Cd Okuyucuda Kulaklık kullanımı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
telefon
07-02-2005, 05:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Selam, Cd Okuyucum bağlı olmasına rağmen hiç bir şekilde kulaklık kullanamıyorum. Kulaklık yuvasına taktığım zaman ses gelmiyor. Ses kartına baktım, kablo bağlantısı tamam. Nedir sorun, onu bilmiyorum. Bunu bilen var mı?

Eremsalsiz®
09-02-2005, 16:50   |  #2  
Üye
89 mesaj

Bu şekilde sadece audio cd'leri dinleyebilirsin.

shehsuvar
09-02-2005, 17:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

bildiğim kadarı ile ses kartına giden o kablo audio müzikleri ses kartının çıkışından dinleyebilmeni sağlar.yani senin düşündüğünün tam tersi.cd rom mp3 leri kendi başına okuyamaz sadece veriye bilgisayar atar gereken yazılımda mp3 ü okur. fakat audio cd leri kendi başlarına okuyabilirler  ordaki kulaklık çıkışı bunu içindir."ee ne işe yarar bu demeyin format atarken veya bilgisayarı kurarken hoş oluyo"

telefon
21-02-2005, 00:56   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj
alıntı:
Gönderen : shehsuvar

bildiğim kadarı ile ses kartına giden o kablo audio müzikleri ses kartının çıkışından dinleyebilmeni sağlar.yani senin düşündüğünün tam tersi.cd rom mp3 leri kendi başına okuyamaz sadece veriye bilgisayar atar gereken yazılımda mp3 ü okur. fakat audio cd leri kendi başlarına okuyabilirler  ordaki kulaklık çıkışı bunu içindir."ee ne işe yarar bu demeyin format atarken veya bilgisayarı kurarken hoş oluyo"

Ben denedim Cd yazıcısının kulaklık yuvasından ses çıkmıyor. sizin dediğiniz gibi kendi kendine audio diskleri okuyabiliyormuş, ama olmuyor. Hatta "Real On Player" programı çalıştırdım, yine olmadı. Bu kulaklık yuvasını nasıl kullanabilirim? Ses kartın ve Cd yazıcısının arasında kablo. Cd yazıcısının çıkışı mı, girişi mi veya ses kartının çıkışı mı, girişi mi? Bu kabloyu devreden çıkarırsam "audio" diskleri hiç mi okunamayacak?

shehsuvar
21-02-2005, 22:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

bende de cd yazıcıdan ses çıkmıyor , cd rom da oluyor.çünki cd yazıcıda tek tuş var oda "eject".ama cd rom da 2 tane var.(eject - play/scan).

Eyüp Korkusuz
22-02-2005, 10:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Aga neden ses kartına kulaklığı takmak varken ısrarla cd rom a takmak istiyon oda mechul. Bence sen hiç oğraşma zaten mp3 falanda dinleyemezsin kulaklığı oraya takınca.
Ben 3 sene önce sadece içinde power supply olan kasaya bi cdrom taktım birde cdroma anfili kolon bağladım müzik dinleyebiliyordum ama senin cd romundada sorun olabilir bence kablolara hiç takılma...

telefon
28-02-2005, 03:01   |  #7  
OP Taze Üye
13 mesaj
alıntı:
Gönderen : eyupkork

Aga neden ses kartına kulaklığı takmak varken ısrarla cd rom a takmak istiyon oda mechul. Bence sen hiç oğraşma zaten mp3 falanda dinleyemezsin kulaklığı oraya takınca.
Ben 3 sene önce sadece içinde power supply olan kasaya bi cdrom taktım birde cdroma anfili kolon bağladım müzik dinleyebiliyordum ama senin cd romundada sorun olabilir bence kablolara hiç takılma...

Agabi  daha uygun olur, zaten sabit bir yuva ve bilgisayarın en önde bulunur. Peki ben Cd yazıcısını açsam, yani sadece kabloyu ellesem, yuvaya başka bir bağlantı kuracağım, bu olur mu? Açarken sabit diskler gibi olmasın, bozulur mu? O yüzden de Ses kartı ve Cd yazıcısını bağlayan kabloyu ilgilendiriyor beni, yani o kablo ses girişi mi çıkışı mı, Cd yazıcısına göre ne oluyor?

Eyüp Korkusuz
01-04-2005, 07:46   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

O ses girişi cd yazıcılarda veya cd rom olmsası bir şey değiştirmez. Tabi cd-rw ı açman sabit disklerdeki gibi sorun olmaz senin yapman gereken en önemli şey merceğe dikkat etmek gerisi zaten boş.
Sana kolay gelsin...

telefon
13-04-2005, 00:11   |  #9  
OP Taze Üye
13 mesaj
alıntı:
Gönderen : eyupkork

O ses girişi cd yazıcılarda veya cd rom olmsası bir şey değiştirmez. Tabi cd-rw ı açman sabit disklerdeki gibi sorun olmaz senin yapman gereken en önemli şey merceğe dikkat etmek gerisi zaten boş.
Sana kolay gelsin...

Teşekkür ederimGülümseme