CD DEN ÇALIŞAN PARDUS

Banned
12-02-2009, 22:34   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

BU başlık altında bir kaç soru sorucağım:
1. Cd den çalışan pardus programında pardus işletim sistemi cd üzerinden çalışıyorsa sistem kaynaklarından depolama birimi olarak nereye kullanıyor.

2. Ayrıca cd den çalışan pardusta hiç bir güvenlik ya da virüs programı olmadan ve  nete girersek virüs girdiğinde pardus cd den çalıştığı için virüs nereye hangi sisteme saldırır.

3.Cd den çalışan pardusu kullanırken bir saldırıya maruz kalırsak karşı taraf bizim sistemimize yani c  ve d ye ulaşabilir mi. Cd den çalışan pardusla saldırı programları kullanılabilir mi yani sorun çıkarırmı pardus.

4. cd den çalışan pardusu kafelerde felan kullanırsak hangi ıp ile nette gezinmiş oluruz oturmuş olduğumuz pcnin ıp lemi yoksa pardusun atayacağı ıp ile mi.

5. Cd den çalışan pardusla nette iz bırakmadan gezinmek mümkün mü?

4.Windowsta bazı programları ve sekmeleri sağ tıkladığımızda açılan küçük sekmelerdeki özellikle "s"  harfinin dolar işareti, p harfinin saçma bi rşekil alması virüz belirtisimidir.

en-gin bilgi ve cevaplarınızı bekliyorum

Kapalı Hesap (101323)
12-02-2009, 22:36   |  #2  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

pardus için fazla virüs olacağını sanmıyorum  virüs gelse %99.9  windows içindir %0.1  diğer işletim sistemleri

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (98807) ~ 12 Şubat 2009 22:36
Banned
12-02-2009, 22:38   |  #3  
OP Banlandı
558 mesaj
carl246
pardus için fazla virüs olacağını sanmıyorum  virüs gelse %99.9  windows içindir %0.1  diğer işletim
evet pardus için virüs yok ama şöyle düşün cd den çalışan pardusun çalıştığı cd rom windows üzerinden çalışmıyor mu pardus üzerinden cd rom üzerinden yol bulup virüs windowsa geçebeilir mi mesele bu

Banned
12-02-2009, 22:45   |  #4  
OP Banlandı
558 mesaj

peki sanal pc için en iyi en baş ağrıtmayan program hangisi.

panda34
12-02-2009, 23:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

1. CD'den çalışan Pardus , Ramdisk kullanır , yani ram'in bir kısmını harddisk gibi kullanır .
Bunun açıklaması çok uzun , ayrıca Pardus'un bu versiyonu CD'den çalışması için özeldir .
/*Peter Anvin ISO Linux kullanılıyor CD'den çalışması için*/
Ek not CD'den Çalışan Pardus'un Windows'la hiçbir bağlantısı yoktur .
İnanmıyorsanız harddisk'i sökün , sadece CD'den Pardus'u açın
İnternete girin , ne isterseniz yapın işte :P

2. Pardus'tan internete girerken , Pardus'a veya Windows'a virüs girmez .
Virüs pardus'a saldıramaz , pardusta exe veya windows virüsü çalıştıracak sistem yok.
Pardus'a virüs girmeme ihtimali %99.99 .. pardustan Windows'a virüs girmeme ihtimali %100'dür .

3. Pardus'u kullanırken saldırıya uğramazsınız ,
C'ye D'ye de bişey olmaz , Eğer saldırı olması mucize gibi olsun istiyorsanız .
Ubuntu Linux kullanın , ama Pardus bile XP'den 1000kat güvenlidir .

4. İşletim sistemi IP değiştirmez , Modem'den internete çıkış IP'si tektir .
Bilgisayar modem arası IP'yi de modem verir , ona da işletim sisteminin etkisi yoktur .

5. Cd den çalışan pardusla nette iz bırakmadan gezinmek mümkün mü?
Hayır !!! CD'den çalışması görünmezlik sağlamaz .

Son Düzenleme: panda34 ~ 12 Şubat 2009 23:51
Mustafa Can
13-02-2009, 14:11   |  #6  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

bende var bitane windows çöktüğü zaman dosta kurtarma windowstan arda kalanları temizleme bütün bunlar uzun olduğu için pardus için üretilmiş ve cd ye konmuş veya int. den çalışan flash oyun oynuyorum