kadar.Mantıklı olun sizce windows böyle birsey yapmak istese (yada yapıyor olsa bile) bunu acıklamadıgı uzmanların inceleyemedigi kapalı kodlarının bulundugu kernel üzerinden vs sekilde atıyom windows güncellestirmesi  adı altında yapması daha mantıklı degil mi? Bilgisayarınız da kafanıza göre sildiginiz bazı şeylerin bilgisayarınızın çökmesini sebep olabilcegini de unutmayın.
[alinti=ismi lazım degil bi siteden]
Not: Eger XPAntispy ile Regwizc.dll ve licdll.dll'i disable yapti iseniz..bunu cd key'i degistirirken enable yapmayi unutmayin...[/alinti]
Yani bunu tamemen silerseniz format sonrası bilgisayarınızı kuramayacaksınız.Tebrikler.

Niye çünkü bu iki dosya cdKeyinizi kontrol eden dll ler.Ve yoksa yada kapalı ise windows hata verecek.

cell-o
06-01-2007, 21:21   |  #8  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

lütfen arkadaşlar böyle hurafe inançlarımız olmasın. :) yok casus ,yok bilmem ne,ona bakarsanız adamların bazıları trojan bile diyenler var.arattırın google görürsünüz.hiç korkmayın.ortada ajan yok.olsada microsoft bunu hiç açıklamaz.yani ulu orta yere koymaz.heyecen yok.

kolay gelsin.