CCleaner ve Güvenlik

ECHELON_
05-04-2009, 21:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

Arkadaşlar benim kafama şu takıldı şimdi biz nete girdiğimizde girdiğimiz siteler bize çerez atıyor bu çerezler üzerinden sistemimizin açık vermesine neden olabilir mi ben bunu düşünürek netteyken her 1 ya hut iki dakikada bir ccleaner la çerezleri siliyorum bu şekilde yapmak güvenliğimizi arttırır mıHa?

Süleyman.
05-04-2009, 21:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Güncel bir anti-virüs programı kullanıyorsanız buna gerek yok. Zararlıların olduğu sitelere de girmiyorsanız, sadece sisteminizin yüklerini boşaltmak için haftada bir filan (siza kalmış) temizlik yapabilirsiniz. Zaten bir haşere sisteminize bulaştıysa onu çerez temizlemekle defedemezsiniz. Boşuna üzmeyin tatlı canınıza...

ECHELON_
05-04-2009, 21:55   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
eltahir
Güncel bir anti-virüs programı kullanıyorsanız buna gerek yok. Zararlıların olduğu sitelere de girmiyorsanız, sadece sisteminizin yüklerini boşaltmak için haftada bir filan (siza kalmış) temizlik yapabilirsiniz. Zaten bir haşere sisteminize bulaştıysa onu çerez temizlemekle defedemezsiniz. Boşuna üzmeyin tatlı canınıza...
aslında ben şunu söylemek istemiştim yani çerezleri netteyken sürekli temizlersek anonymlik sağlarmıyız misal ben seni takip ediyorum nette geride bıraktığın izlere bakarak böyle bir takipten sürekli 1-2 dakikalık periyotlarla çerezleri temizleyerek kurtulabilir miyiz

Süleyman.
05-04-2009, 21:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Kurtulamazsınız. Bunun için proxy server kullanmanız lazım. O da neti yavaşlatır.

ECHELON_
05-04-2009, 22:00   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
eltahir
Kurtulamazsınız. Bunun için proxy server kullanmanız lazım. O da neti yavaşlatır.
yani her harlükarda tor kullan diyosun
firfox proxy işe yaramıyor baştan sölim torda yavaşlatıyor ama yapılandırma ayarlarını iyi yaparsan gizlenebiliyorsun
ghost diye bi program vardı o da işe yaramıyor yani anonymlik hikaye netteCool

Mustafa@PC
06-04-2009, 02:51   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Çerezler kötü veya güvenilmeyen site değilse zararlı değil,aksine yararlıdır(sistemde yer kaplaması hariç);Çünkü çerez aldığınız siteye 2. kez girdiğinizde daha hızlı girersiniz siteye...Takip edilme veya güvenlik konusunda endişeleriniz varsa size önerim "Real-Time" koruma sağlayan bir spyware prograöı yüklemeniz...

M.Erdi
20-04-2009, 18:18   |  #7  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

CCleaner bir Anti-virüs programı değildir.CCLEANER SADECE PC'NİZDEKİ ATIK DOSYALARI SİLER...