cd kalıbı şeklindeki programı kurma

HPQ-User
27-08-2008, 13:27   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

berrakk sormuş:
merhaba. nero 7 ile oluşturulmuş cd kalıbı şeklindeki vsnet2005 i kuramıyorum. yardımcı olur musunuz. şimdiden teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp pro sp2 , intel pentium dual core işlemci 2,2 GHz , 1GB ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

VOY
27-08-2008, 13:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

anladığım kadarıyla bir işletim sistemi veya .iso dosyasını cd'e yazmak istiyorsun fazla kafa kurcalamadan CDburnerXP yazma yazılımıyla kolaylıkla .iso kalıbını cd'ye aktarabilirsin. Kolay gelsin...

Banned
27-08-2008, 14:16   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kalıp dosyaları ( cd imaj) iso dosyalarıdır. Bunları cd ye yazdırmaadan kullanabilmek için;
  a) Winrar ile kalasöre çıkartılabilinir.Dosyayı sağ tıklayıp winrardan dosyaları çıkart seçeneğini tıklayın.
  b) Demon tools vb. sanal sürücü programları ile dosyayı sisteme sanki cd/dvd ye yazılmış gibi gösterip kurulumu yapabilirsiniz.

Fatih_ARMAĞAN
27-08-2008, 14:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

deamon tools programını bilgisayarınıza kurun kurulum sırasında restart isticektir bilgisayarı restart edin.

Daka sonra masaüstünde sağ alt köşede daemon tools simgesi olan kırmızı bir logo olucak bo logoya sağ tuş yaparak. Mount İmage Seçeneğini seçip açılan sayfada İso(cd imaj)kalıp dosyasını seçiyorsunuz.ve aha  Bilgisayarımdan Sanal Sürücü Olarak Görüyorsunuz.

DAEMON Tools Lite v4.30.1 DOWNLOAD

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 27 Ağustos 2008 14:47
Fatih_ARMAĞAN
27-08-2008, 15:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
telli68
cd kalıbı
Cd kalıbı kısaca anlatmak gerekirse bilgisayarınıza taktığınız bir cdnin tek dosya halinde kopyasını almaktır. birebir cdnin aynısı. buna cd kalıbı diyebiliriz.
bu kalıbı bilgisayar aldığınız programlara göre değişir.
nerodan alırsanız .nrg uzantılı olabilir Poweriso programı ile .iso olabilir ve bunun gibi bir çok format mevcut.
mesela nero ile cd kopyalama yapar gibi bir cd yi kopyalama başlatıp kayıt aygıtı seçeneğinden nero image driver ı seçip kopyalamayı başlatırsanız size bir dosya oluşturmak için isim yazmanızı ister. sizde ismi yazarsınız ve kopyalamayı başlatırsınız. bu sayede kopyaladıgınız cd nin birebir kopyasını bilgisayarınıza atmış olursunuz. ve daha sonra bu dosyaya tıkladıgınızda nero çalışır ve sizden boş bir cd iste boş cd yi takıp işlemi devam ettirdiğinizde daha önceden bilgisayara kalıbını kopyalamış olduğunuz cd nin aynısı cd ye yazdırmış olursunuz.
bunun haricinde bilgisayarınıza nero ile kaydettiğiniz kalıp dosyasını Daemon tools vb. sanal sürücü programı ile sanal cd olarak çalıştırdığınızda sanki bilgisayarınızda o cd takılıymış gibi kullanabilirsiniz. fakat bahsettiğim bu işlem sadece windows ortamında işe yarar dos ortamında vb. ekranlarda işe yaramaz.

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 27 Ağustos 2008 15:26
inNteAcoME
27-08-2008, 15:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
677 mesaj

dostum ben bi ay içine serial eklemeye açılış tım bozuk o nozum 2008 deilmi zormala yakarsın: bide ayarlardan daha çok yazdıra bilirsin:) zuhah

inNteAcoME
27-08-2008, 16:14   |  #7  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

sakın halime bakma AŞ ŞALAMAYA KAKMA YUMUŞAK KALPLİIİMDİR KAFAMA TAKARIM HAA. hasyayım galiba sen facebook a üyemişin??????? sevdiğm biri için dünyayı YAKARIM HAAA ZUHAH(AGRAŞİFİM ULEYYYYYYYYYYYYNNNNNNNNNNN?????!)

Banned
28-08-2008, 03:51   |  #8  
Banlandı
1,098 mesaj
inNteAcoME
sakın halime bakma AŞ ŞALAMAYA KAKMA YUMUŞAK KALPLİIİMDİR KAFAMA TAKARIM HAA. hasyayım galiba sen facebook a üyemişin??????? sevdiğm biri için dünyayı YAKARIM HAAA ZUHAH(AGRAŞİFİM ULEYYYYYYYYYYYYNNNNNNNNNNN?????!)
Yinemi içtim olm.. Beğendim ramazan geliyo sezonu kapa artık.. Masum