Casusluk

omerfarrap1
12-04-2009, 16:33   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
109 mesaj

Arkadaşlar benim okulda garip bir olay oldu.Bizim okuldan biri, öğretmenin birinin gizlice fotoğrafını koymuş Facebook'a.O öğretmen çocuğun ismini söylemeden silin o fotoğrafı dedi.2 ders sonrada bilgisayar öğretmeni bize bilgisayarlarımızın izlendiğinden(biz öğrencilerin), ne yaparsak(msn'de öğretmene küfür etmek gibi) kendileri tarafından görüldüğünü söylediler.Bu mümkünmü?Tahmini ya öğretmen göz korkutuyor, ya da bir program aracılığı ile bir casus yazılım yada keylogger falan mı gönderdiler bilmiyorum.İlk tahminimin tutma olasılığı %99.Belkide onlar Facebook ta konuşulanları okuldaki bir casus çocukBeğenmedim falan tarafından öğreniyorlar.Sizce?

ilginch
12-04-2009, 16:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

evet, doğrudur.
server, tüm haklara sahip olabiliyor. yanlız, öğretmenlerin bu özellikleri kullanmamış da olabilir, yani dediğin gibi göz korkutuyor olabilirler.

Banned
12-04-2009, 16:46   |  #3  
Banlandı
558 mesaj
omerfarrap1
Arkadaşlar benim okulda garip bir olay oldu.Bizim okuldan biri, öğretmenin birinin gizlice fotoğrafını koymuş Facebook'a.O öğretmen çocuğun ismini söylemeden silin o fotoğrafı dedi.2 ders sonrada bilgisayar öğretmeni bize bilgisayarlarımızın izlendiğinden(biz öğrencilerin), ne yaparsak(msn'de öğretmene küfür etmek gibi) kendileri tarafından görüldüğünü söylediler.Bu mümkünmü?Tahmini ya öğretmen göz korkutuyor, ya da bir program aracılığı ile bir casus yazılım yada keylogger falan mı gönderdiler bilmiyorum.İlk tahminimin tutma olasılığı %99.Belkide onlar Facebook ta konuşulanları okuldaki bir casus çocukBeğenmedim falan tarafından öğreniyorlar.Sizce?
vay vay ne hikaye ama isterse pcin kale gibi olsun girilmicek dinlenmicek sistem yoktur ama burada bende adli kurumlardan bahsediyorum emniyet ve adli kurumlar gerekli izinle istediği pc yi izler istediği bilgiyi alır
ayrıca okulun pcsisinden msn görüşüyorsanız ki okul pcleri çöplük gibidir ana pcden her alttaki her pcnin ne halt ettiği izlenir ve görülür

omerfarrap1
12-04-2009, 16:53   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
109 mesaj

Peki evdeki kişisel bilgisayarlara girilir mi?IP falan nerden bilcekler aslında ama?

Banned
12-04-2009, 17:01   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bugün nasanın bile bilgisayarlarına girebiliyorlar sanırım bu soruna cevap verir ama senin kişisel bilgisayarına gimesi için ilk önce sana bir trojan göndermesi lazım daha sonra isterse senin tüm görüşmelerini izleyebilir eğer kablolu modem kullanıyorsan girme ihtimali daha az olur ama kablosuz modemde şifreni kırması yeterli.

ipini bulmaları zor değil tavsiyem nette gezerken tor gibi bir proxy'i kullanman olur.

Banned
12-04-2009, 17:12   |  #6  
Banlandı
558 mesaj
omerfarrap1
Peki evdeki kişisel bilgisayarlara girilir mi?IP falan nerden bilcekler aslında ama?
evindeki pcinde açık varsa hacker girer ama ne yapsın senin pcini onların ilgi alanı başka ben adli bir olaydan bahsediyorum hoca dava açmıştır faceebooka facebooktan hocanın fotoğrafını yükleyen ıp bulunmuştur ve o ıp üzerinde o pc ile irtibatta olan herkes ADLİ olarak dinlenme ve incelenme hakkına sahiptir devlet böyle ise durum bırak senin pcini siyasetçilerin pcleri bile incelenir ÇÜNKÜ ORTADA ADLİ BİR OLAY VARBeğenmedim

Banned
12-04-2009, 17:15   |  #7  
Banlandı
5,024 mesaj

anlaşılan bu olayla seninde bir ilgin var yoksa bu kadar kafana takmazdın.

omerfarrap1
12-04-2009, 17:51   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
109 mesaj

Hayır.Ben Facebook'a üye bile değilim.Hiç uğraşmadım.Hadi çocukluk arkadaşımı falan arasam neyse?

Banned
12-04-2009, 17:54   |  #9  
Banlandı
5,024 mesaj

Eee..! o zaman neden bu kadar üstünde duruyorsun bırak kim fotoğrafı facebook'a koyduysa o düşünsün.

omerfarrap1
12-04-2009, 18:03   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
109 mesaj

Ya o değil benim her lafın oraya gidecek.Lafımda bir hata olduğu zaman nolacak onu düşünüyorum.Hata öğretmenlerle ilgili değil.Argo veya daha ilerisi için.Benden beklenir. :P Davranış Puanı düşçekmiş fark ettiklerinde.